Wpisy

 • niedziela, 18 lutego 2018
  • Captain Fantastic - 2016

   Co by nie napisać nie chciałbym tak żyć jak oni. Chociaż uciekamy od cywilizacji to nie da rady od niej uciec. Trzeba znaleźć sobie swoją oazę spokoju. Na pewno film jest pewną metaforą i uproszczeniem wielu spraw i tak go należy odbierać. Nie wnikać głęboko w sens, bo się zapętlimy i skrytykujemy, dopatrzymy się błędów itd. Jest to obraz naszych czasów w zderzeniu z idyllą społeczną, której niestety nie możemy sobie zapewnić, gdyż świat i tak wejdzie w nią brutalnie. Poprzez pieniądze, lekarza, policję itd.

   Film opowiada o Benie ojcu sześciorgu dzieciaków, których matka jest w szpitalu a oni żyją w leśnych odstępach z daleka od cywilizacji. Tutaj wychowuje ich natura i ojciec. Gdy umiera ich matka jadą na pogrzeb i stykają się z cywilizacją. Swą książkową wiedzę muszą użyć by zmierzyć się ze światem. Niestety Ben w jakimś sensie przegrywa starcie ze światem i musi się z tym pogodzić.

    

    

   Ocena 7,50

    

   Naprawdę warto

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 18 lutego 2018 17:45
 • sobota, 17 lutego 2018
  • Sprawa Chrystusa - 2017

   Jest sobie facet Lee Strobel, pracuje, jako dziennikarz w „Chicago Tribune” otrzymuje nagrody, ma córkę kochającą żonę. Cóż do szczęścia potrzeba? Pewnego razu córka zachłystuje się cukierkiem w restauracji z pomocą przychodzi pielęgniarka ze szpitala, która znalazła się tutaj za sprawą Boga – tak mówi Leslie żonie Lee. Od tego momentu Leslie coś nie daje spokoju zaczyna drążyć temat wiary w Jezusa, Boga. Przyjmuje chrzest. Te działania oddalają ją od męża, który jest ateistą a ona zaś wierzy. Lee nie daje to spokoju i zaczyna śledztwo czy naprawdę doszło do faktu zmartwychwstania Jezusa, fundamentu wiary. Warto obejrzeć jak to się stało, że znany dziennikarz z ateisty stał się człowiekiem wierzącym, który napisał o tym książkę, bo historia ta jest prawdziwa.

    

   Ocena 7,5

    

   Warto obejrzeć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 17 lutego 2018 18:21
 • piątek, 16 lutego 2018
  • Nina - 2016

   To film, który powinien obejrzeć każdy fan muzyki. Nie jest to może najlepszy obraz, ale przybliża artystkę po to żeby o niej poczytać i posłuchać jak śpiewa. I to zadanie spełnia, bo mało, kto wie o tym, że była taka artystka. Ja nie wiedziałem, przyznaję się. Dzięki filmowi poczytałem o niej i posłuchałem. Teraz jest Internet i łatwo to zrobić. Film rwany, bo nie da rady ukazać całego życia tej chimerycznej artystki. Widzimy jak za młodu gra i śpiewa w swoim rodzinnym mieście. Udziela wywiadu. Później ląduje w szpitalu, celuje rewolwerem w faceta żeby zwrócił jej pieniądze, rani widza, który się przeszkadza jej na koncercie.  No i na koniec ostatnie lata życia. Chociaż w filmie tego nie widać. Te sytuacje mają nam przybliżyć Ninę, jaka była. Wszystko stanie się bardziej zrozumiałe, jeśli przeczytamy jej życiorys. To trzeba zrobić wtedy wszystkie obrazy wskoczą na swoje miejsce.

    

   Ocena 7,5

    

   Obowiązkowy dla fanów

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 16 lutego 2018 07:54
  • Tulipanowa gorączka - 2017

   W filmie najlepszym pomysłem jest to, że pokazano kawałek historii, o której wielu nic nie wie. O historii tulipanów. Tak gorączka trwała i za cebulkę płacono bajońskie ceny. Dlatego warto obejrzeć i poczytać, co też ten kwiatek narozrabiał. Stary bogaty Cornelis kupuje sobie młodą i piękną o imieniu Sophia, która ma mu dać potomka. Zleca namalowanie swojego obrazu z żoną młodemu malarzowi. I już wiadomo. Młodzi mają się ku sobie i chcą rozpocząć nowe życie za pomocą cebulek tulipana. Niby wszystko jasne, ale jak to w filmie jest kilka zawiłości akcji, co uatrakcyjnia obraz. Warto popatrzeć na ciekawą scenografię, handel cebulkami i zawiłą intrygę.

    

   Ocena 7,00

    

   Nawet warto

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 16 lutego 2018 07:53
 • wtorek, 13 lutego 2018
  • Powiernik królowej - 2017

   Film niezły, chociaż nie wybitny. Dobrze, że można zobaczyć, choć trochę sztywnej angielskiej elegancji, co jest dla nas ciekawostką. Historia oparta na faktach a to opowieść o przyjaźni królowej z prostym hinduskim urzędnikiem. Zaczyna się od tego, że trzeba królowej Wiktorii wręczyć medal na uroczystości, mniejsza, na jakiej, i robią to specjalnie przybyli z Indii Hindusi. Jednym z nich jest Abdul. Tak wpada w oko królowej, że zostaje jej przyjacielem. Na dworze wszyscy są tym wstrząśnięci i próbują sztuczek żeby oddalić Abdula. Wszystko na nic. Dopiero śmierć królowej doprowadza do tego, że musi opuścić Anglię. Mimo, że podchodziłem z ostrożnością do oglądania tego filmu i odkładałem jak się da to jestem mile rozczarowany. Ogląda się to wszystko z przyjemnością a czas się nie dłuży. Dobra obsada i reżyseria.

    

   Ocena 7,00

    

   Warto obejrzeć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 13 lutego 2018 07:27
 • poniedziałek, 12 lutego 2018
  • Dlaczego porwałam swojego szefa - 2014

   Lekka i przyjemna komedia, którą zapomnisz wraz z końcowymi napisami. Anna samotna matka z bliźniakami pracuje w firmie zajmującej się sprzedażą mebli. Jest asystentką szefa firmy. Szef jest strasznie apodyktyczny nie da się z nim wytrzymać i nie lubi dzieci. Anna podwozi go na lotnisko w trakcie hamowania rąbie głową w deskę rozdzielczą samochodu i traci pamięć. Anna oczywiście wpiera mu, że jest jej mężem i zabiera do swojego domu. I dalej już się domyślacie. Anna oczywiście jest w trakcie załatwiania ważnego kontraktu dla firmy i jej obecność przy tym jest niezbędna.

    

    

   Ocena 5,50

    

   Do zapomnienia

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 12 lutego 2018 09:04
 • niedziela, 11 lutego 2018
  • Mój kawałek tortu - 2011

   A teraz na deser proponuję zobaczyć ten film. Dobre kino a tak mało popularne. Zobaczycie jak wielcy świata traktują nas szaraczków i jak zarabia się pieniądze. Film poruszający ważne zagadnienia i przechodzi bez echa. Samotna matka France po utracie pracy w fabryce chce popełnić samobójstwo. Zdesperowana wyjeżdża z Dunkierki do Paryża w poszukiwaniu pracy. Tutaj dostaje pracę jako gosposia u faceta, który zarabia pieniądze na giełdzie. Jest bezwzględnym rekinem giełdowym. Życie to dla niego panienki i zabawa. Niby prosta fabuła a tak wciągająca. Nie zdradzę więcej, bo trzeba to obejrzeć Dobre kino francuskie.

    

   Ocena 7,00

    

   Warto obejrzeć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 11 lutego 2018 17:33
  • Ciao Italia! - 2016

   Spodziewałem się komedii po pachy a tu nie było słodko. Trochę scenek było, ale to chyba ironia. Arturo chcąc poślubić Florę musi w czasie wojny dostać się do Włoch z Ameryki. Wszystko po to żeby zdobyć zgodę jej ojca, który mieszka na Sycylii. Jak zrobić to najlepiej? Wstąpić do wojska i wylądować tam z desantem. Wszystko jest O.K Na miejscu widzi, że mafiosi zostają wypuszczeni z więzień i zostają lokalnymi władzami miast i miasteczek, bo umożliwiają Amerykanom zajęcie tych terenów bez strat w ludziach. Taka przewrotność losu. Film słodko-kwaśny i zostawia osad.

    

   Ocena 6,5

    

   Przewrotność losu

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 11 lutego 2018 09:06
  • Uwiecznione chwile - 2008

   Troszkę pięść się zaciska żeby nie przyłożyć Sigfridowi mężowi Marii naszej bohaterki. Jak zwykle przyczyna to alkohol i kobiety. Mąż pije, zdradza ją gwałci. Słowem robi to, co chce. Maria z trzódką dzieci, chce odejść, ale gdzie? Kiedyś wygrała aparat na loterii i w swoim życiu uwiecznia te chwile. Przeplatają się one ze zwykłym życiem obok męża gamonia. Jasny promyczek to fotograf, który ją kocha. Zaskakuje pozytywne zakończenie tego filmu. Dla mnie obraz ponury.

   Ocena 6,90

    

   Życie jest...

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 11 lutego 2018 08:57
  • Nasz najlepszy rok - 2017

   Dawno nie oglądałem tak dobrego filmu o winnicach dziejącego się we Francji. Myślałem, że znowu będzie jak w schemacie ktoś dziedziczy winnicę, uczy się uprawiać winorośl, dochodzi miłość i koniec. Stary schemat. I co? Miłe zaskoczenie. Co prawda dziedziczą winnicę, ale w niej się wychowali i od małego byli przygotowani do przejęcia tego daru od rodziców. Teraz coś z tym fantem muszą zrobić. Wraca najstarszy Jean z Australii gdzie przebywał 10 lat i tam ułożył sobie życie. Ma żonę, dziecko. Na miejscu jego brat Jeremie z żoną ma przekichane. Mieszka u żony w winnicy, ma teścia, który chce rządzić i wtrąca się w życie córki a jej męża ma za nic. Na gospodarstwie zaś rządzi Juliette, która jest młoda i potrzebuje pomocy. Nasi bohaterowie muszą sobie radzić a mają dług, bo za spadek trzeba zapłacić i to niemało. Do tego piękne widoki i wyszedł niezły film. Mi się podobało, coś niesztampowego.

    

   Ocena 6,80

    

   Coś innego

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 11 lutego 2018 08:47
 • piątek, 09 lutego 2018
  • Kobiety i XX wiek - 2016

   Dla mnie film mało klimatyczny. Coś tam z tego było, ale to namiastka, co powinno być. Ledwo liźnięcie. Film nie porywa i nie przykuwa uwagi przez ten brak nici ducha. A powinno się to czuć i z ekranu powinna bić widza ta atmosfera. Męczyłem się z nim, bo oglądałem i zasypiałem. I tak na okrągło. Rozwiedziona Dorothea ma piętnastoletniego syna i myśli, że nie poradzi sobie z jego wychowaniem Prosi swoją lokatorkę Abbie o pomoc w wychowaniu syna. Do pomocy zatrudnia też nastoletnią koleżankę Jamiego. I tak snuje się przez dwie godziny opowieść lat siedemdziesiątych w Santa Barbara. Ktoś, kto nie lubi spokojnego filmu nawet niech go nie zaczyna.

    

   Ocena 6,50

    

   Tylko nie śpij

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 09 lutego 2018 21:59
 • poniedziałek, 05 lutego 2018
  • Ukochana krowa - 2016

   Cierpisz na depresję, masz zły humor. To Ci go poprawię. Dam pigułkę w postaci filmu tego filmu. Usiądź i oglądaj. Fatah jest rolnikiem, mieszka w Algierii. Od lat pisze list do organizatorów wystawy zwierząt we Francji. Chce wziąść w niej udział ze swoją ukochaną krową.  Pewnego dnia dostaje zaproszenie na tą imprezę. Nie ma pieniędzy, lecz cała wioska składa się na wyjazd by zrealizował swoje marzenie. Wyrusza z krową do Paryża. Po wylądowaniu w Marsylii idzie piechotą do stolicy Francji. Po drodze napotyka na wiele przygód. Jego eskapada zostaje zauważona przez media. Co tam się wydarzyło? Wiele

    

   Ocena 6,50

    

   Poprawia humor

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 05 lutego 2018 17:05
  • Gra tajemnic - 2014

   Dzisiaj ten naukowiec (Alan Turing), by tak nie skończył jak skończył, ale dożył sędziwego wieku. Niestety prawo w tamtym okresie było ułomne. Film opowiada o tym jak doszło do złamania Enigmy, maszyny szyfrującej w czasie II wojny światowej. To tak w skrócie. Wszystko zaczyna się włamaniem do mieszkania Turinga po wojnie i śledztwem, w trakcie, którego opowiada on swoją historię policjantowi. Film trochę spłyca historię, nie wszystko jest tu ukazane (wkład Polaków), ale to ma być film i więcej znajdziecie w Internecie. To jest tylko taki kąsek dla smaku. Benedict Cumberbatch dla mnie gra wspaniale.

    

   Ocena 7,50

    

   Warto obejrzeć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 05 lutego 2018 09:17
  • Żona polityka - 2016

   Do takich filmów z kolekcji i to Niemieckich podchodzę z ostrożnością. Niepotrzebnie nie są złe. Super to nie jest, ale... Nasz bohater zostaje kandydatem do Kongresu i przeciwnik oraz dziennikarze wyciągają brudy z życiorysu. Dla ludzi to jest interesujące czy to kryształowy człowiek czy nie. Nieważne czy dobrze działa w polityce. Jego żona fizjoterapia to była alkoholiczka a teraz ma własny gabinet. Erica aresztuje policja za wypadek. Pytanie jest czy pił? Dodatkowo jak to w życiu ma kochankę. Zgadnijcie, kto nią jest. Oczywiście asystentka. I zaczyna się jazda.

    

   Ocena 6,00

    

   Normalny

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 05 lutego 2018 08:42
 • piątek, 02 lutego 2018
  • Jak dogryźć mafii - 2017

   Lubię Bruce Willisa, ale nikt nie chce go obsadzać w lepszych filmach i gra już w takich drugoligowych. Nie widziałem go ostatnio w niczym lepszym i poważniejszym. Ten film tego dowodzi. Niby śmieszny i totalna lipa. I chyba już tak zostanie. Mimo wszystko oglądam, bo go lubię. Tutaj taki misz masz wszystkiego po troszeczku. To ma siostrę rozwódkę, psa, którego kocha. Traci dom rodziców i jest prywatnym detektywem wyrzuconym z policji. Aby odzyskać psa musi zapłacić dilerowi, pożycza pieniądze od lichwiarza i żeby mu oddać musi jakoś zdobyć pieniądze. Aby zarobić musi odnaleźć rysownika graffiti na blokach, bo za to dostanie z powrotem dom od właściciela nieruchomości. Diler w międzyczasie przywłaszcza pieniądze a psa porywa jego dziewczyna. I znowu musi szukać narkotyków dilerowi, bo chce odzyskać psa. I tak od awanturki do awanturki wszystko w lekkim klimacie. Do tego dochodzi młody wspólnik w interesach, który u niego uczy się fachu. Jak się nie wystraszyłeś opisu oglądaj.

    

   Ocena 5,5

    

   Lubię tego aktora

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 02 lutego 2018 17:43
 • poniedziałek, 29 stycznia 2018
  • Smak miłości - 2016

   Zoe jest naukowcem od żywności. Zostaje wysłana do Kolumbii żeby znaleźć super smak kawy. Dociera do plantacji Diego, który stoi na krawędzi bankructwa i musi sprzedać jej kawę. Stawia warunek, że Zoe musi pomóc mu w zbiorze kawy i jej paleniu. W czasie tego pobytu na plantacji zaczyna między nimi iskrzyć. Romansik w scenerii natury.

   Ocena 5,00

   Dla kobiet

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 29 stycznia 2018 18:06
 • niedziela, 28 stycznia 2018
  • Mudbound - 2017

   Dwaj wykształceni bracia marnują życie. Jeden z nich Henry kupuje ziemię na południu USA i wyrusza tam z rodziną. Chce zostać farmerem, drugi zostaje pilotem bombowca w czasie II wojny światowej. Losy ich splatają się z rodziną Jacksonów. Wszystko byłoby OK gdyby ci ostatni nie byli Murzynami. W tym okresie na południu żywe były uprzedzenia rasowe i powodowało to napięcia społeczne. Dodatkowo brat naszego Henrego zostaje uratowany w czasie wojny przez czarnego i po powrocie do domu kumpluje się z synem Jacksona, który w czasie wojny był czołgistą. Razem piją i przeżywają koszmar wojny. Niby prosty film a taki skomplikowany. Czasami pięść się zaciska jak widzimy co się dzieje w filmie. Warto go obejrzeć.

    

   Ocena 7,50

    

   Naprawdę warto

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 28 stycznia 2018 13:29
 • sobota, 27 stycznia 2018
  • Świąteczny spadek - 2017

   Totalna bajka dla dorosłych. Ona córka bogatego ojca on zaledwie kierownik w pensjonacie. Ona imprezowiczka z wielkiego miasta. On mieszka w małym miasteczku. Ona zjawia się w tym miasteczku, bo ojciec wysyła ją pod pretekstem wręczenia listów świątecznych wujkowi. I wszystko jasne. Kończy się pocałunkiem. I to tyle. Wszystko jasne od początku do końca. Nie ma, co tego oglądać. To był mój desperacki krok.

    

   Ocena 4,50

    

   Szkoda czasu

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 27 stycznia 2018 21:02
 • niedziela, 21 stycznia 2018
  • Gdybym była chłopcem - 2017

   Nie wiadomo jak traktować ten film, bo jest czasami zabawny a czasem w złym guście. Jeanne zostaje porzucona przez męża. Ma dwójkę dzieci i ma dosyć mężczyzn. Wszystko byłoby OK gdyby nie stwierdziła, że pewnego dnia wyrosły jej męskie narządy. Z tego powodu ma kłopoty, bo nie umie chodzić z tym czymś, ma ochotę na romans z facetem a nie może się angażować z powodu tej ułomności. Idzi do swojego lekarza żeby jej pomógł. Co robić? I takie perypetie naszej Jeanne. Wszystko byłoby strawne gdyby sos był lepszy do tego dania.

    

   Ocena 5,50

    

   Myślałem, że lepszy

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 21 stycznia 2018 19:08
  • Żegnaj Christopher Robin - 2017

   Film o twórcy Kubusia Puchatka. Jak to się stało, że powstał? Milne wrócił z I Wojny Światowej i ciągle ma przebłyski świadomości z wojny. Nagły huk powoduje, że powracają wspomnienia. Osiedla się na wsi, żeby mieć ciszę i pisać książkę o wojnie. Jego syn prosi żeby napisał coś dla niego. I pisze właśnie Kubusia. Niestety wzoruje się na swoim synu i jego pluszakach. Nie wie jak to wszystko wpłynie na życie jego syna. Popularność, jaka spadła właśnie na tego młodego człowieka przybrała niebywałe rozmiary i spowodowała kłopoty życiowe. Teraz, kto by nie chciał mieć takiej popularności. Wszyscy o tym marzą, ale w tamtych czasach było to przekleństwem. Sami zobaczcie.

    

   Ocena 7,50

    

   Warto zobaczyć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 21 stycznia 2018 18:59
 • czwartek, 18 stycznia 2018
  • Maudie - 2016

   To film, który warto obejrzeć. Przedstawia losy kanadyjskiej artystki ludowej Maud Lewis. Taki Nikifor w wydaniu kanadyjskim. Maud zamieszkuje u swojego przyszłego męża. Pomaga mu w gospodarstwie domowym i zaczyna malować. Piękne widoki i doskonała gra aktorska. Dobrze nakręcona historia i do tego prawdziwa. Czego chcieć więcej?  Chcesz wiedzieć więcej zobacz w Wikipedii.

    

   Ocena 8,00

    

   Trzeba zobaczyć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 18 stycznia 2018 22:09
  • Przez otwarte drzwi - 2016

   Film opowiada o losach prostytutki Rosy i jej matki Antonii. Mieszkają we dwie córka i schorowana matka na wózku.  Gdy jej córka idzie do pracy matka zasypia na wózku czekając na nią. Wynajmują mieszkanie w kamienicy, w której lokatorkami są kobiety, które podobnie jak Rosa pracują na ulicy. Jedna z nich popełnia samobójstwo i osieroca córeczkę o imieniu Luba. Dziewczynka ukrywa się przed policją u Rosy i wywraca jej życie do góry nogami.

    

   Ocena 6,50

    

   zobaczyć można

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 18 stycznia 2018 21:02
 • poniedziałek, 15 stycznia 2018
  • Trzy billboardy za Ebbing, Missouri - 2017

   Mildred jest matką, której córkę spalono a przedtem zgwałcono. Policja od kilku miesięcy nie daje jej w tej sprawie znaku, że coś ustalono, kto to zrobił. Zrozpaczona matka postanowiła wynająć powierzchnię reklamową przy drodze i na niej umieścić napisy z pytaniami, co robi w tej sprawie policja. Po tym, co zrobiła rozpętuje się piekło. Wszyscy mieszkańcy są niby za nią, ale przeciw bilbordom. Największymi przeciwnikami tych reklam jest policja, bo któż by taki. Mildred nie daje się zastraszyć, co powoduje masę komplikacji w jej życiu. Film pewniak do Oskarów. Szkoda tylko, że po pewnym czasie film się kończy, bo ogląda się to wszystko znakomicie. Koniec trochę zaskakuje i to obniża ocenę.

    

   Ocena 7,50

    

   Warto obejrzeć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 15 stycznia 2018 19:13
  • Zlecenie na rozwód - 2016

   Tak naprawdę film o niczym i po obejrzeniu zaraz zapomnimy, o czym to jest. Mathias zakłada firmę, która pomaga osobą biorącym rozwód. Jeżeli jedna ze stron nie chce powiedzieć drugiej, że się z nią rozstaje robi to firma naszego bohatera. Niestety matka Mathiasa też chce wziąć rozwód z jego ojcem i to powoduje pewne komplikacje rodzinne, bo wynajmuje do tego celu syna.

    

   Ocena 5,00

    

   Słaby

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 15 stycznia 2018 12:54
  • Sztuka płakania - 2006

   Despotyczny ojciec terroryzuje całą rodzinę tym, że ma depresję to mówi, że się powiesi. 11-Letni Alan boi się tego, że ojciec zrealizuje to, co mówi i wysyła swoją starszą siostrę żeby uprzyjemnić ojcu te chwile. Matka jest obojętna na to dzieje się w rodzinie a starszy brat wyprowadził się z domu. Jedynym talentem, który posiada ojciec jest dar krasomówczy. Potrafi tak przemawiać na pogrzebach, że wszyscy płaczą. Film mocny, poruszający trudny temat tego, co dzieje się w rodzinach za zamkniętymi drzwiami naszych domów i mieszkań.

    

   Ocena 7,00

    

   Mocny

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 15 stycznia 2018 12:45

Kalendarz

Luty 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Wyszukiwarka

Kategorie

Kanał informacyjnyOpcje Bloxa