Wpisy

 • niedziela, 08 października 2017
  • Rodzina do wynajęcia - 2015

   Paul jest bogaty ma pieniądze, ale nie ma nikogo na świecie. Brakuje mu rodziny. Postanawia ją wynająć.  Przeprowadza się do Violetki matki dwojga dzieci. Miała pecha, bo co mężczyzna to dziecko i zawód miłosny. Teraz sama z długami przystaje na propozycję Paula. No i wiodą życie u niej w domku. Niestety są wzloty i upadki, ale wszystko dobrze się kończy jak to w komedii. Nie ma golizny wulgaryzmów i dobrze się bawimy. Film na rodzinne niedzielne popołudnie.

    

   Ocena 5,8

    

   Dobra rozrywka

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 08 października 2017 17:12
 • wtorek, 22 sierpnia 2017
  • Zakazany Bóg - 2013

   Film bardzo wartościowy. Polecam wszystkim, którzy chcą nowego świata. Takie są początki nowych i niby lepszych idei. Dodatkowy atut to to, że wszystko zdarzyło się naprawdę w Hiszpanii. Chcieli tak bardzo komunizmu, że nie dość, że doszło do wojny domowej to mordowali księży, którzy nic nie byli im winni. Chyba już wiadomo, o czym to jest. To historia jak w pewnym miasteczku władzę przejmują rewolucjoniści i nie podobają się im księża. Pomału, pomału dochodzi do ich eliminacji, czyli rozstrzelania. Ot, tak, bo nie chcieli być zwykłymi ludźmi tylko księżmi. Proszę o więcej takich prawdziwych historii.

    

   Ocena 7,5

    

   Warto, warto obejrzeć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 22 sierpnia 2017 18:32
  • Porwanie Heinekena - 2011

   Film opowiada prawdziwą historię i tyle. Nie zachwyca, bo wiadomo jak się skończył. Wszyscy zostali złapani. Jak to się potoczyło opowiada ten obraz.  Kilku młodziaków porwało potentata piwnego Heinekena chcąc dostać okup. Ot i wszystko. Cienko i słabo, bo co może być w tej historii. W ogóle nie wiem, po co to było kręcić, bo znowu nakręcono drugi film o tym samym. Co jest ciekawego w tej historii, to nie wiem? Chyba Holendrzy nie mieli nic ciekawego do nakręcenia.

    

   Ocena 6,00

    

   Nie zachwyca

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 22 sierpnia 2017 18:10
 • sobota, 19 sierpnia 2017
  • Latynoski ogier - 2017

   Dawno nie śmiałem się na komedii, bo to były z nazwy komedie, ale śmiechu tam za grosz. Tutaj odwrotnie. Maximo nie lubi pracować, bo kto lubi. Postanawia ożenić się z bogatą wdową i to robi. Mając 25 lat znajduje bogatą kobietę starszą od siebie, uwodzi i bach ma to, co chciał. Życie w luksusie, robi, co chce, czyli nic nie robi. Niestety, co dobre się kończy. Ona znajduje młodszego i nasz bohater musi odejść. Co robić? Odwiedza swoją siostrę, z którą w ogóle się nie spotykał. Zamieszkuje u niej i planuje znaleźć sobie znowu jakąś majętną kobietę. W tym celu posługuje się synem siostry, którego uczy postępowania z kobietami. Doskonała gra Eugenio Derbez i do tego Salma Hayek, rozrywka murowana. Komedia będzie cieszyła powodzeniem.

    

   Ocena 6,80

    

   Polecam

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 19 sierpnia 2017 13:42
 • środa, 16 sierpnia 2017
  • Piekarz - 2007

   Zawodowy zabójca ukrywa się na wsi przed zemstą swojego kolegi po fachu. We wsi zostaje wzięty za nowego piekarza. Jednak za sprawą zbiegu okoliczności jego profesja nie jest dla nikogo tajemnicą i wszyscy mieszkańcy mają dla niego zlecenie na morderstwo. Zamawiają u niego torty, które mają być synonimem morderstwa. Fajna komedia z czarnym angielskim humorem. Tak należy ten film odbierać i będziemy nim zachwyceni. W pewnym momencie powiemy to już koniec?! Tak szybko.

    

   Ocena 6,50

    

   Czasem można się pośmiać

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 16 sierpnia 2017 20:00
 • wtorek, 15 sierpnia 2017
  • Piękny drań - 2016

   Film ukazujący, z jakim upokorzeniem muszą spotykać się chłopcy będący gejami. W opisach tego filmu nigdzie nie ma, że chodzi o te relacje. Nie wiem czy to pruderia czy zakłamanie, bo film warty obejrzenia. Dwaj rówieśnicy mieszkają razem w pokoju. Jeden to Conor sportowiec drugi Ned raczej określiłbym intelektualista. Wszystko ich dzieli. Szkoła stawia na sport a trener jest wielkim fanem rugby i nie znosi gejów, co wpaja swoim chłopakom w drużynie. Wszystko zmienia się w jego głowie, gdy drużyna opowiada się za Conorem a on jest ich jedyną nadzieją na wygranie finałowego meczu. Film ma poboczne wątki ale nie zdradzę, bo trzeba obejrzeć.

    

   Ocena 6,50

   Nawet niezły

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 15 sierpnia 2017 09:39
 • poniedziałek, 14 sierpnia 2017
 • sobota, 12 sierpnia 2017
  • Historia zemsty - 2017

   Film oglądałem tylko, dlatego, że występuje Nicolas Cage, bo tak na pewno bym tego nie oglądał. Myślałem, że będzie intryga, coś, co jest, gdy występuje znany aktor. A tu, nasz Nicolas nic nie mówi tylko więcej milczy i liczy kasę za rolę. Historia banalna, jakich wiele i reżyser nic nie mógł z niej wyciągnąć to wziął aktora pierwszej ligi. Tenna wraca z córką z imprezy i skraca drogę do domu przez las i wiecie już, co dalej. Tam złe wilki, czyli źli chłopcy ją gwałcą a dalej nasz Nicolas pracujący w policji wymierza sprawiedliwość.

    

   Ocena 6,00

   Można sobie darować

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 12 sierpnia 2017 17:34
 • poniedziałek, 31 lipca 2017
  • Metro - 2012

   Czekałem na scenę katastrofy. Jak oni ją pokażą? Czy im się uda? I jestem zaskoczony, bo wyszło nieźle. Efekty wyszły i rośnie konkurencja Hollywood. Jeszcze trochę brakuje, ale jest nieźle. Oby tak dalej. Zasnąć się nie zaśnie. Dwie godziny będziesz oglądał/a na pewno. Historia banalna. Wali się ściana w metrze i wlewa się woda z rzeki. Nasi bohaterowie muszą wydostać się na powierzchnię. Dodatkowo jest historia miłosna, i piesek i alkohol. No i ten klimat filmów rosyjskich. Nie śpieszy się, można powoli i osiąga się to samo. Można pooglądać. Na pewno jest to inne kino katastroficzne.

   Ocena 7,00

   Można rzucić okiem

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 31 lipca 2017 18:41
  • Gold - 2016

   Film oparty na prawdziwej historii, która zdarzyła się w latach trzydziestych w USA. Główną rolę gra Matthew McConaughey, i to jest dobra rola. Niestety film niedoceniony przez widzów, chociaż historia może się wydawać prosta i przewidywalna to taka nie jest. Kto nie dotrwał do końca niech żałuje. W każdym razie Kenny dziedziczy firmę poszukującą minerały po ojcu. Jest bliski bankructwa i nie wie, co ma robić. W nocy śni mu się złoże złota w Indonezji. Postanawia tam rozpocząć swoje poszukiwania. Z pomocą przychodzi mu dawny jego znajomy. Rozpoczynają wiercenia. Mają  szczęście, majązłoto i kopalnię. Kenny jest nałogowym alkoholikiem i nikt nie bierze go poważnie. Zwłaszcza wielcy inwestorzy, którzy chcą go wyrolować na każdym kroku.

   Ocena 7,5

   Warto obejrzeć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 31 lipca 2017 18:33
 • sobota, 29 lipca 2017
  • Zapowiedź - 2009

   Jest nowo otwierana szkoła i dzieci chcą uczcić ten fakt. Jedna z dziewcząt wpada na myśl napisania listów do przyszłych uczniów i zamknięcia ich na 50 lat w kapsule czasu. Tak też zrobiono. Po 50 latach każde dziecko dostaje taki list z kapsuły i co się okazuje? Caleb dostaje na kartce same cyferki. Jego ojciec przez przypadek odczytuje, co to znaczy. To miejsca katastrof na ziemi. Ostatnie jeszcze mają się zdarzyć. Kilka efektów w filmie fajnych, dalej dobra akcja a na koniec brak pieniędzy i kiszka. Fatalny koniec opowieści.

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 29 lipca 2017 07:54
 • piątek, 28 lipca 2017
  • W starym, dobrym stylu - 2017

   W takiej obsadzie każdy film musi się udać. Trzech renomowanych aktorów, którzy mają na swoich kontach świetne filmy to podstawa sukcesu. Dodatkowo są już w starszym wieku i jak wino dojrzali.  Grają tu tak naprawdę siebie, czyli starszych emerytów, którzy cieszą się życiem i swoją przyjaźnią. I tak leniwie toczy się życie. Niestety nie mają dopływu gotówki, bowiem ich fundusz emerytalny zbankrutował. Muszą z czegoś żyć i decydują się na napad na bank. Jak to będzie wyglądało w ich wykonaniu trzeba zobaczyć i tyle. Ciepła komedia, na pewno miło się ogląda.

   

   Ocena 6,8

   Dobra komedia

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 28 lipca 2017 22:49
 • niedziela, 23 lipca 2017
  • Życie na podsłuchu - 2006

   Film ten trzeba zobaczyć i to ze względu na pamięć o tamtych czasach i dlatego żeby nie zapomnieć jak było. Rodzaj ludzi niestety ma krótką pamięć i ówczesnych katów zazwyczaj gloryfikuje, co widać w obecnym czasie. Dodatkowo młodzi ludzie są podatni na takie sugestie, bowiem nie żyli w tamtych czasach. To czasy komunizmu i służb bezpieczeństwa Stasi w byłym NRD. Oficer podsłuchujący dramaturga i jego partnerkę przechodzi przemianę i przechodzi na stronę opozycjonistów, walczących z reżimem. Zaczyna rozumieć ile zła jest w tym co robi, bo on jest tylko do niszczenia ludzi.

    

   Ocena 7,5

   Wart obejrzenia

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 23 lipca 2017 14:52
 • sobota, 22 lipca 2017
  • Aż do kości - 2017

   Film, który polecam szczególnie młodym dziewczynom, bo traktuje o anoreksji a one właśnie są najbardziej podatne na to schorzenie. Niech zobaczą, czym to się kończy i przestaną się za bardzo odchudzać. Oglądamy tutaj historię Ellen, która cierpi na to schorzenie i tak naprawdę tuła się po ośrodkach leczniczych i nic to nie daje. Dopiero w ostatnim jakoś dochodzi pomału do siebie. Z tym schorzeniem jest tak, że wybór masz prosty chcesz żyć lub nie. Nie jest to film dla zwolenników akcji, ale dla ludzi, którzy mają problem lub chcą zobaczyć, co to za problem.

    

   Ocena 7,5

    

   Dla ciekawych świata

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 22 lipca 2017 08:03
 • czwartek, 20 lipca 2017
  • Umysł w ogniu - 2016

   Film, na którym nie będziemy się nudzić. Mimo treści prostej, bo o chorobie to oglądamy go z zaciekawieniem. Co to za choroba, której uległa Susanna będąca młodą i utalentowaną dziennikarką. Zachorował i trudno zdiagnozować jej chorobę. Jest to film oparty na faktach, dokładnie na książce, którą napisała nasza bohaterka po wyleczeniu.  Opisała, co przeszła i jak to się stało, że jej się udało wyjść z choroby. Film warty obejrzenia bez dwóch zdań.

    

   Ocena 7,5

    

   Trzeba obejrzeć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 20 lipca 2017 21:21
  • Greckie pocałunki - 2008

   Vanessa ma chłopaka, który jedzie na delegację na grecką wyspę Santorini. Chłopak poznaje inną na wyspie i zrywa z Vanessą. Ta natomiast jedzie na wyspę walczyć o swoją miłość. Po drodze poznaje Janisa, który wraca z Niemiec do swojego dziadka. Komedia romantyczna z pięknymi widokami wysp greckich. I to warto zapamiętać. Pięknie.Warto tam jechać. Poza tym film jak to komedia o miłości. Lekki wypełniacz czasu.

   Ocena 5,5

   Wypełniacz

    

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 20 lipca 2017 21:02
 • poniedziałek, 17 lipca 2017
  • Chata - 2017

   Mack wyrusza z dziećmi nad jezioro. Tam spotyka ich niemiła przygoda, zostaje porwana jego najmłodsza córka Missi. Zaczyna się dramat, bo dziewczynka zostaje zamordowana i zgwałcona. Mack nie może poradzić sobie z tą sytuacją. Po kilku latach dostaje anonimowy list żeby przybył do chaty, w której rozegrała się tragedia. Jedzie tam i zaczynają się rozmowy z Bogiem. To jest ta główna część filmu. Przesłanie jest takie, że z grzechu zawsze wyjdzie dobro. Musimy sobie przebaczać, itd. itp. Płytkie filmowe rozważania filozoficzne dla maluczkich, albo dla amerykańskiej publiczności, gdzie nie było wojen i tyle nie przeszli, co inne narody na świecie. W pewnym momencie miałem wrażenie, że film kręcono dla miłośników PC, takie tkliwe rozprawianie o niczym. Zawiodłem się i tyle. Chociaż przydaje się ten obraz, bo propaguje dobro i o to chodzi.

    

   Ocena 6,00

    

   Taka bajka

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 17 lipca 2017 07:49
 • sobota, 15 lipca 2017
  • Głowa rodziny - 2016

   Z początku film wydaje się jednym dziadostwem, ale w miarę rozwoju sytuacji wciąga nas trochę, nie za bardzo, ale... Dane tyra, jako łowca głów, jest w tym mistrzem. Dla niego ważny jest zysk i idzie po trupach do celu. Piękna żona, dom wszystko kosztuje. Rywalizuje o przejęcie firmy z koleżanką, bo szef idzie na emeryturę. W życiu jednak jest tak, że jak wszystko idzie dobrze to zawsze musi się coś spaprać. Tutaj choruje jego syn na nowotwór, trafia do szpitala i jest w śpiączce. Dane robi rachunek sumienia i jedyny raz robi coś dla kogoś bez pieniędzy. Zostaje zwolniony z pracy, ale dobry uczynek ma swoje następstwa...

    

   Ocena 6,5

    

   Bez rewelacji

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 15 lipca 2017 07:37
 • poniedziałek, 26 czerwca 2017
  • Sushi z East Side - 2015

   Kto nie widział tego filmu musi szybko nadrobić straty. Film w cyklu o kuchni, jedzeniu czy jak nazwać ten gatunek filmów. Aha, kulinarny. W każdym razie każdy z nas lubi zjeść a większość lubi takie filmy. Do tego nowa gwiazda filmu, o której jeszcze usłyszymy bo naprawdę ma coś w sobie.  O czym jest o sushi. Tak pokazane jego przyrządzanie, że ślinka cieknie i każdy marzy o zjedzeniu. Młoda emigrantka zarobkowa Juana mieszka z ojcem i córką. Pracuje w barach najczęściej w kuchni i gotuje. Ma dosyć meksykańskiej kuchni. Razu pewnego widzi ogłoszenie o pracy w japońskiej restauracji gdzie serwują sushi. Zaczyna tam pracę, oczywiście w kuchni. Zafascynowana tym daniem doskonali swe umiejętności.  

    

   Ocena 7,5

    

   Ślinka cieknie

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 26 czerwca 2017 07:43
 • sobota, 24 czerwca 2017
  • McImperium - 2016

   Bardzo wartościowy i pouczający film. Sam prowadziłem swój biznes przez 20 lat i coś o tym wiem. To wszystko wspaniale wygląda jak się ogląda, ale w rzeczywistości to pot, męka i nie wiadomo czy się uda. Tutaj się udało dzięki szczęściu, innemu spojrzeniu, pomysłowi. W każdym razie sprzedawca obnośny Ray, sprzedający maszynę do szejków dostaje duże zamówienie od nieznanej restauracji. Jedzie tam wiedziony instynktem biznesowym. Jest zauroczony restauracyjką braci McDonald, którzy serwują hamburgery w 30 sekund.  Zostaje ich wspólnikiem a wraz z upływem czasu przejmuje ich firmę. Zobaczcie jak to się stało, że McDonald’s nie należy do braci o tym nazwisku. Jak działa się w biznesie, czy wszystkim się udaje? Jeśli chcesz mieć biznes i odnieść sukces musisz to zobaczyć.

    

   Ocena 7,5

    

   Pouczający

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 24 czerwca 2017 19:38
 • wtorek, 20 czerwca 2017
  • Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara - 2017

   Nie ma czasu na sen podczas filmu. Ciągle coś się dzieje, akcja biegnie do przodu. I jest rozrywka nie ma nudy. Co innego z treścią, bo Jack gra trochę nieokreśloną rolę. Takiego raczej pijaczka. Dubbing w filmie takim jak Piraci to zbrodnia. Kto wpadł na taki szalony pomysł? Scenariusz to podróż po Trójząb Posejdona, który daje władanie nad morzami i nad kapitanem Salazarem, który przysięga zemstę wszystkim piratom.  Plus to początek filmu brawurowa scena porwania sejfu i banku. Minus muzyka brak przewodniego przeboju, który był w innych częściach.

    

   Ocena 7,00

    

   Brak nudy

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 20 czerwca 2017 10:22
 • sobota, 17 czerwca 2017
  • Zagubieni w słońcu - 2015

   Fabuła prosta jak świat. Oszust, złodziej John po śmierci matki wiezie swego syna do babci. Syn nie wie, że jest on jego ojcem. Po drodze Louis dowiaduje się, co robi i kim jest człowiek, który go wiezie. Napadają na sklep, bank i jak to w tego typu filmach ojciec mówi, że ma taki charakter i nie może się zmienić. Film ma jakiś klimat, chociaż by się mogło wydawać, że będzie totalnym dnem. Okiem można rzucić i się wczuć.

    

   Ocena 6,5

    

   Coś w nim jest

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 17 czerwca 2017 07:46
  • Wielki Mur - 2016

   Niezłe widowisko, akcja, rytm i niezła zabawa. Opisy filmu, jakie czytałem rozmijają się zupełnie z treścią filmu. Wyglądało to jak ktoś pisze o czymś, o czym w ogóle nie wie. Od razu wszyscy nastawiają się na ‘nie” i koniec kropka.  Dwóch cwaniaczków Wiliam i Tovar i ich przyjaciele chcą ukraść czarny proch i na nim zarobić. Podczas ucieczki przed stworem wpadają odcinają mu rękę i wpadają na Wielki Mur i armię Chin. Zostają uwięzieni. Pomagają w walce z dziwnymi stworami i to wszystko, co tu się dzieje. Niezła rozrywka na poziomie, na którym nie trzeba myśleć a oglądać i śledzić, co się dzieje. Uwaga: kobiety mogą zasnąć.

    

   Ocena 6,5

    

   Dobra zabawa

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 17 czerwca 2017 07:32
 • środa, 07 czerwca 2017
  • Był sobie pies - 2017

   Film zapewne będzie długo, długo oglądany i osiągnie 80% pozytywnych recenzji. To dużo, mimo, że są obiekcje, co do kręcenia niektórych scen filmu. No cóż takie jest życie. W skrócie to opowieść psa o życiu. Na początku miał pana imieniem Ethan. Pies dorastał wraz z nim, uczestniczył w zabawach, następnie dorosłym życiu. I jak to bywa pies odchodzi szybciej niż człowiek. Ale, nie odszedł tylko odrodził się, jako następny inny pies. I tak cały czas aż dotarł z powrotem po latach psiego życia do swojego pierwszego pana. Taki pieski żywot. Film nie tylko jest rozrywką, ale także uczy jak odczuwa wszystko pies, i jak z jego perspektywy jest widziany świat.

    

   Ocena 8,00

    

   Dla wszystkich

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 07 czerwca 2017 08:40

Kalendarz

Październik 2017

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Wyszukiwarka

Kategorie

Kanał informacyjnyOpcje Bloxa