Wpisy

 • niedziela, 23 lipca 2017
  • Życie na podsłuchu - 2006

   Film ten trzeba zobaczyć i to ze względu na pamięć o tamtych czasach i dlatego żeby nie zapomnieć jak było. Rodzaj ludzi niestety ma krótką pamięć i ówczesnych katów zazwyczaj gloryfikuje, co widać w obecnym czasie. Dodatkowo młodzi ludzie są podatni na takie sugestie, bowiem nie żyli w tamtych czasach. To czasy komunizmu i służb bezpieczeństwa Stasi w byłym NRD. Oficer podsłuchujący dramaturga i jego partnerkę przechodzi przemianę i przechodzi na stronę opozycjonistów, walczących z reżimem. Zaczyna rozumieć ile zła jest w tym co robi, bo on jest tylko do niszczenia ludzi.

    

   Ocena 7,5

   Wart obejrzenia

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 23 lipca 2017 14:52
 • sobota, 22 lipca 2017
  • Aż do kości - 2017

   Film, który polecam szczególnie młodym dziewczynom, bo traktuje o anoreksji a one właśnie są najbardziej podatne na to schorzenie. Niech zobaczą, czym to się kończy i przestaną się za bardzo odchudzać. Oglądamy tutaj historię Ellen, która cierpi na to schorzenie i tak naprawdę tuła się po ośrodkach leczniczych i nic to nie daje. Dopiero w ostatnim jakoś dochodzi pomału do siebie. Z tym schorzeniem jest tak, że wybór masz prosty chcesz żyć lub nie. Nie jest to film dla zwolenników akcji, ale dla ludzi, którzy mają problem lub chcą zobaczyć, co to za problem.

    

   Ocena 7,5

    

   Dla ciekawych świata

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 22 lipca 2017 08:03
 • czwartek, 20 lipca 2017
  • Umysł w ogniu - 2016

   Film, na którym nie będziemy się nudzić. Mimo treści prostej, bo o chorobie to oglądamy go z zaciekawieniem. Co to za choroba, której uległa Susanna będąca młodą i utalentowaną dziennikarką. Zachorował i trudno zdiagnozować jej chorobę. Jest to film oparty na faktach, dokładnie na książce, którą napisała nasza bohaterka po wyleczeniu.  Opisała, co przeszła i jak to się stało, że jej się udało wyjść z choroby. Film warty obejrzenia bez dwóch zdań.

    

   Ocena 7,5

    

   Trzeba obejrzeć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 20 lipca 2017 21:21
  • Greckie pocałunki - 2008

   Vanessa ma chłopaka, który jedzie na delegację na grecką wyspę Santorini. Chłopak poznaje inną na wyspie i zrywa z Vanessą. Ta natomiast jedzie na wyspę walczyć o swoją miłość. Po drodze poznaje Janisa, który wraca z Niemiec do swojego dziadka. Komedia romantyczna z pięknymi widokami wysp greckich. I to warto zapamiętać. Pięknie.Warto tam jechać. Poza tym film jak to komedia o miłości. Lekki wypełniacz czasu.

   Ocena 5,5

   Wypełniacz

    

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 20 lipca 2017 21:02
 • poniedziałek, 17 lipca 2017
  • Chata - 2017

   Mack wyrusza z dziećmi nad jezioro. Tam spotyka ich niemiła przygoda, zostaje porwana jego najmłodsza córka Missi. Zaczyna się dramat, bo dziewczynka zostaje zamordowana i zgwałcona. Mack nie może poradzić sobie z tą sytuacją. Po kilku latach dostaje anonimowy list żeby przybył do chaty, w której rozegrała się tragedia. Jedzie tam i zaczynają się rozmowy z Bogiem. To jest ta główna część filmu. Przesłanie jest takie, że z grzechu zawsze wyjdzie dobro. Musimy sobie przebaczać, itd. itp. Płytkie filmowe rozważania filozoficzne dla maluczkich, albo dla amerykańskiej publiczności, gdzie nie było wojen i tyle nie przeszli, co inne narody na świecie. W pewnym momencie miałem wrażenie, że film kręcono dla miłośników PC, takie tkliwe rozprawianie o niczym. Zawiodłem się i tyle. Chociaż przydaje się ten obraz, bo propaguje dobro i o to chodzi.

    

   Ocena 6,00

    

   Taka bajka

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 17 lipca 2017 07:49
 • sobota, 15 lipca 2017
  • Głowa rodziny - 2016

   Z początku film wydaje się jednym dziadostwem, ale w miarę rozwoju sytuacji wciąga nas trochę, nie za bardzo, ale... Dane tyra, jako łowca głów, jest w tym mistrzem. Dla niego ważny jest zysk i idzie po trupach do celu. Piękna żona, dom wszystko kosztuje. Rywalizuje o przejęcie firmy z koleżanką, bo szef idzie na emeryturę. W życiu jednak jest tak, że jak wszystko idzie dobrze to zawsze musi się coś spaprać. Tutaj choruje jego syn na nowotwór, trafia do szpitala i jest w śpiączce. Dane robi rachunek sumienia i jedyny raz robi coś dla kogoś bez pieniędzy. Zostaje zwolniony z pracy, ale dobry uczynek ma swoje następstwa...

    

   Ocena 6,5

    

   Bez rewelacji

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 15 lipca 2017 07:37
 • poniedziałek, 26 czerwca 2017
  • Sushi z East Side - 2015

   Kto nie widział tego filmu musi szybko nadrobić straty. Film w cyklu o kuchni, jedzeniu czy jak nazwać ten gatunek filmów. Aha, kulinarny. W każdym razie każdy z nas lubi zjeść a większość lubi takie filmy. Do tego nowa gwiazda filmu, o której jeszcze usłyszymy bo naprawdę ma coś w sobie.  O czym jest o sushi. Tak pokazane jego przyrządzanie, że ślinka cieknie i każdy marzy o zjedzeniu. Młoda emigrantka zarobkowa Juana mieszka z ojcem i córką. Pracuje w barach najczęściej w kuchni i gotuje. Ma dosyć meksykańskiej kuchni. Razu pewnego widzi ogłoszenie o pracy w japońskiej restauracji gdzie serwują sushi. Zaczyna tam pracę, oczywiście w kuchni. Zafascynowana tym daniem doskonali swe umiejętności.  

    

   Ocena 7,5

    

   Ślinka cieknie

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 26 czerwca 2017 07:43
 • sobota, 24 czerwca 2017
  • McImperium - 2016

   Bardzo wartościowy i pouczający film. Sam prowadziłem swój biznes przez 20 lat i coś o tym wiem. To wszystko wspaniale wygląda jak się ogląda, ale w rzeczywistości to pot, męka i nie wiadomo czy się uda. Tutaj się udało dzięki szczęściu, innemu spojrzeniu, pomysłowi. W każdym razie sprzedawca obnośny Ray, sprzedający maszynę do szejków dostaje duże zamówienie od nieznanej restauracji. Jedzie tam wiedziony instynktem biznesowym. Jest zauroczony restauracyjką braci McDonald, którzy serwują hamburgery w 30 sekund.  Zostaje ich wspólnikiem a wraz z upływem czasu przejmuje ich firmę. Zobaczcie jak to się stało, że McDonald’s nie należy do braci o tym nazwisku. Jak działa się w biznesie, czy wszystkim się udaje? Jeśli chcesz mieć biznes i odnieść sukces musisz to zobaczyć.

    

   Ocena 7,5

    

   Pouczający

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 24 czerwca 2017 19:38
 • wtorek, 20 czerwca 2017
  • Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara - 2017

   Nie ma czasu na sen podczas filmu. Ciągle coś się dzieje, akcja biegnie do przodu. I jest rozrywka nie ma nudy. Co innego z treścią, bo Jack gra trochę nieokreśloną rolę. Takiego raczej pijaczka. Dubbing w filmie takim jak Piraci to zbrodnia. Kto wpadł na taki szalony pomysł? Scenariusz to podróż po Trójząb Posejdona, który daje władanie nad morzami i nad kapitanem Salazarem, który przysięga zemstę wszystkim piratom.  Plus to początek filmu brawurowa scena porwania sejfu i banku. Minus muzyka brak przewodniego przeboju, który był w innych częściach.

    

   Ocena 7,00

    

   Brak nudy

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 20 czerwca 2017 10:22
 • sobota, 17 czerwca 2017
  • Zagubieni w słońcu - 2015

   Fabuła prosta jak świat. Oszust, złodziej John po śmierci matki wiezie swego syna do babci. Syn nie wie, że jest on jego ojcem. Po drodze Louis dowiaduje się, co robi i kim jest człowiek, który go wiezie. Napadają na sklep, bank i jak to w tego typu filmach ojciec mówi, że ma taki charakter i nie może się zmienić. Film ma jakiś klimat, chociaż by się mogło wydawać, że będzie totalnym dnem. Okiem można rzucić i się wczuć.

    

   Ocena 6,5

    

   Coś w nim jest

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 17 czerwca 2017 07:46
  • Wielki Mur - 2016

   Niezłe widowisko, akcja, rytm i niezła zabawa. Opisy filmu, jakie czytałem rozmijają się zupełnie z treścią filmu. Wyglądało to jak ktoś pisze o czymś, o czym w ogóle nie wie. Od razu wszyscy nastawiają się na ‘nie” i koniec kropka.  Dwóch cwaniaczków Wiliam i Tovar i ich przyjaciele chcą ukraść czarny proch i na nim zarobić. Podczas ucieczki przed stworem wpadają odcinają mu rękę i wpadają na Wielki Mur i armię Chin. Zostają uwięzieni. Pomagają w walce z dziwnymi stworami i to wszystko, co tu się dzieje. Niezła rozrywka na poziomie, na którym nie trzeba myśleć a oglądać i śledzić, co się dzieje. Uwaga: kobiety mogą zasnąć.

    

   Ocena 6,5

    

   Dobra zabawa

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 17 czerwca 2017 07:32
 • środa, 07 czerwca 2017
  • Był sobie pies - 2017

   Film zapewne będzie długo, długo oglądany i osiągnie 80% pozytywnych recenzji. To dużo, mimo, że są obiekcje, co do kręcenia niektórych scen filmu. No cóż takie jest życie. W skrócie to opowieść psa o życiu. Na początku miał pana imieniem Ethan. Pies dorastał wraz z nim, uczestniczył w zabawach, następnie dorosłym życiu. I jak to bywa pies odchodzi szybciej niż człowiek. Ale, nie odszedł tylko odrodził się, jako następny inny pies. I tak cały czas aż dotarł z powrotem po latach psiego życia do swojego pierwszego pana. Taki pieski żywot. Film nie tylko jest rozrywką, ale także uczy jak odczuwa wszystko pies, i jak z jego perspektywy jest widziany świat.

    

   Ocena 8,00

    

   Dla wszystkich

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 07 czerwca 2017 08:40
 • środa, 31 maja 2017
  • Kot Bob i ja - 2016

   No to wszyscy miłośnicy kotów będą zachwyceni. Wiem, że jest ich bez liku to i film od razu się spodoba. Ćpun znajduje kota i się nim opiekuje. Pomaga mu wiara w kota wyrwać się z nałogu. Gra na ulicach na gitarze. Zostaje zuważony przez reporterów. Pisze książkę. Zarabia szmal, kupuje dom i działa charytatywnie. Koniec. Niby typowy lukrowaniec, bajka powie ktoś po obejrzeniu filmu. Takie rzeczy się nie zdarzają a jednak to się zdarzyło naprawdę. Jest książka, jest kot i nasz główny bohater. W filmie Bob gra Boba, bo inne koty się bały. Przerażające jest tylko to jak w młodym wieku rujnujemy sobie życie i później nie można wrócić do normalności. Nie zawsze się to udaje. Zresztą widać to na filmie. Polecam film wszystkim młodym ludziom, jako odstraszasz narkotykowy. Bo bajki są, ale nie zawsze.

    

   Ocena 8,00

    

   Polecam

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 31 maja 2017 07:17
 • wtorek, 30 maja 2017
  • Zbyt blisko słońca - 2015

   Film zgrabnie zrobiony, ale taki jakiś... Sędzia, którą jest Sophie prowadzi sprawę Juliette, sprawa prosta kochanek popełnił samobójstwo i sędzia bada czy Juliette się do tego nie przyczyniła. Niestety w trakcie przesłuchań Sophie zorientowała się, że jej przesłuchiwana jest biologiczną matką jej syna i sprawa się komplikuje. Nasza Sophie najchętniej utopiłaby Julkę w łyżce wody i funduje jej psychiatryka, kila dni za kratami. Słowem czepia się. Nie może patrzeć na to jej mąż Olek, bo wie, że to nie jest zgodne z etyką zawodu. Pomaga Sophie i sam ładuje się w kłopoty. Jak to mężczyzna i młoda kobitka. Film bez rewelacji do szybkiego zapomnienia. Jedynie wrażenie robi taki statek wycieczkowiec. Ja nigdy takim nie popłynę. Daleko nam do Europy. Pomarzyć można.

    

   Ocena 6,00

    

   Popatrz i zapomnij

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 30 maja 2017 17:41
 • poniedziałek, 29 maja 2017
  • Bracia Dassler: Na zawsze rywale - 2016

   Kto nie oglądał tego miniserialu (2 odcinki), niech to nadrobi, bo warto. Nie bez kozery polecam i wystawiam 8,00. To jest to, czego nam potrzeba. Fascynująca historia a życie to scenariusz. Kto nie zna Pumy czy Adidasa? Wszyscy. Nikt natomiast nie wie, kto stoi za sukcesem? To oni bracia Dassler. Film opowiada dzieje tej rodziny i jak powstały te dwie światowe marki. Wszystko zaczęło się po II wojnie Światowej, gdy jeden z braci powraca z wojny i wpadają na pomysł robienia butów dla sportowców. Ryzykują majątkiem. Ale... Bracia mają różne charaktery w skrócie jeden spokojny drugi urwisowaty. Wszystko0 źle wróży. Idą dalej razem. Wybucha wojna muszą współpracować z nazistami, jeśli chcą przetrwać. Po wojnie ich wzajemny stosunek do siebie jest tak zły, że dzielą firmę na dwie. Po prostu wzajemnie sobie nie ufają i donoszą na siebie Amerykanom. Tu zaczynają się losy Pumy i Adidasa. Bracia konkurują ze sobą cały czas. Rywalizacja polega na tym, że gdy dany sportowiec zdobędzie złoto w ich butach wówczas one są popularne i sprzedają się na pniu. Dlatego łowią sportowców, dają im łapówki po to żeby Ci występowali w ich butach. Nie brakuje również spraw spornych w sądach patentowych. Kłócą się o to np., do kogo należy patent na korki. Oficjalnie nigdy nie doszło do pojednania braci. A jak było naprawdę? Film warto obejrzeć, jest wszystko: historia, akcja i coś z niego zapamiętujemy. Chociażby to, że patrząc na obuwie w głowie mamy myśl a ja wiem jak to powstało. Polecam. Szkoda tylko, że to już nie są rodzinne firmy a poszły w obce ręce. Pieniążki i pieniążki. Już nie ma etosu pracy, bo są w oczach tylko pieniądze. A one nie są wszystkim co nas otacza.

    

   Ocena 8,00

    

   Warto obejrzeć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 29 maja 2017 07:58
 • niedziela, 28 maja 2017
  • Paterson - 2016

   Pierwszy raz oglądałem poetycki film o takiej treści. Oryginalne podawanie literatury na tle dziejącej się akcji. Akcji to tak naprawdę nie ma, bo jest to codzienność taka, jaką ma każdy z nas. Główny bohater wstaje rano, je śniadanie i idzie do pracy, jaką jest kierowanie autobusu komunikacji miejskiej. Przychodzi z pracy znowu obiad, i wieczorne wyjście z psem na kufelek piwa. Wszystko to dzieje się w nim, bo on przetwarza to, co widzi na poezję. Do tego dodamy młodą żonę, która siedząc w domu wyżywa się w różnych formach upiększania mieszkania. Paterson pisze wiersze do swojego notesu, nikomu ich nie czyta i nie udostępnia. Dużo napisałem, ale nie napisałem, że film jest wybitnie dla osób lubiących poezję, romantyzm i są w chmurach. Dlatego niektórzy z nas będą psy wieszali na tym filmie a ja ostrzegam. Tak nawiasem mówiąc rola psa świetna, a kto chce więcej tej poezji musi sięgnąć po wiersze Ron Padgetta. Poezja świetna.

    

   Ocena 6,80

    

   Dla poetów

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 28 maja 2017 07:51
 • środa, 24 maja 2017
  • Arcyoszust - 2017

   Film trzyma się kupy tylko, dlatego, że główną rolę gra Robert De Niro. Bez niego to byłoby nudne widowisko. Czy jest ekscytujące? Dla mnie nie. Film o oszuście Bernie Madoffie, który stworzył piramidę finansową i oszukał, a raczej pozbawił majątku wielu ludzi. Na dodatek rozbił swoją rodzinę i zgotował jej marny koniec. Dostał za to wszystko 150 lat więzienia, siedzi sobie w USA i jeszcze robią o nim jeszcze film. Tylko, po co? Nie wiem.

    

   Ocena 6,50

    

   Dla znawców

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 24 maja 2017 18:06
 • poniedziałek, 22 maja 2017
  • Eadweard - 2014

   Film biograficzny, bo tak należy nazwać film, w którym ukazywana jest postać Eadwearda Muybridge pioniera kinematografii. Na pewno postać jest nieznana w ogóle szerokiemu gronu miłośników filmu, a on tworzył jego podwaliny. Warto przeczytać sobie, co nieco z jego życiorysu po lub przed obejrzeniem filmu. Tutaj link. Film raczej trudny do oceny, bo z jednej strony ma ukazywać pracę i życie a z drugiej chcemy ekscytujących wydarzeń, po prostu żeby coś się działo. Czy dzieje sami musicie zobaczyć. Ja pozytywnie oceniam tego typu filmy ze względu na to, że przybliżają nam nieznane postacie, które warto znać. Tytułowy bohater bierze sobie za żonę 20 lat młodszą żonę, stąd późniejsze kłopoty. Wiadomo, młoda żona a mąż stary. Dalej pokazana jest jego praca nad seriami zdjęć ludzi i zwierząt. Praktycznie zajmują one większą część filmu. Mogą nas denerwować te eksperymenty, ale są one właśnie jego najważniejszym odkryciem. Filmowanie obiektów za pomocą kilkunastu kamer ułożonych obok siebie. Film raczej dla koneserów, czyli miłośników sztuki.

    

   Ocena 6,50

    

   Dla koneserów

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 22 maja 2017 08:06
 • niedziela, 21 maja 2017
  • Moje skarby - 2017

   W filmie występuje Jean Reno i kto lubi tego aktora musi obejrzeć ten film. Nie ma innej możliwości.  Czy film powala? Na pewno nie. To komedia kryminalna bez dreszczyku emocji. To chyba główny zarzut dla tego obrazu. Treść banalna. Patric (Jean Reno) udaje, że nie żyje po to, aby jego dwie przyrodnie córki odwiedziły go w chatce w górach w nadziei na znajdujące się tutaj kosztowności. Siostry dowiadują się, że są jego córkami u notariusza przy otwarciu testamentu. Mają pomóc ojcu zemścić się na jego wspólniku i odebrać pieniądze, jakie ten chce uzyskać za skrzypce Stradivariusa. Oczywiście siostry mają różne charaktery i to je trochę na początku jest przeszkodą we wzajemnym zrozumieniu. Film nie powala, ale na niedzielę może być.

    

    

   Ocena 6,20

    

   Rozrywka i tyle

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 21 maja 2017 08:06
 • sobota, 20 maja 2017
  • Wielkie wino - 2015

   Wino, kobieta, winnica i miłość. Cóż więcej trzeba.  Piękny krajobraz, wino, które zawsze kojarzy się z czymś magicznym, romantycznym i do tego ona. Piękna kobieta. Taki mix wszystkiego w jednym. Wszystko dzieje się we Francji w Burgundii. Francois nie prowadzi winnicy jak trzeba. Po prostu, gdy żona odeszła od niego wszystko straciło sens. Winnica stoi na skraju bankructwa. Bank żąda restrukturyzacji, tak się modnie nazywa, czyli zmian. Winnicę obejmuje jego syn, który robi karierę znawcy win w Paryżu. Wydaje przewodnik po winach, który jest wiodącym drogowskazem dla winiarzy. Nie zna się na produkcji wina, ale cóż musi spróbować. Inaczej cały dorobek rodziny pójdzie na marne. Film bez większych akcji, emocji, ale ogląda się z nutką nostalgii. I tego nam czasami trzeba. Myślę, że miłośników win nie trzeba zachęcać do oglądnięcia tego obrazu. Pozycja obowiązkowa.

    

   Ocena 6,70

    

   Romantyczny

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 20 maja 2017 06:10
 • poniedziałek, 15 maja 2017
  • Powrót do mamy - 2016

   Bardzo przyjemny film o zabarwieniu komediowym. Stephanie traci swą firmę po prostu bankrutuje, i zostaje z niczym, nie ma mieszkania, samochodu. Wprowadza się do mamy. Muszą ułożyć swoje relacje na nowo. Mama potajemnie romansuje z sąsiadem z kamienicy. Ukrywa swój związek przed dziećmi. Chce się przyznać do tego na rodzinnej kolacji, na której będzie brat i siostra Stephanie. Rodzeństwo nie pała do siebie miłością, bo zazdroszczą sobie nawzajem jak traktowali ich rodzice. Jako, że jest to komedia nie może kończyć się źle wszystko jakoś się układa. Wygarniają sobie żale i się godzą. Lekki film i dobrze się ogląda.

    

   Ocena 6,50

    

   Lekki i fajny

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 15 maja 2017 07:17
  • La La Land - 2016

   Duże oczekiwania i wielkie rozczarowanie. Po 12 minutach miałem dość tego “arcydzieła”. Hollywood zamienił się rolami z Bollywood. Ja wiem, że się czepiam. Po prostu dawno nie zrealizowali w USA musicalu i stąd ten zachwyt. No a trzeba film obejrzeć no, bo jakże tyle nagród? Niestety nie polecam. Historyjka łzawa, bo ona kelnerka marzy o aktorstwie, chodzi ciągle na przesłuchania i nic. On muzyk jazowy chce grać czysty jazz i marzy o knajpce. Spotykają się i marzą. Udaje im się zrealizować swe marzenia, ale niestety osobno. Wszystko okraszone muzyką i tańcem. Nowość na tym rynku. Niestety już widzę jak reżyserzy z Boollywood mają polewkę. Ja na pewno nie obejrzę drugi raz tego filmu. Tylko co do jednego się nie zawiodłem. Długość filmu jak w Bollywood. Próbują wskrzesić Freda Astaire?

    

   Ocena 6,5

   Zawiodłem się

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 15 maja 2017 07:15
 • czwartek, 11 maja 2017
  • Wzburzenie - Opowieść o dojrzewaniu - 2016

   Zacząłem oglądać ten film i myślę eee... O miłości na studiach, w tamtych czasach będzie taki sobie a tuuu. W miarę upływu czasu wciąga mnie i oglądam. Nie jest taki zły. Marcus żeby uciec od wojska idzie na studia. Raczej wysyła go na nie jego ojciec. Chłopak uczy się dobrze. Poznaje pierwszą dziewczynę i ma dzięki niej chwile przyjemności. Zmienia pokoje w akademiku, gdyż nie zgadza się z sąsiadami. Dyskutuje inteligentnie z dziekanem o swoim życiu, no i musi chodzić na msze, bo taki obowiązek. Jak to się skończy? Bardzo ciekawie. A miało być tak pięknie... Kto ma za mało może przeczytać książkę na podstawie, której powstał film autor Philip Roth. Oczywiście nasz główny bohater był Żydem ale na studiach grał, że jest ateistą.

    

   Ocena 6,9

    

   Dla ciekawskich

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 11 maja 2017 21:18
 • środa, 10 maja 2017
  • Naprzód Indie - 2007

   Jak to się stało, że Bollywood nakręcił film i w nim nie ma tańca i związanych z tym dłużyzn filmowych. Jak oni im pozwolili na to? Nie wiem. Domyślam się tylko, że dlatego ten film dostał tyle nagród. Oczywiście żartuję, ale fakty są faktami i można snuć domysły. Wszystko to trwa 2 godziny z okładem a ogląda się przyjemnie i nie wiadomo, kiedy następuje koniec. Kabir nie strzela karnego w ostatnich minutach meczu hokeja na trawie. Zdarza się, ale był to mecz finałowy Indie-Pakistan na mistrzostwach świata i nie ma zmiłuj się. Mieszkańcy Indii okrzyknęli go zdrajcą i musi wyprowadzić się z matką z własnego domu. Lata lecą i po siedmiu latach obejmuje posadę trenera kobiecej reprezentacji Indii na mistrzostwa świata. Nie było, po prostu chętnego na trenera, bo reprezentacja pań zawsze przegrywała i była słaba jak szkolna drużyna w tej dyscyplinie. Dlaczego? Bo nie była zespołem, ale zbiorem indywidualności, które robiły, co chciały, grały jak chciały i trenowały jak chciały. Nie było zespołu. Trzeba temu zaradzić a wyniki przyjdą. Do działania przystępuje Kabir. Niestety muszę was zmartwić, reprezentacja Indii kobiet nigdy nie zagrała na mistrzostwach świata, a mężczyźni byli trzy razy w latach siedemdziesiątych i koniec. Ani widu ani słychu. Polska miała najlepsze ósme miejsce w 82 i 86. Nie jest źle.

    

   Ocena 8,00

    

   Trzeba obejrzeć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 10 maja 2017 07:44
 • czwartek, 04 maja 2017
  • Na zakręcie losu - 2013

   Noooo, wszystkie panie będą płakały. Jacob traci rodzinę w napadzie w autobusie. Chłop się załamuje, nie dziwota. Wsiada do autobusu i jedzie w świat. No i przypadkowo zatrzymuje się w miasteczku gdzie jest kościół, piękna rozwiedziona kobieta z synem. Przygarniają Jacoba a ten im pomaga w drobnych naprawach kościoła, pisze piosenkę dla chóru na konkurs. I tak się sprawy toczą, że nasz wdowiec zakochuje się z wzajemnością w Ninie i kończy się.... . W roli Niny występuje Toni Braxton i trzeba sobie jej posłuchać, bo jest to niezła piosenkarka w kwiecie wieku, obecnie ma 50 latek. I niby taki sobie filmik ale jakże uroczy.

    

   Ocena 7,00

    

   Warto popłakać

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 04 maja 2017 18:58

Kalendarz

Lipiec 2017

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Wyszukiwarka

Kategorie

Kanał informacyjnyOpcje Bloxa