Wpisy

 • piątek, 28 października 2016
  • Moja miłość - 2015

    

   Historia stara jak świat, można powiedzieć banalna. Wielka miłość, namiętność. Oczywiście Mari zakochuje się w bawidamku, który ma inne kobiety, ale jak to z kobietami bywa ona wybiera jego Georgia. Stanowią dziwną parę bo on chce być z nią ale po ślubie ma swoje mieszkanie a ona swoje. Taka para na odległość. Nawet mając dziecko tak mieszkają. On musi mieć wolność i nawet wówczas nie zmienia swego trybu życia. Najlepiej jak mają już te dwa mieszkania, on swoje odpicowane, z łóżeczkiem dla syna, winkami służącą a ona zostaje na starym. Odwiedza ją komornik zabiera wszystko za długi męża. Zostaje z gołymi ścianami. Nawet gdy umiera jego ojciec jest na wycieczce gdzieś na wyspach bo musi to odreagować.  Kocha żonę i umawia się z innymi kobietami. Opiekuje się swą pierwszą miłością modelką i leci na każde jej pstryknięcie palcami. Tacy są ci mężczyźni. Chcą wszystko bez odpowiedzialności. Oczywiście pieniądze są bo niby Georgio prowadzi restaurację. Dla mnie starego pryka nic nadzwyczajnego, historia jakich wiele. Pogoniłbym tego Georgia i tyle. Ale kobiety inne są. I tak trzy raz zasypiając dotrwałem do końca tej "ekscytacji".

    

   Ocena 6,5

   Dla kobiet

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 28 października 2016 07:42
 • czwartek, 27 października 2016
  • Goście,goście III: Rewolucja - 2016

    

   I klapa. Film na pewno oczekiwany i totalnie cienki.  Wiedzą, że i tak wszyscy obejrzą, bo jak nie obejrzeć z ciekawości, nawet gdy jest słaby? Niestety. Chaos, krzykliwe dialogi, tak jakby sztuczne. Szkoda. Nie wychodzi na dobre to, że bohaterowie są w przeszłości w czasach Rewolucji Francuskiej. Niespójny scenariusz, brak myśli przewodniej. Nie kłamię - jest myśl przewodnia o cuchnących nogach. Nie będę się znęcał, niech każdy sam zobaczy. Pewną nadzieją jest to, że będzie następna część kiedy nasi bohaterowie będą w czasie II wojny światowej i spotkają się znowu z współczesnością. Oby to coś dało, bo inaczej znowu klapa.

    

   Ocena 5,00

   I tak oglądniesz z ciekawości

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 27 października 2016 17:34
 • środa, 26 października 2016
  • Pieśń weselna - 2008

    

   Film przypomina mi o przyjaźni psa z kotem. Mogą żyć razem ale w pewnym momencie gdy ktoś ich poszczuje na siebie przypominają sobie kto jest pies a kto kot. Tak samo i tutaj są dwie przyjaciółki mieszkają na jednym podwórku, mają podobne dzieciństwo marzenia itd. Jest tylko jedna różnica jedna jest Żydówką a druga Muzułmanką. Żyją sobie w zgodzie i byłoby tak cały czas ale znajduje się ten kto je szczuje na siebie. W tym wypadku są to hitlerowskie Niemcy, bo rzecz się dzieje w czasie II wojny światowej i wojska niemieckie wkraczają do Tunezji. Oczywiście chłopak jednej zaczyna pracę u Niemców, którzy rozpoczynają prześladowania Żydów, a chłopak w tym pomaga. W filmie przyjaźń zwycięża a w życiu? Różnie to bywa ale fakt jest jeden że obie te nacje są skazane historycznie  na życie obok siebie. I im prędzej się dogadają tym lepiej. A, tak ciągle jakieś siły polityczne próbują zaszkodzić ich procesowi dogadania się.

    

   Ocena 6,5

   Coś innego

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 26 października 2016 08:22
 • wtorek, 25 października 2016
  • Konserwator - 2011

    

   Co ciekawe, że w warsztacie naszego konserwatora stał wyprodukowany w Chinach termowentylator, jak się nie mylę u nas ma symbol OK91, lampka biurowa, którą kupisz w markecie też pochodząca z Chin. Jednym słowem globalizacja. Tam i tu jednakowo. To taka ciekawostka. Film jak film wszystko można pokazać obrazem i tak to zostało zrobione. Stary człowiek jak mebel pracuje i je konserwuje. Umiera jego wspólnik,  zostaje sam z interesem. Warsztat jest niedochodowy, trzeba go sprzedać ale starych drzew się nie przesadza. Nie chce zamknąć warsztatu, a pożyczki nikt nie chce udzielić. Do tego zatrudnia młodziaka, który chyba nie ma co robić i szuka zajęcia na imię mu Anton. Młodzian czuje mietę do żony syna konserwatora. Ta zaś jest w ciąży i Anton jest niezłym popaprańcem bo smali do niej cholewki. Sam bym mu dał w pysk, bo tak się nie robi, ale to film. Przydał się tylko po to żeby w rupieciarni jaka jest w warsztacie wygrzebać stare drogie pianino, które może odratuje warsztat.

    

   Ocena 6,5

   Trudno powiedzieć co za czort

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 25 października 2016 14:17
 • poniedziałek, 24 października 2016
  • Goście / Ushpizin - 2004

    Dla kogoś interesującego się religią interesujący film. Ortodoksyjny Żyd wraz z żoną przygotowuje się do Święta Szałasów, lecz w kieszeni pusto. Nie ma na namiot, na jedzenie. Prosi Boga o cud, i ten cud się ziszcza. Dostaje pieniądze szałas i dodatkowo gości, o których też prosił. Niestety nie są to wymarzeni goście a jego dawni kumple z więzienia na przepustce. Mosze jak to człowiek stroni teraz od takich pokus ale jest wierzącym człowiekiem i żona mu uzmysławia, że Bóg poddaje go próbie. Nie jest tak, że w życiu wszystko jest pięknie. Czasami właśnie jest inaczej i musimy to pokonać. Mosze mężnie stawia czoła temu wezwaniu. I tak trzeba, niestety. Alleluja i Do przodu, do przodu człowieku.

   Ocena 7,00

   Warto obejrzeć

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 24 października 2016 08:44
 • niedziela, 23 października 2016
  • Lolo - 2015

    

   Myślałem ot taki sobie film, francuski to zobaczę. A tu, zaskoczenie. Ale od początku. Ona poznała jego na wakacjach i co? Miłość, są razem takie oczywiste jak to w filmach. Nie, nie dochodzi Lolo. syn Violetty, mieszkający u mamusi. Domyślacie się już o co chodzi. Tak. Dom to hotel "Mama", jajeczko na śniadanie, sprzątanie i opieka. Jak tu z czegoś takiego zrezygnować. Lolo wykańcza wszystkich facetów mamusi, niby kocha matkę ale faceta innego nie dopuści. Ima się różnych sposobów. Takich Lolów współcześnie mamy w życiu co niemiara. Siedzą u mamy i się pasą. Oczywiście, nie posuwają się do takich skrajnych czynów żeby pozbyć się jakiegoś amanta matki ale są i mieszkają przy mamusi. Sam takiego znam. Film dedykowany wszystkim Lolom żeby dali rodzicom spokój.

    

   Ocena 6,5

   Warto rzucić okiem

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 23 października 2016 08:14
 • sobota, 22 października 2016
  • I Saw The Light. Historia Hanka Williamsa - 2015

    

   Kto nie zna piosenki Jambalya niech sobie puści i już będzie wiadomo kto to jest Hank Williams. Właśnie ten film jest o nim. Okres przedstawiony w filmie to okres od jego pierwszego małżeństwa do śmierci. Niełatwo jest kręcić jakiś film fabularny o kimś kto jest znaną osobą, bo każdy inaczej patrzy na tę postać. Tutaj widzimy jego pierwszą żonę, która raczej poleciała na kasę i to, że może występować na scenie, chociaż w ogóle nie miała głosu. Czy tak było nie wiem. Wiadomo jest tylko, że tak jak w filmie Hank cierpiał na bóle pleców, troszkę za dużo pił i ćpał. Uśmierzał ból, czy był uzależniony trudno powiedzieć. Był tylko człowiekiem. Film trochę niespójny i można się pogubić. Ale należy go obejrzeć bo to historia gwiazdy muzyki country i czy nam się podoba czy nie tak powstawała muzyka, która dała początek wielu późniejszym nurtom muzycznym jak chociażby opierał się na nim Rock and roll.

    

   Ocena 7,00

   Trzeba obejrzeć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 22 października 2016 21:06
 • piątek, 21 października 2016
  • Troje na gigancie - 2014

    

   Zaskoczył mnie ten fim pozytywnie. Myślałem, że jacyś trzej młodzieniaszkowie uciekną i będą robili zadymę gdzieś po drodze, a tu nic z tych rzeczy. Ucieczka jest ale z zakładu psychiatrycznego, można tak to nazwać. Trójka chorych pacjentów: dziewczyna chora na anoreksję, Vincent chorujący na Zespół Tourette'a i nadpobudliwy Alex. Chcą się dostać nad Ocean gdzie Vincent był z matką i ma jej zdjęcie tam zrobione. Tylko tyle i aż tyle. Mimo takiego scenariusza, mimowolnie wciągamy się w ten film. Teraz wiem co to są za choroby. Człowiek zabiegany i zajmujący się swoimi sprawami nie zdaje sobie sprawy jak inni cierpią i jakie ma szczęście nie chorując. Trzeba stanąć i popatrzeć na siebie, czy czasem nie przesadzam jęcząc.

    

   Ocena 7,0

   Warto obejrzeć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 21 października 2016 08:27
 • środa, 19 października 2016
  • Control - 2007

    

   Młody człowiek żeni się bardzo młodo, myśli, że to miłość do końca życia. Rodzi się córka, trzeba zająć się życiem, codziennością. Choruje na epilepsję. Zakochuje się w innej. Wszystko wali się na głowę. Jest muzykiem, śpiewa w zespole, odnosi sukcesy. Niestety nie może poukładać wszystkiego sobie w życiu, bo jest odpowiedzialny. Nie wie co robić. Odbiera sobie życie. Taka jest pokrótce historia Iana Curtisa z zespołu Joy Division. O tym jest ten film, który powstał na podstawie książki żony Iana. Cóż można powiedzieć? Za młodo odszedł.

    

   Ocena 7,5

   Trzeba obejrzeć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 19 października 2016 22:33
 • wtorek, 18 października 2016
  • Walt Before Mickey - 2015

    

   Jak to się stało, że powstała myszka Miki? Odpowiedź na to pytanie daje nam film. Nie jest to arcydzieło, więcej się spodziewałem  po filmie ale trzeba film obejrzeć z racji tego, że jest to historia. Takie obrazy się ogląda. Gdzieś tam tkwi ziarenko prawdy. Widzimy Walta, jego dzieciństwo i umiłowanie do rysunku. Miał talent i tylko dzięki hartowi ducha wykorzystał go stworzenia firmy i filmów, które każdy z nas oglądał.

    

   Ocena 6,5

   Trzeba rzucić okiem

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 18 października 2016 21:16
 • poniedziałek, 17 października 2016
  • Powrót - 2015

    

   Kłamstwo. Co powoduje? Wyrządza zło. Kłamstwo z przeszłości mści się po latach i wyrządza wielkie zło w rodzinie. Tak jak w życiu masz żonę, piękną córkę, pracę. To nic, że zamknęli fabrykę, jesteś bez pracy tak się zdarza w życiu. Wszystko O.K. I tu nagle spada na Ciebie wiadomość, że to co kochałeś, twoja córka jest nie twoja, twoja żona nie kochała Ciebie, gdy za Ciebie wychodziła za mąż. Co robić? Świat się wali i przewraca do góry nogami. Nie wolno niektórych kłamstw przemilczać, bo później jest za późno.

    

   Ocena 7,0

   Trochę z życia

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 17 października 2016 18:38
  • Kropla słońca - 1999

    

   Jak macie dwadzieścia lat to odłóżcie ten film na bok i wrócicie do niego mając jakiś bagaż doświadczeń, czyli około czterdziestki. Chociaż po zastanowieniu się możecie oglądnąć go dwa razy teraz i po dwudziestu latach. Oglądanie go teraz powoduje, że patrzymy na życie tak jak nasi bohaterowie młodzi i piękni i myślący, że kochać będą tą drugą połowę do końca życia. Niestety wszystko przemija i inaczej patrzymy po iluś tam latach na to wszystko. Niektórzy młodzi widzowie  oglądając go teraz nie popełnią błędów młodości? Jak można się zorientować film to saga rodzinna opowiedziana od czasów sto lat wstecz do czasów bliższych nam, współczesnych. Widzimy jak świat zewnętrzny ingeruje w spokojne życie naszej rodziny. Bo co tak naprawdę w życiu mamy? Miłość, małżeństwo, dzieci, wnuki, starość. Wszystko jest O.K jeśli jest spokojny czas, można się cieszyć tym wszystkim i rozwijać siebie i cieszyć się życiem. Tutaj nie jest tak najpierw I, później II wojna, później zmiany ustrojów, komuniści, wkracza demokracja. Wszystko to warunkuje zachowania naszych bohaterów. Muszą się zachowywać tak jak pozwalają na to ówczesne czasy, wpadać w pułapki swych losów i tego co wynieśli z domu rodzinnego. Wszystko się dzieje na Węgrzech i to w rodzinie Żydów. Ktoś powie znowu Żydzi. Nie, bo tak naprawdę to każdy z nas musi wybierać tak jak oni. Dochodzi nawet do zmiany wyznania żeby utrzymać się przy życiu. To bolesne. Dlatego oglądajmy ten film mając przeświadczenie o tym, że tak jak myślimy jako jednostka wpływamy na otoczenie. Nie dajmy się zatem manipulować i ważne jest to żeby naokoło był spokój, bo to tylko co zewnątrz wpływa na życie a chcemy go przeżyć spokojnie bez wstrząsów społecznych, bo one powodują zniszczenie i śmierć. Czy tego pragniemy?

    

   Ocena 8,00

   Trzeba obejrzeć 2 razy

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 17 października 2016 08:08
 • niedziela, 16 października 2016
  • Tata do pary II - 2013

    

   Napiszę  tak film oglądałem, bo lubię tego aktora i serię jak gra ojca. Niestety, powinni już skończyć z dalszymi częściami, bo wszystko staje się naciągane i nudne. Do tego niesmaczne jest dawanie ślubu w ostatniej scenie filmu dzieciom. Fabuła jest pokręcona i totalnie naciągana.
   razem, ale się nie zgadzają. Czyli szukają jak się unieszczęśliwić. Tak jest w tych komediach. Jak zrobić żeby było źle, zresztą tak jak w życiu. Robimy wszystko żeby było źle bo jesteśmy czasami znudzeni drugą osobą. Co robić wówczas. Moja rada jechać gdzieś na wycieczkę, wakacje. Zmienić otoczenie. No i tu też to widzimy. Ona go opuszcza, żeby odpoczęli od siebie. Do niego wprowadza się jej były, z którym ma dziecko i do tego kocha się z, nim czując się samotną. On ma kłopoty przy nakręceniu swego pierwszego filmu. Takie misz masz. Ogląda się tylko, bo była pierwsza część i kontynuuje się
     oglądanie.

   Ocena 6,00

   Można obejrzeć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 16 października 2016 08:08
 • sobota, 15 października 2016
  • Ave, Cezar - 2016

    

   Szkoda się znęcać nad tym filmem, bo dobra obsada a film cienki jak makaron spaghetti. Oś filmu to producent filmowy, który zmaga się z codzienną pracą w wytwórni. Tu zostaje porwany główny bohater, tu aktor musi zastąpić aktora, tu gwiazda ma nieślubne dziecko itd. Takie urwane wątki posklejane na chybił trafił  wymieszane jak jajecznica i zrobił się film. Obraz, na którym zasnąłem i podzieliłem jego oglądanie na dwie części. Myślałem, że go w ogóle nie obejrzę. Szkoda o tym pisać.

    

   Ocena 5,5

   Daruj sobie

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 15 października 2016 21:24
 • czwartek, 13 października 2016
  • Idol z ulicy - 2015

    

   I za to lubię kino i filmy. Niby bajka a jest to prawda opowiedziana obrazem, to magia obrazu i wiary w człowieka. Edycję Arabskiego Idola w 2013 roku wygrał mieszkaniec Strefy Gazy Mohammad Assaf. Jest to film o nim, o tym że trudności można pokonać a postępowanie tego młodego człowieka, jego piosenki jednoczą ludzi. Bo jak inaczej można nazwać jego zwycięstwo? Ale, ale nie wszystko było takie proste i łatwe. Assaf od najmłodszych lat śpiewał z siostrą, tworzył zespół, grał na weselach i nigdy nie marzył o przyszłości. Utracił siostrę co było dla niego ciosem. Bliski Wchód to dla nas strefa konfliktu, ale mieszkają tu ludzie i muszą sobie radzić i jakoś żyć. Gdyby to wszystko o czym jest ten film działo się u nas W Europie, to przyjechałby młody człowiek z talentem, zaśpiewał i zdobył nagrodę. Niestety tam tak nie było. Samo dotarcie na przesłuchanie to wyprawa w jedną stronę obarczona możliwością utraty życia. A dalej? Też nie jest łatwo, bo kto jest lepszy decyduje talent. No, i taki uczestnik programu rodzi w umysłach myśli, to nasz człowiek i sprawa staje się już polityką.

    

   Ocena 7,5

   Trzeba obejrzeć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 13 października 2016 22:48
 • środa, 12 października 2016
  • Człowiek, który poznał nieskończoność - 2015

    

   Gdyby nie takie filmy nigdy nie dowiedziałbym się, że żył kiedyś taki genialny matematyk i przeszedł bym przez życie bez tej wiedzy. Czy stałoby się coś? Na pewno nie, ale nie wiedziałbym, że w życiu są takie rzeczy, o których istnieniu nawet nie zdajemy sobie sprawy i żyjemy tak, żyjemy i umieramy bez zachwytu nad tym światem. Co mają moje wywody do filmu? Otóż mają, bowiem dotyczą zjawiska hinduskiego, matematyka, który był zjawiskiem i tylko, nagła śmierć spowodowała, że umarł geniusz matematyczny, który gdyby żył mógłby pchnąć świat bardzo a to bardzo do przodu. Niestety tak się nie stało a jego spuścizna jaką zostawił do dzisiaj budzi liczne kontrowersje. I o tym jest ten film.

    

   Ocena 7,00

   Warto obejrzeć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 12 października 2016 22:17
 • poniedziałek, 10 października 2016
  • Tajemnica ziarna - 2007

    

   Najciekawsze jest to, że filmy o nas prostych ludziach są najlepsze i je z chęcią oglądamy. Ten obraz podobnie jest o emigrantach mieszkających od lat we Francji. I ich troski i kłopoty przedstawione w filmie niby dotyczą każdego z nas w jakiś tam sposób i to jest dla nas piękne. Życie nie jest łatwe i film to opowiada.  Slimani traci pracę w stoczni i kupuje stary kuter przeznaczony na złom i próbuje otworzyć knajpę z kuskusem. Niestety nie jest to proste. Trzeba zdobyć miejsce na nabrzeżu oraz wszystkie pozwolenia i jeszcze pożyczkę. Organizuje coś w stylu próbnego przyjęcia dla urzędników, od których zależy jego knajpka.  W filmie ujęcia są bliskie, pierwszoplanowe, a i sceny długie. Na przykład obiad niedzielny całej rodziny. Wszystko sfilmowane tak jak by człowiek tam był i biesiadował.Dłużyzny mogą zniechęcać ale takie jest życie.

    

   Ocena 7,00

   Warto obejrzeć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 10 października 2016 21:46
 • niedziela, 09 października 2016
  • Fusi - 2015

    

   I tak się kręci filmy. Kto nie obejrzał tego obrazu niech szybko nadrobi zaległości. Jeden z lepszych filmów obejrzanych w ostatnich dniach. Fusi pracuje jako ładowacz na lotnisku, ma 40 lat, brak dziewczyny, lubi makiety bitew z czasów II wojny światowej, ostrą muzykę. mieszka z matką i jest po prostu gruby. To przeszkoda nie do pokonania mimo jego złotego serca w pracy dokuczają mu czasem koledzy. Dostaje od przyjaciela matki prezent w postaci kursu tańca. Idzie mimo swoich oporów i poznaje Sjöfn, też nie za bardzo przystosowaną do życia kobietę. Wszystko wydaje się, że będzie O.K. , ale nie jest. Jego sympatia ma opory żeby związać się z Fusim.I to jest życiowy obraz w zalewie tandety. Porządne kino.

    

   Ocena 8,00

   To trzeba zobaczyć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 09 października 2016 19:22
 • sobota, 08 października 2016
  • Dzień, który odmienił twoje życie - 2008

    

   Przykro mi się zrobiło, bo życie przemija tak jak w tym filmie. Ukazane życie w pigułce. Od wychowania dzieci do śmierci. Niby ważne daty, zdarzenia, które łączą się w całość i dochodzą do finału, by życie zaczęło się na nowo. I tak widzimy rodzinę Duval i ich dzieci Alberta, Raphaëla i Fleur. Syn wyprowadza się z domu chce się usamodzielnić. Matka zapisuje się na studia. Widzimy codzienne zdarzenia wypadek Marie, pierwszy seks Fleur, śmierć dziadka itd. Jest tych zdarzeń tak jak w życiu wiele .  Kompozycja ich  przenika się i szybko, bez upiększeń i niespodziewanych zdarzeń biegnie do przodu. Dzieci dorastają stają się samodzielne. Jeśli chcesz zobaczyć jak biegnie Twoje życie to zobacz ten film.

    

   Ocena 7,5

   Warto obejrzeć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 08 października 2016 22:48
  • Chór - 2014

    

   Jako zwykły zjadacz chleba chór znam tylko z kościoła i nic więcej. A, tu... taki film. Dla mnie. Stet, małe miasteczko matka pije i ginie w wypadku samochodowym. Coś z chłopakiem trzeba zrobić. Urzędnicy dokopują się do jego ojca, matka miała skok w bok i wyszedł Stet. Ojciec nie chce psuć sobie rodziny, którą założył i umieszcza chłopaka, za odpowiednią opłatą w szkole z chórem. Oczywiście chłopak ma niesamowity głos. No i jak to w życiu bywa zaczynają się schody pod górę. Nowe środowisko, zazdrość o miejsce w chórze, podkładanie świń. Stet radzi sobie dobrze i jest najlepszy. Niestety traci głos, wszystko się kończy a, że ojciec go widział na koncercie, przyznaje się żonie i biorą chłopaka.

    

   Ocena 7,5

   Warto obejrzeć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 08 października 2016 14:20
 • piątek, 07 października 2016
  • The Meddler - 2015

    

   Bogata wdówka u cieka do Los Angeles gdzie mieszka córka scenarzystka. Nie ma co robić i ciągle wydzwania do córki, próbuje jej ułożyć życie. Zostaje wolontariuszką w szpitalu, podwozi młodego chłopaka do szkoły, organizuje wesele przyjaciółce córki, jest niańką dla dzieci. Widać kombinuje jak może żeby się nie nudzić. Spotyka facetów ale nie może się do nich zbliżyć bo tęskni za mężem. Dopiero były policjant, emeryt hodowca kur, trochę ją do siebie przekonał. A tak ogólnie luźny film, taki o życiu innymi słowy scenki obyczajowe z życia. Susan Sarandon rocznik 1946 (70 lat), aż trudno uwierzyć, musi gdzieś grać. Wszędzie tylko młodzi i młodzi.

    

   Ocena 6,00

   Dla lubiących oglądać życie

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 07 października 2016 17:46
  • Zanim się pojawiłeś - 2016

    

   Film - hit i tak już pozostanie. Paczka chusteczek dla kobiet, musi być przygotowana.  Młody piękny i bogaty zostaje przejechany przez motor, i klops paraliż od pasa w dół. Leży jak kłoda i chce dokonać eutanazji, nie chce nikomu przeszkadzać. Rodzice  Willa przyjmują opiekunkę Lou, która nigdzie nie może znaleźć sobie pracy. Nasza Lou tak się przejęła rolą opiekunki, że się zakochała w przystojniaku a on nie chce żyć. I bądź tu mądry. Spójrzcie na to, że nasza Lou ma kiecek i butów bez liku, skąd ona tyle ich ma. Każde ujęcie nowy ciuch. Co za wspaniała mimika twarzy Emilii Clarke, aż chce się patrzeć. Niesamowite.  No i temat eutanazji w dzisiejszym świecie, czy to jest etyczne? Ja się z tym nie zgadzam. To tak jak gdyby świat był tylko dla zdrowych i młodych. A co z innymi. Mamy ich pozabijać? Niestety musimy przeżyć swoje życie czy chcemy czy nie. Ktoś nas do niego powołał, urodził i wychował. Temat warty przemyślenia.

    

   Ocena 7,5

   Trzeba obejrzeć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 07 października 2016 17:35
 • czwartek, 06 października 2016
  • Zupełnie Nowy Testament - 2015

   Wyszła doskonała komedia do drzemki na niej. Tak, tak trochę mnie zmogło i dokończyłem to arcydzieło na drugi dzień. A co to takiego. No, nie wiecie gdzie mieszka Bóg? Jak to? W Brukseli, mieszka z żoną i córką Eą, wymyśla człowiekowi utrudnienia np, że kanapka ma spaść na podłogę stroną z dżemem. Klepie to wszystko na komputerze i pije piwo. Buntuje się jego córka i postanawia opuścić mieszkanie przez bęben w automacie. Zbiera ekipę swoich apostołów i pisze nowy testament, taki współczesny. Na przykład, że życie to ślizgawka. I tak poznajemy jej apostołów ich życie. Ojciec Bóg, wkurzony na córkę wyrusza w pogoń i kończy jako monter pralek. A jeszcze, wszyscy znają ile mają lat życia, bo Ea wysłała SMS do wszystkich ludzi i wiedzą ile będą żyli, i niektórzy zmieniają swoje życie. I tak dochodzimy do końca, gdzie niektórzy mają umrzeć ale ratuje ich Bogini matka. Bierze kompa i maluje niebo w kwiatki. Taki trochę odjechany film, ale nic co by brało za serce.

    

   Ocena 6,00

   Nic się nie stanie jak sobie darujesz

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 06 października 2016 21:29
 • wtorek, 04 października 2016
  • Cudowny smak faworków - 2015

    

   Urokliwy, ciepły, miły tak można opisać ten film. Babeczka wraca z targu do domu i potrąca pod swoim domem mężczyznę. Nic mu tak naprawdę nie zrobiła, ale zaprasza do domu, by go opatrzyć. Okazuje się, że jest to Pierre, facet z zaburzeniami psychicznymi. W dzieciństwie stwierdzono u niego zespół Aspergera. No i film się toczy. Pomału Pierre pokazuje jaki jest a Louise przywiązuje się do jego dziwactw. Ma dwoje dzieci, które również go akceptują. Do tego pomaga jej w gospodarstwie, a jest w czym, to i wiadomo jak się skończy to wszystko. Do tego piękna aktorka i nic tylko oglądać.

    

   Ocena 7,00

   Warto obejrzeć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 04 października 2016 22:14
 • czwartek, 29 września 2016
  • Na końcu świata - 2010

    

   To film dla mnie. Surowa Syberia, ludzie którzy muszą sobie tam radzić, lata powojenne. Samo to skłania do obejrzenia filmu. To zupełnie coś innego niż normalne życie, wookół pustka. Jest obóz w nim zesłańcy z Niemiec. Tacy Rosjanie, którzy dostali się do niewoli w czasie wojny, Stalin uznał ich za niebezpiecznych, no bo jakże można dostać się do niewoli? Teraz siedzą tam i pracują, jedyny kontakt ze światem to kolej i parowozy. One odgrywają główną rolę w filmie. Ignat po wojnie dostaje skierowanie do takiego obozu ma być mechanikiem. Niestety za ściganie się z innym parowozem zostaje zdegradowany na palacza. Nie może tego znieść i uruchamia parowóz, który stoi sobie na wyspie a w nim mieszka Niemka. Zaczyna się miłość, zaczyna się rywalizacja z innym maszynistą. Wszystko okraszone bimbrem, który leje się tutaj litrami. To jest życie z krwi i kości.

    

   Ocena 7,00

   Dla mężczyzn

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 29 września 2016 17:55

Kalendarz

Październik 2016

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Wyszukiwarka

Kategorie

Kanał informacyjny
zBLOGowani.pl


Opcje Bloxa