Wpisy

 • piątek, 16 listopada 2018
  • Repo Men - Windykatorzy - 2010

   Film oglądałem z zaciekawieniem, bo niestety wszystko, co jest fantastyką staje się w przyszłości prawdą. I tutaj może być podobnie.  Tak jak bierzemy pożyczki pieniężne podobnie ludzie potrzebują narządy wewnętrzne. Niestety pożyczki trzeba spłacać i podobnie za narządy ludzie muszą płacić. Jeśli nie płacą są specjalni windykatorzy, którzy namierzają delikwenta i wyciągają mu wszyty organ. Jednym z windykatorów jest Remy. Lubi swoją pracę i wykonuje ją z poświęceniem. Wszystko do czasu, gdy sam ma wypadek i dostaje organ, za który musi płacić. Traci wiarę w to, co robi i zaczynają się jego kłopoty.

    

   Ocena 7,00

    

   Warto

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 16 listopada 2018 18:44
  • Eva - 2018

   Bertrand kradnie rękopis znanego pisarza, którym się opiekuje. Przez przypadek pisarz umiera a nasz opiekun zostaje uznanym pisarzem. Niestety nie umie on nic napisać, bo zwyczajnie nie ma talentu. Próbuje to ukryć przed wydawcą. Pragnie napisać nową sztukę. Poznaje przez przypadek luksusową prostytutkę i pragnie ją rozkochać w sobie i to wszystko opisać. Mimo, że posiada dziewczynę wikła się w ten wątpliwy związek.

    

   Ocena 6,00

    

   Nawet wciąga

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 16 listopada 2018 18:28
 • czwartek, 08 listopada 2018
  • Kataklizm - 2018

   Na Paryż spada mgła. Mgła, która sięga najwyższych pięter kamienic i jest śmiercionośna. Przeżywają tylko ci, którzy znaleźli się poza jej zasięgiem lub uciekli. Mateusz wraz z rodziną chroni się u sąsiadów na najwyższym piętrze kamienicy. Jego córka chora na rzadką chorobę jest uwięziona w szczelnym cylindrze odizolowana od świata zewnętrznego. Niestety trzeba jej dostarczać posiłki i wymieniać akumulatory w jej cylindrze. Film nawet niezły chociaż przewidywalny.

    

   Ocena 7,00

    

   Nawet niezły

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 08 listopada 2018 19:53
  • The Man Who Invented Christmas - 2017

   Kto lubi książkę czy film Opowieść wigilijna Dickensa na pewno będzie zadowolony z tego obrazu. Opowiada on jak powstała książka „Opowieść wigilijna”. Osobiście nie przepadam za tym filmem jest dla mnie za mroczny, ale film o powstaniu tej opowieści oglądałem z przyjemnością. Zbliżają się święta i polecam obejrzeć ten obraz. Naprawdę dobry. Wcale nie było wydać tą powieść, bo Dickens raczej nie miał pieniędzy mógł zbankrutować i do tego w ogóle odeszła go wena twórcza. Musiał brać pożyczkę, gdyż inaczej nikt nie wydałby mu tej książki.

    

   Ocena 7,00

    

   Warto

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 08 listopada 2018 19:34
 • niedziela, 04 listopada 2018
  • Lato w Allgäu - 2017

   Barbara ma wypadek podczas wspinaczki w górach. Ma bezwładne nogi i na rehabilitacje wraca do swojej rodzinnej miejscowości w górach.  Tutaj wśród bliskich chce dojść do zdrowia. Oczywiście poznaje swoją drugą połowę, bo chłopak, z którym chodziła opuszcza ją w sytuacji, w jakiej się znalazła.  Typowy romans, który na pewno zadowoli kobiety.

    

   Ocena 6,50

    

   Romantyczny

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 04 listopada 2018 20:54
  • Neta - 2016

   Historia czterech kobiet, którą spina tajemniczy samotny nieznajomy pojawiający się w ich życiu.  Mamy tu samotną matkę niesłuchającą córki, małżeństwo, w którym źle się dzieje, dwie kobiety, które są parą i chcą mieć dziecko, i kobietę wracającą na pogrzeb matki.  Troszeczkę jest to wszystko niestrawne a spodziewałem się więcej po filmie z Izraela.

    

   Ocena 5,00

    

   Niezbyt

    

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 04 listopada 2018 20:49
 • czwartek, 01 listopada 2018
  • Dziewczyna z perłą - 2003

   Tak naprawdę film opowiada historię powstania jednego obrazu malarza Johannesa Vermeera. Historia na pewno wymyślona, ale ktoś musiał pozować malarzowi i może odbyło się w ten sposób. Dla mnie także ważne są tamte czasy i tło historyczne. Obyczaje i ludzie. Kto lubi malarstwo nie będzie zwiedziony. Film dobry dla ducha i ciała. Jak to się stało, że nie oglądałem tego filmu i go przeoczyłem nie wiem.

    

   Ocena 7,00

    

   Dobry

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 01 listopada 2018 19:11
  • LBJ 2016

    

   Lubię takie filmy, bo to, co ukazują oparte jest w jakimś stopniu na prawdziwych wydarzeniach. Niestety nie zadowoli to tych, którzy nie lubią kina politycznego, bo film na wskroś o polityce. Opowiada on historię, wycinek, jak prezydentem po zabójstwie prezydenta Kennedy’ego został jego wiceprezydent LBJ. Wszystko to na pewno jest ukazane pobieżnie, ale dla mnie ciekawie. Kto lubi takie klimaty będzie zadowolony.

    

   Ocena 7,00

    

   Dla mnie warto

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 01 listopada 2018 19:09
  • Matylda 2017

   Po obejrzeniu filmu nasuwa się refleksja jak mało wiemy o różnych faktach historii. Ja nic nie wiedziałem o tej historii, którą ukazuje film. Nieźle zrobiony, ale wiadomo to fabuła a nie dokument i dlatego należy patrzeć na to jak na pewną historię opartą na faktach. Film wywołał w Rosji skandal obyczajowy, bo jak car okrzyknięty świętym mógł mieć kochankę. Właśnie o tym jest ten obraz. Ukazuje romans ostatniego cara Mikołaja II z primabaleriną polskiego pochodzenia Matyldzie Krzesińskiej. Polecam poczytać w Internecie jak potoczyły się jej dalsze losy.

    

   Ocena 7,00

    

   Warto

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 01 listopada 2018 19:06
 • niedziela, 21 października 2018
  • Przypadkowy mąż - 2008

   Film niby zwykła komedia romantyczna z ciekawym scenariuszem, ale ma w sobie drugie dno. Bo mam dwóch facetów przewidywalny, kochający i narwańca, z którym nie wiadomo, co będzie. Kogo wybrać? Oczywiście narwańca. Takie są kobiety. Emma ma swój program w radiu radzi kobietom, co robić z miłością. Doprowadza do tego, że rozpada się związek Patryka. Tak doradza jego dziewczynie.  On zrozpaczony postanawia dać jej nauczkę. Z pomocą młodego hakera wpisuje jej w papiery, że jest jej mężem. Zaczyna się odkręcanie tego lipnego małżeństwa.

    

   Ocena 6,50

    

   Lekki

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 21 października 2018 13:31
 • środa, 17 października 2018
  • Renegaci - 2017

   Kino akcji w wykonaniu o dziwo Francji i Niemiec. Już myślałem, że USA. Szok, bo ma cechy filmu zza oceanu. Chyba zaraza się rozszerza. Idealizm, jakich mało. Bo, kto oddaje czek na marną sumę i zostaje z niczym, no i idzie pić do klubu? Oczywiście w porównaniu ze 150 mln dolarów to jest ochłap. Wszystkiego dowiecie się w filmie. W każdym razie grupa komandosów z misji pokojowej mają wracać do domu, bo za dużo broją. W czasie oczekiwania na ten moment skaczą sobie po złoto z czasów II Wojny Światowej. Znajduje się ono na dnie jeziora, zalanej wioski. Wszystko to na tle wojny w Bośni i Hercegowinie, co jest raczej niesmaczne. Pomieszanie z poplątaniem. Takie filmy już były i nic nowego nie wnoszą. Ktoś nawet nazwał ten film „Złoto dla bęcwałów”.

    

   Ocena 5,5

    

   Akcja

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 17 października 2018 21:43
  • Geostorm - 2017

   Ziemię oplatają satelity, które chronią ją przed kataklizmami. Oczywiście kontrolują je naukowcy z USA. Niedługo kontrolę nad nimi ma sprawować międzynarodowa społeczność. Niestety jak to bywa w życiu komuś zależy nad przejęciem nad nimi władzy i kierowaniu tymi procesami w przyrodzie. I tu pojawia się nasz bohater Jake, projektant tego obiektu, który stracił pracę na orbicie przez swój butny charakter. Teraz zaś proszą go o naprawę sieci satelitów, bo ktoś je blokuje. Film na spokojne popołudnie w niedzielę. Oczywiście wszystkie elementy kina USA są zachowane. Samotny bohater, ma córkę, ale nie ma żony. Taki idealista, który ratuje planetę.

    

   Ocena 6,00

    

   Widziałem gorsze

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 17 października 2018 21:28
  • Les Tuche 3 - 2018

   Film tak do niczego, że aż się ogląda, co tam jeszcze wymyślą. Ogólnie rodzinka chce żeby szybki pociąg TGV zatrzymywał się w ich miasteczku. Nasz bohater głowa rodziny w tym celu chce kandydować na prezydenta Francji. I o dziwo nim zostaje. Widzimy go jak wraz z rodziną przenosi się do Paryża. I tam przenosi swoje obyczaje jakie miał w domu.  Końca już nawet nie pamiętam, chociaż oglądałem to dzieło kilka dni temu. To jest właśnie taki film, na którym rodzi się pytanie oglądać to czy nie.

    

   Ocena 4,5

    

   Nie polecam

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 17 października 2018 21:26
 • poniedziałek, 15 października 2018
 • piątek, 12 października 2018
  • Julieta - 2016

   Dobry i uznany reżyser to od razu dobry film. To opowieść o życiu Juliety i jej córki. W wieku 50 lat Julieta mieszka w Madrycie chce się przeprowadzić do Portugalii. Spotyka przypadkowo koleżankę swej córki i zmienia zdania, bowiem córka myśli, że matka Mieszka w Madrycie w tym samym mieszkaniu, co przed laty. Przez 12 lat córka Juliety nie daje znaku życia. Nie kontaktuje się z matką. Zrozpaczona kobieta nie wie, co się stało, że tak potraktowała ją córka. Siada i spisuje historię swego życia. Co przeoczyła w wychowaniu córki, dlaczego tak się stało, że córka uciekła? Pomału prawda wychodzi na jaw. Mistrzowskie kino, niby prosta historia a jak wciąga.

    

   Ocena 7,00

    

   Warto zobaczyć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 12 października 2018 16:28
 • czwartek, 11 października 2018
  • Wasza wysokość - 2011

   Film to bajka, ale dla dorosłych. Dzieciom nie puszczajcie. Dwóch braci jeden wielki rycerz Fabeusz drugi raczej fajtłapa Tadeusz wyruszają odbić księżniczkę. Jest ona wybranką Fabeusza i ma zostać jego żoną. Oczywiście Tadeusz przeistacza się w dzielnego wojownika i po drodze spotyka swoją przyszłą ukochaną Isabel. Zdobywają miecz, by zabić złego czarownika.  W obsadzie filmu dobrzy aktorzy i rodzi się pytanie, co oni tu robią. Film budzi mieszane uczucia, bo to niby satyra, komedia przygoda. Nie można zmiarkować, trzeba samemu obejrzeć. Zrobiony dobrze, ale są pytania.

    

   Ocena 6,50

    

   O co chodzi

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 11 października 2018 08:50
  • Czwarta władza - 2017

   Film jest obrazem kina politycznego i kto nie lubi takich filmów niech raczej go nie ogląda. Znośny jest, dlatego że grają dobrzy aktorzy Streep, Hanks, bo nie wiem, co by z tego wyszło gdyby nie oni. Toczą oni walkę z rządem, bo chcą opublikować w „The Washington Post” raport o wojnie w Wietnamie, który może zniszczyć prezydenta Nixona. Rodzi się dylemat w głowach drukować czy nie. Dochodzi do rozprawy w sądzie najwyższym gdzie dziennikarze wygrywają. Popierają ich inne redakcje i publikują niewygodne dane. Film przeciętny, ale dla tamtego kina super no i oczywiście nominacje, nagrody achy i ochy. Cóż, co za kraj to obyczaj.

    

   Ocena 6,50

    

   Polityka

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 11 października 2018 08:39
 • piątek, 05 października 2018
  • Eskorta porucznika - 2017

   Romans z historią w tle. Ona jedzie do Turcji z lekarstwami do szpitala gdzieś w górach. On przystojny porucznik ochrania ją wszędzie. Wszystko dzieje się w okresie I wojny światowej. Chyba te romansidło kobietom się spodoba, bo mi nie.  Miłość od pierwszego wejrzenia. No i wojna. Turcy z Ormianami i do tego Wybucha wojna mieszają się Rosjanie. Na ten temat się nie będę wypowiadał, bo każda ze stron ma inne zdanie. Konflikt trwa na pewno do dnia dzisiejszego w ludzkich umysłach. Ledwo dotrwałem do końca, ale paniom polecam jak najbardziej. Piękna i wzruszająca miłość. Piękne plenery i aktorzy. Miałem tego filmu nie oglądać, czułem czym to pachnie ale .... . I on taki męski?

    

   Ocena 6,50

    

   Dla kobiet

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 05 października 2018 09:24
 • niedziela, 30 września 2018
  • Pociąg do Darjeeling - 2007

   Historia trzech braci, którzy jadą do Indii, aby naprawić relacje między sobą. Celem ich wędrówki jest odwiedzenie matki, która ukryła się w klasztorze. Nie pociąga mnie ten film i naprawdę oprócz dobrych aktorów i zdjęć nic szczególnego w nim nie widzę. Musicie się przygotować na jazdę w pociągu i kłótnie braci. Jak to w rodzinie. Do tego trochę poszukiwań swej drogi duchowej i wychodzi film. Dla nie ma klimatu, tego czegoś.

    

   Ocena 6,50

    

   Mogło być lepiej

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 30 września 2018 22:30
 • czwartek, 27 września 2018
  • Cudowny chłopak - 2017

   Film, na który powinny chodzić wycieczki szkolne a i nam się przyda zobaczyć ten obraz. Auggie urodził się ze zdeformowaną twarzą. Od wczesnych lat przeszedł liczne operacje plastyczne a jego nauczaniem zajmowała się matka. W ogóle w rodzinie wszystko było podporządkowane chłopcu. Jednak kiedyś nadchodzi ten dzień. Auggie musi zmierzyć się ze szkołą z uczniami. Jak go przyjmą, jak się będzie czuł, czy znajdzie przyjaciół?  Julia Roberts i Wilson, jako rodzice powodują, że film nabiera jeszcze więcej blasku. Nic tylko oglądać.

    

   Ocena 7,80

    

   Trzeba zobaczyć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 27 września 2018 10:00
 • środa, 26 września 2018
  • Święty niezłomny - 2016

   Wartościowy biograficzny film. Troszkę na pewno jest ten obraz lukrowany, ale wcale mi nie przeszkadza. Obraz opowiada o działalności tego księdza na terenie Hiszpanii. W czasie wojny domowej zostaje aresztowany i opowiada o swoim życiu pilnującym go strażnikom. Jak pomagał mieszkańcom jaskiń, jak zakładał instytuty naukowe itd.  Dlaczego warto takie filmy oglądać? Otóż, dowiadujemy się o nieznanych nam postaciach, które żyły i robiły naprawdę dużo dla ludzi. Gdyby nie film nawet bym nie wiedział o tym, że ktoś taki żył i co robił. Tak poczytałem w Internecie i wiem, kto to taki. Scenariusze do filmu pisze samo życie i nawet nie warto ich wymyślać tylko pokazać to, co jest lub było.

    

   Ocena 6,80

    

   Warto

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 26 września 2018 09:53
 • wtorek, 18 września 2018
  • Bóg nie umarł: Światło w ciemności - 2018

   Film ma pozytywny wydźwięk i nie rozumiem ostrej krytyki. Nic złego nie propaguje a wręcz odwrotnie. Ukazuje zmagania wielebnego Davea w obliczu klęski, jaka go spotkała. Jego kościół stoi na terenie uniwersyteckim i jest sprzeczne z równym traktowaniem różnych religii. W następstwie kościół zostaje podpalony i ginie w nim pastor przysłany do pomocy wielebnemu. To postanawiają wykorzystać władze uczelni, pozbyć się ruiny i postawić na tym terenie budynek uczelni. Do pomocy pastorowi przystępuje jego dawno niewidziany brat pastora – prawnik. Nasz wielebny szuka pomocy Boga. Jak ma postąpić?

    

   Ocena 7,00

    

   Warto

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 18 września 2018 17:17
 • niedziela, 16 września 2018
  • Ella i John - 2017

   Film można odczytywać na tak i nie. Osobiście film mnie nużył, bo mam trochę lat i wiem, co mnie czeka, jako starego człowieka. Film opowiada eskapadę życia małżeństwa Eli i Janka. Biorą swój stary kamper i „wio” na południe oglądać dom, Hemingwaya. On chory na Alzheimera ona na raka, ale śmiało rzucają wyzwanie losowi. Jadą i oglądają swoje życie na rzutniku, ona dowiaduje się o zdradzie Janka, itd. Gra aktorska świetna.

    

   Ocena 6,50

    

   Przydługawy

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 16 września 2018 09:22
 • sobota, 15 września 2018
  • Made in Italy - 2018

   Film to taki zlepek życia albo inaczej trochę płytki scenariusz. Zakończenie banalne i kilka scen w środku pompatyczna. Film opowiada o przeciętnym Włochu, który pracuje w fabryce wędlin na taśmie. W dzień pracuje wieczorami baluje z kumplami i zdradza żonę. Ot i wszystko. Gdy pewnego razu jedzie jak zwykle z kumplami do Rzymu, bierze udział w manifestacji dostaje w głowę w starciu z policją, zmienia się jego życie. Wylatuje z pracy i zaczyna myśleć o życiu inaczej. Nawet chce popełnić samobójstwo, bo po co żyć w takim świecie.  Film może przeciętny, ale byłem zadowolony z gry naszej rodaczki Kasi Smutniak. Naprawdę dobrze wypadła. Obserwuję jej karierę i jej notowania idą w górę. Zagrała kilka dobrych ról w ostatnich filmach. Warto je obejrzeć. A ja jej dopinguję.

    

   Ocena 6,50

    

   Bez rewelacji

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 15 września 2018 14:35
 • poniedziałek, 10 września 2018
  • Kwiaty wojny - 2011

   Zdecydowanie na tak. Po pierwszych scenach już się chce oglądać. Film opowiada jak grabarz został księdzem. Fajnie. W 1937 rok Japończycy zajmują Nankin. Wiadomo grabią, mordują gwałcą. Prawo wojny. Była stolica kraju obecnie liczy ok 5 mln mieszkańców, 240 km od morza. Na terenie kościelnym znajdują się uczennice i dziwnym trafem docierają tam prostytutki. Wiadomo, co się stanie, jeśli wytropią je Japończycy. Zresztą wytropili i chcą, aby uczennice przybyły na uroczystości zdobycia miasta. Nasz grabarz John wymyśla zamianę uczennic na prostytutki na uroczystość. Dlaczego się tam znalazł i jak się skończy sami zobaczcie? Akcja żywa zdycha trochę w drugiej połowie filmu. Trzeba go było skrócić o 20 minut.

    

   Ocena 7,50

    

   Warto

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 10 września 2018 07:50

Kalendarz

Listopad 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Wyszukiwarka

Kategorie

Kanał informacyjnyOpcje Bloxa