Wpisy

 • niedziela, 30 kwietnia 2017
  • Rozdzielne światy - 2015

   I oto mamy dobry film grecki. Nawet nie zdawałem sobie z tego sprawy. Warto obejrzeć ten obraz. Oczywiście, to film dla myślących, bo jest, o czym. Nie ma tu sensacji, mordobicia itd. Film o miłości w kryzysie. O kryzysie rodziny. Jak nazwać nie wiem, tak jest wieloznaczny. Ukazana jest rodzina i jej poszczególni członkowie. Ojciec pozbawiony pracy, walczy z emigrantami napływającymi do Grecji, jego żona poznaje Niemca na emeryturze, z którym się zaprzyjaźnia. Córka kocha się w emigrancie wojennym, a syn ma romans z kobietą, która zwalnia jego kolegów w pracy w ramach reorganizacji. Wszystko zatacza koło i nie ma prostych rozwiązań.

    

   Ocena 7,00

    

   Trzeba myśleć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 30 kwietnia 2017 18:24
 • piątek, 28 kwietnia 2017
  • Krwawa profesja - 2002

   Jak dobrze obejrzeć starego dobrego  Clinta Eastwooda. Od razu wiadomo, że film będzie się dobrze oglądało i to jest to, co chodzi. Nasz aktor gra agenta, który ma przeszczep serca i jest na rencie. Serce dostaje od zamordowanej kobiety w sprawie, której prowadzi śledztwo. Prosi go o to siostra zamordowanej. W trakcie sprawy wychodzi na jaw, że zabójcą może być morderca, którego agent poszukiwał przez całe lata. Nic dodać nic ująć tylko oglądać i się delektować grą aktorską.

    

   Ocena 7,00

    

   Stare dobre kino

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 28 kwietnia 2017 08:24
 • czwartek, 27 kwietnia 2017
  • Pokój u wdowca - 2016

   Hubert jest emerytem i po śmierci żony ma aż za nadto czasu. Mieszka w dużym mieszkaniu w Paryżu. Chce zatrudnić kogoś do sprzątania mieszkania i przez przypadek zamiast zatrudnić gosposię wynajmuje pokój w swoim mieszkaniu młodej dziewczynie Manueli. Życie jego zmienia się za sprawą lokatorki. Ta namawia go żeby wynajął pozostałe pokoje. I rzeczywiście Hubert wynajmuje pokoje. Jego lokatorzy powodują, że zmienia się jego życie. Jest teraz w jego domu sporo zamieszania.  Już nie jest samotny, ale ma na głowie dużo kłopotów przez współmieszkańców. Lekka komedia i ciepły film.

    

   Ocena 6,00

    

   Rozrywkowy

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 27 kwietnia 2017 21:23
 • środa, 26 kwietnia 2017
  • Siedem minut po północy - 2016

   Film jest na pewno wzruszającą i piękną opowieścią. Niestety dla mnie nie. Nie lubię filmów o umieraniu, bo coraz więcej go widzę w życiu i wiem, że nie można nic zrobić, a tu jeszcze muszę to oglądać. To jest ciężkie przeżycie. Chora na raka matka, jej syn Conor, który cierpi, bo chce wszystkiego, co najlepsze dla swej matki. Wzywa nawet potwora z drzewa, aby jej pomógł. Nie napiszę więcej. Trudny temat i trzeba się zmierzyć z tym sam na sam.

    

   Ocena 8,00

    

   Dla wrażliwych

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 26 kwietnia 2017 17:59
 • poniedziałek, 24 kwietnia 2017
  • Dusigrosz - 2016

   Franciszek jest skrzypkiem w orkiestrze oraz uczy grać na tym instrumencie. W życiu prywatnym jest strasznym sknerom. Nie używa światła, nie ma kobiety, itd. Wszystko się zmienia, gdy pewnego razu puka do jego drzwi córka, która ma już kilkanaście lat i przyjechała poznać ojca. Ten kłamie, że tak oszczędza, bo dotuje biedne dzieci w Meksyku. Laura wierzy ojcu i jego kłamstwo staje się jego zwycięstwem. Wszyscy wierzą, że rzeczywiście przekazuje pieniądze na dzieci. Trzeba jeszcze wspomnieć o jego sympatii Valerie, która również zmienia naszego bohatera w lepszego człowieka. Film może trochę nużący na początku, ale ratuje go koniec. No i kilka komicznych sytuacji. 12 Minut orkiestra wykonywała Cztery Pory Roku, absolutny rekord.

    

   Ocena 6,50

    

   Lubię tego aktora

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 24 kwietnia 2017 07:05
 • sobota, 22 kwietnia 2017
  • Jak po maśle - 2011

   Typowy rozrywkowy film, może trochę naiwny, ale taki ma być. Bob, co roku zajmuje pierwsze miejsce w konkursie rzeźby w maśle. Dopinguje mu w tym żona Laura. Konkurs staje się nudny i Bob dostaje propozycję żeby nie brał już udziału w konkursie tylko zasiadł w jury. Nie chce się na to zgodzić jego żona, bo konkurs to prestiż w towarzystwie i sama staje do konkursu. Niestety ma rywalkę, dziesięcioletnią Destiny, która jest sierotą i mieszka w rodzinie zastępczej. Film to doskonała rozrywka na popołudnie w niedzielę.

    

   Ocena 6,00

    

   Miły film

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 22 kwietnia 2017 07:45
 • czwartek, 20 kwietnia 2017
  • Lion. Droga do domu - 2016

   Ci, którzy przeczytali najpierw książkę będą trochę zawiedzeni. A, ci, którzy nie przeczytali będą zadowoleni. Ja nie doczytałem jej do końca, bo mnie znudziła. Miałem akurat inny nastrój czytelniczy. Czekałem na film. W książce jest więcej szczegółów, bo nikt nie narzuca ile ma mieć stron. W filmie natomiast temat jest liźnięty i już połowa filmu za nami. W każdym razie pięcioletni Saroo gubi się w Indiach w Kalkucie. Życie tak się potoczyło, że znalazł rodzinę zastępczą w Australii. Po 25 latach szuka swojej matki. Opowieść oparta na faktach. Nic tylko oglądać.

    

   Ocena 7,50

    

   Warto,warto

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 20 kwietnia 2017 14:19
 • czwartek, 13 kwietnia 2017
  • R.I.P.D. Agenci z zaświatów - 2013

   Rick funkcjonariusz policji zostaje zastrzelony przez partnera w akcji, ponieważ chciał być dobrym gliną i obiecał zwrócić znalezione złoto. Po śmierci trafia na komisariat w zaświatach i otrzymuje fuchę policjanta. Ma wraz ze swoim partnerem Royem ścigać umarlaków, którzy błąkają się po ziemi. Ot i cały scenariusz. Komedia na wolny czas. Film odprężający i rozrywkowy akurat na wolne dni i święta. Niech nikt nie myli tego filmu z kinem ambitnym i nie narzeka, że słaby, taki ma być. Lekko, łatwo i przyjemnie.

    

   Ocena 6,50

    

   Rozrywka w każdym calu

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 13 kwietnia 2017 16:36
 • środa, 12 kwietnia 2017
  • Gry wojenne: Kod śmierci - 2008

   Film może niezbyt pociągający, ale coś tam się dziej i można okiem rzucić. Przerażające jest to, że taka sztuczna inteligencja nam grozi i już będzie wykorzystywana. Wystarczy trochę poczytać i szperać. Takie filmy uzmysławiają mi, że to nadchodzi. Prosta fabuła Will, zna się na komputerach jak nikt inny, a jego przyjaciel wpada na pomysł jak ma zdobyć trochę pieniędzy na szkolną wycieczkę. Zagra w grę na pieniądze. Nie wie tylko, że gra to wabik na terrorystów. Kto dojdzie do piątego poziomu staje się celem agencji rządowych. Oczywiście dochodzi tak wysoko i zaczynają się pościgi i namierzanie naszego bohatera. Trochę to naciągane i film nie przetrwa próby czasu, ale na teraz to rozrywka.

    

   Ocena 6,00

    

   Nie wiem czy warto

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 12 kwietnia 2017 07:16
 • niedziela, 09 kwietnia 2017
  • Rosalie Blum - 2015

   Vincent prowadzi spokojne życie gdzieś na prowincji francuskiej. Jest fryzjerem, ma kota i mieszka pod swoją matką, która nie wychodzi z mieszkania. Pewnego razu widzi kobietę, i wydaje mu się, że ją kiedyś spotkał. Postanawia ją śledzić. Oczywiście z nudów. Poznaje jej życie, gdzie chodzi, z kim się spotyka. Rosali odkrywa, że ją ktoś obserwuje i postanawia sama śledzić tego kogoś. Wynajmuje w tym celu swoją siostrzenicę Aude. Jak to się kończy? Nawet niezły film francuski, który ma ciekawy scenariusz i niezłą realizację.

    

   Ocena 6,50

    

   Taka niby komedia

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 09 kwietnia 2017 13:20
 • sobota, 08 kwietnia 2017
  • Fences/Płoty - 2016

   Film o dziwnej konwencji. To bardziej sztuka teatralna na powietrzu niż film. Rzecz się dzieje w kilku planach, na podwórku domu w środku i były dwie inne sceny przed domem, w knajpie i w pracy. Dziwny film pod tym względem. Więcej jest dialogów niż akcji. Z nich dowiadujemy się o życiu typowej rodziny klasy robotniczej. Niestety Troy jest murzynem i ma w społeczeństwie amerykańskim lat pięćdziesiątych pod górkę. Pracuje, jako śmieciarz, najpierw ładuje kubły, później awansuje i zostaje kierowcą. Dzięki pieniądzom bratam, który dostał je, jako odszkodowanie wojenne kupuje dom i mieszka wraz z żoną i młodszym synem imieniem Cory. Starszy jest muzykiem i nie chce pracować tylko grać. Wraz ze swym kumplem Jimem pije, co tydzień flaszkę wódki na swoim podwórku i wiedzie dysputy o życiu. Dowiadujemy się z tych rozmów o wszystkim, co go spotkało w życiu. O jego spojrzeniu na otaczający świat. Wszystko to trwa ponad dwie godziny, ale czas naprawdę szybko leci i nie ma nudy. No trochę jest, ale to taka jak w teatrze.

    

   Ocena 7,00

    

   Warto zobaczyć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 08 kwietnia 2017 16:15
 • czwartek, 06 kwietnia 2017
  • Nice Guys. Równi goście - 2016

   Film tak jakiś powolny, że można zasnąć. To jest tak czasami jak ktoś coś czyta monotonnie i chce się nam spać. Niby akcja jest, ale zasnąć można. Film trzeba oglądać, jako czarną komedię i z przymrużeniem oka. Dwaj detektywi prowadzą wspólnie sprawę tajemniczej Amelii, którą muszą odnaleźć i ochronić przed tajemniczymi mordercami. Na początku śledzimy film i niewiele rozumiemy, bo tu Amelia tu zamordowana gwiazda porno. Troszeczkę gwalimatiasu, który powoli się rozplątuje i zaczynamy rozumieć, o co chodzi. Nasi bohaterowie dochodzą do spisku, w który zaangażowane są elity władzy. Okraszone wszystko jest dowcipem i dialogami detektywów. Gdyby nie para dobrych aktorów Ryan Gosling i Russell Crowe to film straciłby na oglądalności i jakości.

    

   Ocena 6,50

    

   Czarna komedia

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 06 kwietnia 2017 21:02
 • środa, 05 kwietnia 2017
  • Bridget Jones 3 - 2016

   Trzecia część cyklu, równie udana jak poprzednie. Można się spodziewać, że część ta będzie nieudana a tu niespodzianka. Widzimy naszą bohaterkę w nowych okolicznościach a zarazem starych. Znowu jest sama, oddaje się pracy w telewizji.  Nie ma żadnego mężczyzny w swoim życiu. Przygodny romans z Jackiem kończy się w łóżku upojną nocą. Tak samo kończy się jej spotkanie ze starą miłością Markiem. Wszystko to kończy się ciążą naszej bohaterki. Pytanie, kto jest ojcem? I tak docieramy powoli do prawdy. Chociaż wszystko jest przewidywalne i znajome to ogląda się to wszystko razem z przyjemnością. No, chyba, że oczekuje się cudów...., bo jak na komedię romantyczną to film jest O.K

   Ocena 7,00

    

   Warto obejrzeć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 05 kwietnia 2017 08:18
 • wtorek, 04 kwietnia 2017
  • Rider Jack - 2015

   Wyobraźcie sobie mężczyznę w wieku około czterdziestu lat. Samotnego alkoholika, kucharza, który stracił pracę za picie. Na dodatek ma tylko za towarzystwo w domu rybkę. Jego marzeniem jest zakup w ciepłych krajach domku z restaurację. Niestety musi się zaopiekować swoim ojcem, który odnalazł się po latach i jedyną rodziną jest jego syn Jack. Musi zaopiekować się ojcem do czasu zwolnienia pokoju w domu opieki. Nie byłoby sprawy gdyby Jack miał dobre relacje ze swoim ojcem, niestety tak nie jest. Ojciec opuścił jego i matkę, gdy Jack miał cztery latka.  Uległ wypadkowi, był poparzony, musiał przechodzić liczne operacje, ojciec znikł na długie lata a teraz oczekuje opieki. Opowieść o zwykłym życiu jakich wiele. Czy ciekawa i warta uwagi? Sami musicie to stwierdzić.

    

   Ocena 6,00

    

   Niby komedia

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 04 kwietnia 2017 20:49
 • poniedziałek, 03 kwietnia 2017
  • Pasażerowie - 2016

   Wyobraźcie sobie statek kosmiczny, który leci do nieznanej planety a na jego pokładzie śpi zahibernetyzowanych kilka tysięcy ludzi. Mają skolonizować nową planetę. Na skutek awarii wybudza się jeden człowiek Jim i wie o tym, że umrze, jako jedyny na statku zanim ten doleci do planety. Pozostali ludzie obudzą się 4 miesiące przed lądowaniem, które nastąpi za kilkadziesiąt lat. Co robić? Chodzi po statku i pije w barze, którego kelnerem jest android. W końcu postanawia wybudzić sobie piękną kobietę Aurorę. Co będzie sam się szwędał po statku. Jak pomyślał tak zrobił. Teraz zrobiło mu się raźniej. Miał, z kim spędzać czas i nie tylko. Niestety wybudził się na skutek awarii jeszcze jeden człowiek. Gus członek załogi zdiagnozował statek i odkrył, że ulega awarii i trzeba go naprawić. Sam umiera a nasza dwójka przyjaciół musi naprawić statek inaczej cały ulegnie zniszczeniu. Biorą się do roboty. Film trwa długo, prawie dwie godziny, ale nudy nie ma, nie ma też fajerwerków i da się to obejrzeć. Nawet ciekawe tylko mało dramatyczne. Można było coś niecoś dodać.

    

   Ocena 7,00

    

   Nawet, nawet

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 03 kwietnia 2017 18:12
 • niedziela, 02 kwietnia 2017
  • Junction 48 - 2016

   Kareem młody Palestyńczyk mieszka w Izraelskim mieście Lod. Jego ulubionym zajęciem jest tworzenie i śpiewanie wraz z kumplami muzyki rap. Wszystko by było w porządku gdyby nie konflikt palestyńsko-żydowski, który odciska piętno na ich życie. Film ukazuje nieznane strony życia młodych ludzi w tamtym rejonie świata. Są tu narkotyki, które powodują tragedie rodzinne. Dochodzi do tego fundamentalizm religijny, który wymusza jak mają zachowywać się młode kobiety w rodzinie palestyńskiej. Manar dziewczyna Kareema nie może śpiewać na scenie, bo to nie przystoi kobiecie z tradycyjnej rodziny palestyńskiej. Widzimy, że nie jest tutaj łatwo mieszkać. Na młodych ludzi z różnych stron sypią się jakieś kłopoty. Wyburzają dom kolegi Kareema i Palestyńczycy protestują przeciw temu. W innej scenie widać Lenina i czerwone flagi, i śpiewa Manar. Jak zrozumiałem Arabowie sympatyzują z komuną.  Film trzeba zobaczyć, bo jest tyle wątków, że każdy odbierze go inaczej.

    

   Ocena 6,50

   Ciekawy film

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 02 kwietnia 2017 18:28
 • czwartek, 30 marca 2017
  • I Don't Feel at Home in This World Anymore - 2017

    

   Film zaczyna się spokojnie, ale jest to czarna komedia, bo .... Ruth prowadzi samotne życie, pracuje, jako pielęgniarka i czas spędza w domu na czytaniu książek. Pewnego razu ktoś włamuje jej się do domu i kradnie laptopa i srebra babci. Zawiadamia policję. Niestety inspektor prowadzący sprawę ma takich dziesiątki i nie ma zamiaru jej pomóc znaleźć skradzione rzeczy. Ruth bierze sprawę w swoje ręce i namierza, kto jej skradł laptopa. Do pomocy bierze sąsiada, młodego chłopaka, z którym zaczyna ją coś łączyć. No i zaczyna się po nitce do kłębka śledztwo, które doprowadza do sceny finałowej, którą warto obejrzeć.

    

   Ocena 6,50

    

   Jest groźno i śmiesznie

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 30 marca 2017 15:02
 • środa, 29 marca 2017
  • Dzikie łowy -2016

   Po pięciu minutach film położył mnie na kolana a po piętnastu wiedziałem, że to będzie hit wśród widzów. Film przechodzi do kanonu i tyle. Oglądalność przez długie lata. W USA zarobił mało, wiadomo są zazdrośni, ale poza trzy razy tyle. U nas dopiero się rozkręci. Doskonała rozrywka dla całej rodziny. Humor po obejrzeniu wyśmienity. Ricky sierota ciągle trafia do jakiejś rodziny zastępczej. Nikt go nie chce. Przygarnęła go Bella i Hec. Niestety zastępcza matka umiera a chłopiec nie chce wracać do domu dziecka. Grozi mu poprawczak ze względu na jego poprzednie zachowanie. Ucieka wraz z Heckiem w busz. Za nimi podąża pracowniczka opieki i policja. To film, który trzeba obejrzeć....

    

   Ocena 8,00

    

   Dawno się tak nie bawiłem

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 29 marca 2017 08:27
 • wtorek, 28 marca 2017
  • Ukryte piękno - 2016

   Wiem, że nasi fani lubią takie klimaty i kino. Ale.. Jak na początku zobaczyłem, że znowu główny bohater jest zatrudniony w agencji reklamowej to ręce mi opadły. Bo oni chyba mają jakąś manię pokazywania agencji reklamy w filmach. Niech zrobią film o górnikach, to też ludzie. Umiera dziecko i chłop jest załamany. Rozchodzi się z żoną.  Nic nie robi, układa puzzle i ma pieniądze. Idzie do pracy i się obija. Agencja tonie a on nic. Jego kumple chcą go pozbawić szefostwa i wymyślają podstęp żeby go nagrać jak mówi niby do ludzi, a jak się ich wymaże to będzie wyglądał jak czubek. Z filmu zapamiętam to, że układał domino. I to jest strzał w dziesiątkę. Sam zainteresowałem się tym tematem i będę układał. Wam też radzę. Temat u nas zupełnie nieznany. Film bez rewelacji. Sopodziewałem się, że powali mnie na kolana. A tu nic...

    

   Ocena 7,00

    

   Ocena na wyrost

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 28 marca 2017 19:22
  • Lekarz na prowincji - 2016

   Na francuskiej prowincji pracuje lekarz pierwszego kontaktu jest nim doktor Jean-Pierre, to chyba Piotr na drugie. U nas też był w lekturze doktor Piotr i tu także. I jak to doktor na prowincji oddany jest pacjentom nie dbając o siebie. Zna ich na wylot. Niestety sam zapada na raka i musi się leczyć, poddaje chemii. Myśli jednak o swoich pacjentach i zatrudnia Natalię. Wdraża ją w sekrety swego zawodu na wsi. Film spokojny i ogląda się spokojnie bez emocji. Czasami trzeba coś takiego obejrzeć.

    

   Ocena 6,00

    

   Trochę spokoju

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 28 marca 2017 18:56
 • poniedziałek, 27 marca 2017
  • Drzewko oliwne - 2016

   Po sprzedaży przez syna drzewa oliwnego z gaju Ramon przestał mówić, tylko siedzi i patrzy na miejsce gdzie rosło drzewo. Moja żona mówi, że to niestety Alzheimer. W filmie nie widziałem żeby tak jednoznacznie określili, że wówczas przestał mówić, ale może nie uważałem. Wnuczka Alma odnajduje drzewo w Niemczech gdzie stoi w wielkiej firmie w holu jej gmachu. Jest też w logo firmy. Alma postanawia przywieźć drzewo do domu dla swego dziadka. Film nie jest nadzwyczajny, ale warto pooglądać dla samej opowieści o tym. Dobra gra aktorki grającej Almę.

    

   Ocena 6,00

    

   Taki sobie

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 27 marca 2017 07:09
 • niedziela, 26 marca 2017
  • Wpis bez tytułu

   Rzadko oceniam źle filmy, szukam głębi ale tutaj ... . Jest temat, jest klimat i pustka. Nie wiadomo o co chodzi. Nie można skoncentrować się na filmie tylko kombinować co jest co. Dlaczego ta, dlaczego to... To jest nonsens.. Nasza zabójczyni zostaje wychowana przez mniszkę. Dostaje zlecenie nie wykonuje go. Zostaje skierowana do zabicia kuzyna, którego miała poślubić. Nie zabija go bo powstałby w prowincji chaos. I ten chaos panuje w filmie. Można było to lepiej nakręcić, albo ja źle zrobiłem. Nie puściłem filmu na szybszych obrotach. Nie jest to wszystko strawne i nakręcone chyba po kilku kieliszkach.

    

   Ocena 5,00

    

   Jak masz czas i ochotę

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 26 marca 2017 08:18
  • Kopalnia - 2016

   Nie sugerujcie się opisem filmu, bo jest kompletnie chyba z innego filmu. Po prostu piszą kłamstwo. Jest urzędnik, ale w ogóle nie jedzie kierować kopalnią tylko pracuje w agencji rządowej, która wydaje opinie środowiskowe. Jest i kopalnia, która powstaje i trzeba wydać jej pozwolenie ochrony środowiska. Oczywiście nasz bohater razem z kolegami wydaje takowe. W miarę lat okazuje się, że wszystko to bujda, bo kopalnia zanieczyszcza wodę i powietrze a jej ekspertyzy są funta kłaków warte. Kopalnia plajtuje. Nasz bohater, jako przyzwoity obywatel idzie na policję. Niestety ta sprawdza czy wszystko było zgodnie z prawem a było umywa ręce. Oczywiście nie było, bo oficjalnie łapówek nie było, ale były inne profity. Dobra praca np na stanowisku radcy, dyrektora. Dobry kredyt na dom itd. Film potraktowany po macoszemu ma niską notę a dotyka ważnych społecznie spraw. Młodzież nie zna się na takich filmach to ocenia je nisko.  A tu jest postawione pytanie. Czy truć czy zatrudniać ludzi i rozwijać gospodarkę? Tutaj jest o tym, żeby nie truć, ale kij ma dwa końce. Gdzie pracować?  Warto zastanowić się nad tym, co robimy.

    

   Ocena 6,80

    

   Zielono mi ....

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 26 marca 2017 08:09
 • sobota, 25 marca 2017
  • Bogowie Egiptu - 2016

   Piękna baśń filmowa. Troszeczkę w drugiej godzinie scenariusz im się rozjechał ale niech tam. Najpierw potrzebny był Architekt dlatego nie zginął a później walczy i ginie. O co chodziło? Nie wiem.  Piękne stroje, ładne widoki. Horus i Seth dwaj bracia walczą z sobą o władzę. Najpierw zdobywa ją ten gorszy Seth. Gorszy w sensie zły. Oślepia Horusa i chce zdobyć pełnię władzy. Występuje nawet przeciw ojcu. Horusowi pomaga zwykły śmiertelnik Bek. W zamian Horus ma ożywić jego narzeczoną, która umarła. Film nie jest taki zły, bo więcej wynudziłem się na „ Łotrze 1” niż na tym obrazie. Całkowicie rozjechane są oceny filmu i nie należy się nimi kierować tylko oglądać i samemu wyrobić sobie zdanie. Na popołudnie w niedzielę jak znalazł.

    

   Ocena 6,80

    

   Dobra rozrywka

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 25 marca 2017 17:30
 • czwartek, 23 marca 2017
  • Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie - 2016

   Film dla określonej grupy odbiorców. Fanów s-f, akcji i tego żeby się coś działo. Kobiety raczej będą się nudziły i obchodziły z daleka. To takie udanie nakręcone Gwiezdne Wojny z licznymi efektami. Jyn, której ojciec został aresztowany przez Imperium zbudował nową broń, która może niszczyć planety. Rebelianci chcą ją zniszczyć, dlatego muszą zdobyć jej plany. To cała treść w dwóch zdaniach, film trwa dwie godziny i ciągle się coś dzieje, nie ma nudy.Czas szybko leci. Film nie jest zły i dorównuje swym poziomem stare dobre Gwiezdne wojny. Nie ma się czego wstydzić.

   Ocena 7,00

    

   Brak nudy

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 23 marca 2017 16:15

Kalendarz

Kwiecień 2017

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Wyszukiwarka

Kategorie

Kanał informacyjnyOpcje Bloxa