Wpisy

 • czwartek, 29 września 2016
  • Na końcu świata - 2010

    

   To film dla mnie. Surowa Syberia, ludzie którzy muszą sobie tam radzić, lata powojenne. Samo to skłania do obejrzenia filmu. To zupełnie coś innego niż normalne życie, wookół pustka. Jest obóz w nim zesłańcy z Niemiec. Tacy Rosjanie, którzy dostali się do niewoli w czasie wojny, Stalin uznał ich za niebezpiecznych, no bo jakże można dostać się do niewoli? Teraz siedzą tam i pracują, jedyny kontakt ze światem to kolej i parowozy. One odgrywają główną rolę w filmie. Ignat po wojnie dostaje skierowanie do takiego obozu ma być mechanikiem. Niestety za ściganie się z innym parowozem zostaje zdegradowany na palacza. Nie może tego znieść i uruchamia parowóz, który stoi sobie na wyspie a w nim mieszka Niemka. Zaczyna się miłość, zaczyna się rywalizacja z innym maszynistą. Wszystko okraszone bimbrem, który leje się tutaj litrami. To jest życie z krwi i kości.

    

   Ocena 7,00

   Dla mężczyzn

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 29 września 2016 17:55
 • wtorek, 27 września 2016
  • Pionek - 2014

    

   Czy każdy z nas umie grać w szachy ? Na pewno nie, ale wie co to jest za gra. Jest szachownica są figury. Jak można zrobić film o szachach? Przecież to nic takiego, a jednak. Było kiedyś cudowne dziecko szachów a nazywało się Bobby Fischer i w latach siedemdziesiątych dokładnie w 1972 roku został mistrzem świata i przestał w ogóle grać w szachy. Oficjalnie. Ciekawe , co? A jednak tak było. To był człowiek, który był geniuszem szachowym i nieporadnym życiowo człowiekiem. Miał psychiczne odchyłki, że jest podsłuchiwany, że wszystkiemu winni są Żydzi i komuniści. Niestety za geniusz trzeba płacić wysoką cenę. Wycinek jego biografii przedstawia film. Możemy zorientować się kim był i jaki był. Na pewno wszystkiego w filmie nie ma a szkoda, bo ciekawe, by było przedstawienie jego dalszych losów. Dodam tylko, że dwadzieścia lat później w 1992 roku znowu wygrał z Spasskim 10 do 5 w pokazowym pojedynku. Poczytajcie sobie jego życiorys w Wikipedii. Warto. 

    

   Ocena 7,00

   Warto obejrzeć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 27 września 2016 17:41
 • niedziela, 25 września 2016
  • Gorzka uczta - 2010

    

   To ci dopiero film. Kompozycja kuchni i zbrodni. Krytyk kulinarny tak skrytykował na swoim blogu program świetnego kucharza, że ten zemścił się na nim okrutnie. Porywa go do swego domku w lesie i więzi w piwnicy.  Zemsta jest okrutna, dlatego warto tylko dobrze pisać. Nie dość że kucharz stracił pracę w renomowanej knajpie to jeszcze stracił pracę w programie telewizyjnym.  Kucharz mści się na blogerze w tej piwnicy. To każe mu przyrządzić stek, to jajeczko. Nie uda się ugotować to nie będziesz jadł. Mało.  No to dorzucił do tej piwnicy żonę bloggera. Mało? To urządził sobie polowanie na naszego nieszczęśnika. Uczta doprawdy gorzka.

    

   Ocena 6,00

   Nie łączyć kuchni i zbrodni

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 25 września 2016 17:56
  • Jestem miłością - 2009

    

   Kto był we Włoszech to przypomni sobie krajobrazy,ciepło i kuchnię. Kto nie był niech czym prędzej pojedzie i wówczas zobaczy, że zrobić dobry film to tylko nakręcić słońce, przyrodę i kuchnię we Włoszech. To wszystko. Dodanie do tego scenariusza mija się z celem. Ale, ale jest Emma, pochodząca z Rosji, spotyka księcia, który zabiera ją do Włoch. Niestety dla niej to za mało. Nic nie robi prócz wychowania dzieci kto to wytrzyma. No kto? Te kolacyjki, te wakacje, ten dobrobyt. To za mało. Poznaje młodego przyjaciela syna Edoarda, kucharza Antonia. I co? Ucina romansik, oczywiście musi się to źle skończyć. To tylko kwestia czasu. Kończy się źle. syn ginie w nieszczęśliwym wypadku a nasza Emma biegnie do Antonia. Miłość zwycięża. Tak się zastanawiam za co księżniczka będzie żyła. No, bo jak miłość się skończy to luksusów ten kucharz jej nie zapewni....

    

   Ocena 6,5

   Kulinaria super

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 25 września 2016 16:42
 • sobota, 24 września 2016
  • Operacja "Nowy rok" - 1996

    

   Akcja jest cały czas i nie można się nudzić. Wszystko dzieje się w szpitalu na oddziale urazowym w Nowy Rok. Zostaje jeden lekarz na dyżurze z pacjentami w gipsach. No a jak Nowy Rok w Rosji to wiadomo główne święto, jak nie wypić i się nie zabawić. Pod dyrekcją generała z nogą w gipsie, pacjenci przygotowują zabawę. Zostają zaproszone kobiety z urazówki, no bo jak bez kobiet. Jest niemiecki Święty Mikołaj, lekarz mający zwidy, człowiek który połknął order milicjantowi, biznesmen na którego polują bandyci itd. Postaci bez liku i humoru pełno.

   Ocena 6,5

   Bardzo dobra zabawa

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 24 września 2016 17:55
 • piątek, 23 września 2016
  • Niebo na ziemi - 2015

    

   Większego odjazdu Szwedzi nie mogli zrobić. Pierwsze sceny filmu.  Śpiewaczka country rodzi na koncercie, zamiast do szpitala  jadą do jej domu, bo oczywiście szpital daleko 180 km. Jest śnieżyca, na drodze leży pijany pastor, zabierają go żeby nie zamarzł, następnie pastor odbiera  poród bo ojciec mdleje. Ciekawe, co? Dalej. Nasza Lena z dzieckiem organizuje ubaw w kościele, bo trzeba kościół zapełnić. Wyrzuca wszystkie ławki i w tany. Pastor pije a tu ma być transmisja z jego kościoła koncertu. Co tam. Lena organizuje chór, który ma zaśpiewać z orkiestrą Alleluja Haendela. Mało ?! To wszystko trwa ponad dwie godziny i nie ma nudy. Tylko dręczy mnie pytanie jak tam szybko stopniał śnieg. Najpierw było go tak dużo zaspy a potem zupełny brak.

    

   Ocena 7,5

   Warto obejrzeć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 23 września 2016 22:29
 • czwartek, 22 września 2016
  • Nasz brat idiota - 2011

    

   Wszystko byłoby w porządku gdyby ludzie nie kłamali i nie byli takimi jak są. Jest taka scena podchodzi do Neda policjant,  prosi go o skręta gdyż musi się wyluzować, miał ciężki dzień itd. Ned z dobroci  daje mu tego skręta bo traktuje go jak człowieka, a policjant go aresztuje. To jest chyba zakup kontrolowany. Ned trafia do więzienia . Po wyjściu nie ma gdzie zamieszkać, bo dziewczyna go olewa, ma innego. U matki nie może wytrzymać i wprowadza się po kolei do każdej z sióstr. Gdyby Ned nie był prawdomówny to zagrzałby u każdej trochę czasu a tak... U pierwszej wygadał, że jej mąż ma romans, u drugiej nie chciał skłamać żeby ta napisała sensacyjny artykuł o milionerce u trzeciej zdradził, jej partnerce, że siostra jest w ciąży. I tak żadna go nie chciała, bo nie pasował do ich świata kłamstwa. Co dalej? Trafia znowu do aresztu i nie chce z niego wyjść nawet za kaucją, bo ma ich gdzieś. Wyciągają go podstępem i Ned opuszcza ich świat buduje własny.

    

   Ocena 6,8

   Warto rzucić okiem

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 22 września 2016 17:40
 • środa, 21 września 2016
  • Co ty wiesz o swoim dziadku? - 2016

    

   Po opowieści o francuskim dziadku w filmie "Lato w Prowansji" przyszedł czas na dziadka amerykańskiego. Jak to bywa u nich dziadek był w siłach specjalnych taki Rambo, wiernie żył obok swojej żony, by zaraz po jej śmierci rzucić się w wir seksu. Na łożu śmierci żona kazała mu używać życia a dziadek w Ameryce myśli tylko o panienkach. Wnuk Jason ma się żenić to dziadek zabiera go na Florydę i rozwala jego małżeństwo bo mu się nie podoba ten związek. Dziadek z wnukiem imprezują na całego i nawet jest się z czego pośmiać. Oczywiście, nie zabrakło tu mnóstwa wulgaryzmów, co słowo to jakiś tam eufemizm. Niestety nie podoba mi się ta moda w filmach, bo wszystko przemija a te durne dialogi zostają. Jak się jest młodym to nie rażą ale później trąca to wulgarnością.  Wolę dziadka z Francji. No i na dodatek De Niro, szkoda że tak spada, te teksty mu nie pasują.

    

   Ocena 6,5

   Porównaj z dziadkiem francuskim

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 21 września 2016 07:51
 • wtorek, 20 września 2016
  • Lato w Prowansji - 2014

    

   Nie wiem kto lubi spędzać lato u dziadków na wsi, na pewno nie byli zadowoleni z tego nastolatki, które miały spędzić lato u dziadków w Prowansji. Do tego  Nie wiedzieli gdzie to jest, na południu Francji. Jak to zwykle bywa nafuczeni na siebie  oni i ich dziadek. To taki początek znajomości. Później było lepiej. Sprezentowali dziadkowi odwiedziny starych przyjaciół, skrzyknęli ich oczywiście za pomocą Facebooka. Odwiedzają fiestę w miasteczku, gdzie nawiązują młodociane miłostki, dziadek zdobywa medal za oliwę i w ogóle wszystko jest O.K. Taki ciepły film, gdzie gra Jean Reno, na zdjęciu z najmłodszym wnukiem.  Dotykamy czasów dzieci kwiatów i współczesności komputerowej. Taka niby prosta historyjka a ciepła i można ją spokojnie obejrzeć. Przecież każdy był młody i będzie lub jest dziadkiem.

    

   Ocena 7,00

   Polecam na popołudnie

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 20 września 2016 18:59
 • niedziela, 18 września 2016
  • Dama w vanie - 2015

    

   Perełka o starości to film, który z chęcią obejrzałem. Bo tak naprawdę co powoduje, że ludzie żyją na ulicy, a do tego tacy ludzie. Starsza pani ma vana nie wannę tylko taki samochód i sobie nim jeździ po ulicy w Londynie. To zaparkuje pod jedną bramą to pod drugą. Mieszka w samochodzie i chcą nie chcą mieszkańcy muszą ją zaakceptować. I gdy ktoś wymyślił, że namaluje linie ciągłą przy chodniku, to nowa moda, nasza bohaterka musi znaleźć rozwiązanie swojego problemu. Gdzie postawić auto. Z pomocą przychodzi jej pisarz Alex. Na podjeździe jego domu parkuje swojego Vana i spędza tam 15 lat.  O tym jest ten film oparty na autentycznych faktach. Do tego ten specyficzny humor angielski, zupełnie się na nim nie znam.

    

   Ocena 7,00

   Warto rzucić okiem

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 18 września 2016 18:23
  • Lobster - 2015

   Ciekawy scenariusz. W świecie przyszłości nie można być samemu. Gdy parter lub partnerka zostają sami zostają przeniesieni do specjalnego hoteliku gdzie szukają sobie pary przez 45 dni. Czas spędzania na leniuchowaniu przedłużą sobie jeśli na polowanku trafią pociskiem usypiającym zbuntowanych, bo oczywiście tacy są. Jeden samotnik to jeden dzień. Aha jeśli po 45 dniach nikogo sobie nie dobiorą to czarodziejska wróżka zamieni ich w zwierzę. Tak, tak zostają zmienieni w zwierzaka.  Wszystko OK tylko wszystko to trwa za długo. Dwie godziny ciut dla mnie przydługo. Zapomniałem dodać, bohater trafia do hoteliku, nikogo nie znajduje przechodzi do samotników, i tu znajduje ukochaną. Nie jest łatwo bo u samotników panują zasady, nie wolno się zakochać a on odwrotnie. Amor przeszywa mu serce strzałą.

    

   Ocena 6,5

   Ciut za długi

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 18 września 2016 08:09
 • sobota, 17 września 2016
  • Młodość - 2015

    

   Obawiałem się tego filmu i miałem rację, chyba najsłabszy film tego reżysera. Chciał nakręcić chyba coś osobistego, coś co jest jego i wyszło, to co wyszło. Wspomnienia starych pryków, które przez bite dwie godziny pojawiają się na ekranie. Takie rozliczanie przeszłości, posklejane i ukazane widzowi. Wiem, że jak się jest dobrym to można kręcić co się chce i uchodzi to na sucho. Widzowie i krytycy coś tam wynajdą i się zachwycą ale bez przeginania, nie jest to dzieło jakiego się spodziewałem. To dziadki ponarzekają na prostatę, to pooglądają młode ciało, to nakryją parę na seksie. Rozliczanie przeszłości ale nie w ten sposób. To tylko wypowiedzi a powinno być jakieś odwołanie z przeszłością. Chyba można od mistrza reżyserów wymagać czegoś lepszego?  Zamiast ukazywać starość, jak dobre wino to reżyser dołuje mnie tym obrazem a chyba tak nie powinno być.

    

   Ocena 6,00

   Dla wielbicieli reżysera

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 17 września 2016 17:19
 • czwartek, 15 września 2016
  • Hologram dla króla - 2016

    

   Film nie jest żadną rewelacją ale ja lubię jak gra Tom Hanks i po prostu muszę obejrzeć film, z jego udziałem i to zrobiłem.  Gdyby nie on film przepadłby w mrokach otmętu. Bo jest o człowieku, który ma przerąbane w domu. Nie umie sobie poukładać życia w Stanach, stary numer to ucieka do Arabii Saudyjskiej, na pustynię i tu znajduje dużo piachu i miłość.  Nie udaje mu się sprzedać tytułowego hologramu Saudom, bo oni wolą gorsze urządzenie ale tańsze z Chin. I kto tu mówi, że mają takie wielkie pieniądze na wszystko, jak co do czego to kupili taniochę. Nasz bohater czekając na króla, imprezuje i poznaje kobietę z którą nawiązuje romans. Po nieudanej transakcji, o której wspomniałem, zostaje na miejscu w Arabii, znajduje robotę przy wciskaniu mieszkań tubylcom. Koniec. To wszystko jest nakręcone na podstawie książki Dave Eggersa, kto chce może poczytać.

    

   Ocena 6,3

   Kto lubi Toma Hanksa to obejrzy

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 15 września 2016 17:45
 • wtorek, 13 września 2016
  • Bóg nie umarł 2 - 2016

   A na deserek proponuję drugą część filmu Bóg nie umarł 2. Jak wyrzuca się ze szkoły w USA nauczycielkę historii, która wspomniała na lekcji o Jezusie w kontekście ruchów wyzwoleńczych. Zapoczątkowało to proces o to czy miała prawo odpowiedzieć uczennicy na pytanie i czy jest wolność słowa. Film trochę przewidywalny ale końcowe przesłuchanie nauczycielki budujące. Trzeba mówić prawdę.

    

   Ocena 7,00

   Trzeba zobaczyć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 13 września 2016 23:04
  • Boska Florence - 2016

    

   Film opowiada prawdziwą historię o najgorszej śpiewaczce świata. Tak, tak nie pomyliliście się czytając. Owa Florence była nie tylko najgorsza ale i bogata i śpiewała. Nic to, że się z niej śmiano ona robiła swoje. Miała tak kochającego męża, który dbał żeby tych śmiechów było mało ale były. Nawet nagrała płytę i wystąpiła w Carnegie Hall w tej prestiżowej sali koncertowej. Film trzeba zobaczyć, bo świetnie gra Meryl Streep jako Florence i Hugh Grant jako jej mąż. Świetne kreacje i chyba żebym nie wykrakał jakieś nagrody za ten rok, by się przydały. Nic tylko oglądać - uczta dla oczu.

    

   Ocena 7,5

   Koniecznie zobaczyć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 13 września 2016 20:44
 • sobota, 10 września 2016
  • Kapitał ludzki - 2013

    

   Dino prowadzący biznes w nieruchomościach chce wejść wyżej na drabinie społecznej. Inwestuje pieniądze z pożyczki bankowej w fundusz prowadzony przez ojca kolegi swej córki. Niestety jak to bywa pieniądze przepadają i Dino zostaje z niczym. Ale, ale nie o tym jest ten film. W wieczór przed Wigilią zostaje potrącony rowerzysta i tak się dziwnie składa, że na wracając z przyjęcia córka Dino prowadzi samochód tą samą drogą na której był wypadek. Kto potrącił rowerzystę. Niby proste kto, ale nie będzie to prawda, bo jest zaskakujące zakończenie. Dodatkowo film toczy się na kilku płaszczyznach. Widzimy ten sam wycinek oczami kilku bohaterów, którzy uczestniczą w tych zdarzeniach, by dojść na koniec do podsumowania filmu. Zabieg, który był już stosowany w innych obdarza tutaj się znakomicie sprawdza, bo niejako przedłuża dodatkowo akcję. No i każdy z bohaterów dodaje swoje przeżycia.

    

   Ocena 7,00

   Warto obejrzeć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 10 września 2016 08:09
 • czwartek, 08 września 2016
  • Zakładnik z Wall Street - 2016

    

   Sceptycznie byłem nastawiony do tego filmu. Oglądać czy nie? Bo, co może być fajnego we wtargnięciu do studia telewizyjnego i wzięcie na zakładnika prowadzącego program o gospodarce? Chyba nic. A tu "zong", okazuje się że film niezły. Pokazuje jak działa tak naprawdę giełda i jak można na niej zarobić i zarabiają grube rekiny finansjery. Płotki za to dostają w tyłek. I to jest cała prawda świata. Polecam tym, którzy lubią ekonomię.

    

   Ocena 7,00

   Dla lubiących biznes

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 08 września 2016 17:15
 • wtorek, 06 września 2016
  • Masz talent - 2013

   Film bardzo motywujący, gdy ktoś ma małą motywację to polecam ten obraz. Paul zwykły sprzedawca ma talent wokalny. Niestety gdy trzeba go pokazać zawsze coś mu staje na przeszkodzie. To wypadek samochodowy, to atak wyrostka, to tarczyca itd Nie poddaje się i osiąga sukces. Ktoś powie taka zmyślona historyjka. Otóż nie. Paul wygrał rzeczywiście brytyjską wersję "Mam talent", i jego historia jest tutaj pokazana. Troszeczkę rozczarowuje końcówka, bo jest uproszczona a chciałoby się oglądać i oglądać. Po prostu niedosyt. Podziwiam chłopa jak on się nie załamał?! To trzeba zobaczyć.

    

   Ocena 7,5

   Warto obejrzeć

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 06 września 2016 19:19
 • niedziela, 04 września 2016
  • Żadnych dzieci - 2015

    

   Rozwiedziony Gabriel poświęca każdą chwilę swojej ukochanej córce. Pewnego razu pojawia się na jego drodze  Vicky, dawna koleżanka szkolna. Wszystko byłoby O.K ale Vicky nie lubi dzieci i pragnie być w związku wolna. Gabriel robi wszystko, by ukryć swoją córkę. Ciekawa komedia bo z Argentyny. Poza tym brak rewelacji.

    

   Ocena 5,5

   Lekka rozrywka

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 04 września 2016 18:13
  • Kwiat wiśni i czerwona fasola - 2015

    

   Film nie dla wszystkich, raczej rzekłbym dla koneserów. Masowa publiczność go nie polubi. Długi, rozwlekły i mało akcji. Jeśli jesteś na to przygotowany znaczy się lubisz ucztę duchową na ekranie. Niestety, albo stety  to film refleksyjny i dla miłośników prostoty i szukających czegoś w życiu, a współczesny świat nam oferuje wszystko tylko nie to. Jest to historia Sentaro, który sprzedaje w budce na rogu dorayaki, takie placuszki z pastą z czerwonej fasoli. Jego farsz jest do niczego, nie ma smaku. Gdy zatrudnia starszą panią pasta zmienia się w delicje. A oni zmieniają swoje życie obcując na co dzień w pracy. 

    

   Ocena 7,00

   Dla koneserów

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 04 września 2016 07:45
 • sobota, 03 września 2016
  • Special Correspondents - 2016

    

   Bardzo fajna komedia. Frank dziennikarz radiowy i Albert jego dźwiękowiec mają udać się do Ekwadoru relacjonować dla swojej stacji przewrót wojskowy. Niestety Albert wyrzuca przez przypadek paszporty i nie mogą wylecieć do Ekwadoru a muszą robić relacje, gdyż inaczej grozi im zwolnienie z pracy. Wymyślili, że będą wysyłać relacje z restauracji znajdującej się naprzeciwko swojej rozgłośni. Oczywiście to tylko początek ich kłopotów, a są naprawdę duże. Jeśli potrzebujecie komedii na ponury dzień to właśnie jest ten film. Widzimy jak prosto oszukać nas słuchaczy i widzów, jak to mogą zrobić dziennikarze.

    

   Ocena 6,00

   Polecam

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 03 września 2016 18:41
 • wtorek, 30 sierpnia 2016
  • Cena pragnień - 2015

    

   Film ukazuje wycinek życia Eileen Gray, architektki i projektantki wnętrz. Przed zobaczeniem tego filmu polecam zapoznać się z życiorysem tej artystki, bo film jest trochę zagmatwany. Bez takiego przygotowania może sprawiać trudność w oglądaniu. Ja, musiałem przerwać oglądanie i poczytać o tym co oglądam w Internecie. Po zapoznaniu się z życiorysem artystki trochę mi się przejaśniło i popatrzyłem na film z innej perspektywy. Zacząłem go po prostu rozumieć. To jest wada tego filmu. Nie ma spójności jest dużo domysłów, niedomówień nic nie jest proste i zrozumiałe. Polecam obraz tym, którzy lubią sztukę, bo dla innych to strata czasu. To kino dla koneserów.

    

   Ocena 6,00

   Dla koneserów

    

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 30 sierpnia 2016 20:41
 • środa, 24 sierpnia 2016
  • Sztuka kłamstwa - 2014

    

   To jest niesamowite żeby taki płytki niby film nie był aż tak płytki. Ktoś kto podejdzie do tego nuda troszeczkę się może pomylić. Niby banalna akcja artysta umarł a tak naprawdę nie umarł i jego dzieła nabierają wartości. O tym wszyscy niby wiemy. A tu przekonujemy się naocznie. No ale wróćmy do filmu niby płytki a zawiera sentencje psychologiczne z życia, jakieś przemyślenia na ten temat. Trzeba się w to wsłuchać, bo nie spodziewamy się tego w tak banalnej niby historii. I film staje się taką lekką wisienką, która jest trochę interesująca. Przemyca trochę przemyśleń do tego obrazu co dodaje mu uroku.

    

   Ocena 6,5

   Wcale nie taki głupi

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 24 sierpnia 2016 06:56
 • wtorek, 23 sierpnia 2016
  • Piękna i Teczka - 2010

    

   Piękna i teczka lub Randki na zlecenie. Film, który można oglądać gdy jesteśmy zupełnie zdołowani, nie widzimy światełka w tunelu wówczas taki film zupełnie zamulający i do niczego, bo normalnie byśmy go nie oglądali przydaje się żeby się odstresować. Piękna laska dostaje pracę w banku, którą oczywiście wykonuje doskonale. Umawia się na randki z wszystkimi pracownikami, którymi są mężczyźni w garniturach. Ma to być tematem jej artykułu do czasopisma dla kobiet. Artykuł odnosi sukces a nasza laska zakochuje się w swoim szefie.

    

   Ocena 5,00

   Na stress

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 23 sierpnia 2016 18:07
 • poniedziałek, 22 sierpnia 2016
  • Red Lights - 2012

   Kto lubi ciekawe i troszkę magiczne filmy to pozycja dla niego. Margaret, która jest psychologiem wraz ze swoim pomocnikiem Tomem podróżuje po kraju i demaskuje różnego rodzaju osoby podające się za media. Na swojej drodze spotykają niewidomego Simona Silvera podającego się za medium doskonałe. Gdy umiera Margaret Tom postanawia sam wyjaśnić sprawę znanego spirytysty. Jak to się kończy? Trochę przewrotnie ale tego oczekujemy. Film do pełnego zrozumienia trzeba zobaczyć dwa razy. Jak nie lubię tego rodzaju obrazów, nie lubię się bać, to jest to pozycja warta rzucenia okiem.

    

   Ocena 7,00

   Dla wielbicieli gatunku

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 22 sierpnia 2016 07:42

Kalendarz

Wrzesień 2016

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Wyszukiwarka

Kategorie

Kanał informacyjny


zBLOGowani.pl


Opcje Bloxa