Wpisy

 • czwartek, 18 stycznia 2018
  • Maudie - 2016

   To film, który warto obejrzeć. Przedstawia losy kanadyjskiej artystki ludowej Maud Lewis. Taki Nikifor w wydaniu kanadyjskim. Maud zamieszkuje u swojego przyszłego męża. Pomaga mu w gospodarstwie domowym i zaczyna malować. Piękne widoki i doskonała gra aktorska. Dobrze nakręcona historia i do tego prawdziwa. Czego chcieć więcej?  Chcesz wiedzieć więcej zobacz w Wikipedii.

    

   Ocena 8,00

    

   Trzeba zobaczyć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 18 stycznia 2018 22:09
  • Przez otwarte drzwi - 2016

   Film opowiada o losach prostytutki Rosy i jej matki Antonii. Mieszkają we dwie córka i schorowana matka na wózku.  Gdy jej córka idzie do pracy matka zasypia na wózku czekając na nią. Wynajmują mieszkanie w kamienicy, w której lokatorkami są kobiety, które podobnie jak Rosa pracują na ulicy. Jedna z nich popełnia samobójstwo i osieroca córeczkę o imieniu Luba. Dziewczynka ukrywa się przed policją u Rosy i wywraca jej życie do góry nogami.

    

   Ocena 6,50

    

   zobaczyć można

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 18 stycznia 2018 21:02
 • poniedziałek, 15 stycznia 2018
  • Trzy billboardy za Ebbing, Missouri - 2017

   Mildred jest matką, której córkę spalono a przedtem zgwałcono. Policja od kilku miesięcy nie daje jej w tej sprawie znaku, że coś ustalono, kto to zrobił. Zrozpaczona matka postanowiła wynająć powierzchnię reklamową przy drodze i na niej umieścić napisy z pytaniami, co robi w tej sprawie policja. Po tym, co zrobiła rozpętuje się piekło. Wszyscy mieszkańcy są niby za nią, ale przeciw bilbordom. Największymi przeciwnikami tych reklam jest policja, bo któż by taki. Mildred nie daje się zastraszyć, co powoduje masę komplikacji w jej życiu. Film pewniak do Oskarów. Szkoda tylko, że po pewnym czasie film się kończy, bo ogląda się to wszystko znakomicie. Koniec trochę zaskakuje i to obniża ocenę.

    

   Ocena 7,50

    

   Warto obejrzeć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 15 stycznia 2018 19:13
  • Zlecenie na rozwód - 2016

   Tak naprawdę film o niczym i po obejrzeniu zaraz zapomnimy, o czym to jest. Mathias zakłada firmę, która pomaga osobą biorącym rozwód. Jeżeli jedna ze stron nie chce powiedzieć drugiej, że się z nią rozstaje robi to firma naszego bohatera. Niestety matka Mathiasa też chce wziąć rozwód z jego ojcem i to powoduje pewne komplikacje rodzinne, bo wynajmuje do tego celu syna.

    

   Ocena 5,00

    

   Słaby

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 15 stycznia 2018 12:54
  • Sztuka płakania - 2006

   Despotyczny ojciec terroryzuje całą rodzinę tym, że ma depresję to mówi, że się powiesi. 11-Letni Alan boi się tego, że ojciec zrealizuje to, co mówi i wysyła swoją starszą siostrę żeby uprzyjemnić ojcu te chwile. Matka jest obojętna na to dzieje się w rodzinie a starszy brat wyprowadził się z domu. Jedynym talentem, który posiada ojciec jest dar krasomówczy. Potrafi tak przemawiać na pogrzebach, że wszyscy płaczą. Film mocny, poruszający trudny temat tego, co dzieje się w rodzinach za zamkniętymi drzwiami naszych domów i mieszkań.

    

   Ocena 7,00

    

   Mocny

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 15 stycznia 2018 12:45
  • Inga Lindström: Wszyscy kochają Elin

   Film na poprawę humoru. Elin pracująca, jako pielęgniarka traci pracę za podważanie autorytetu lekarzy. Traci chłopaka, który ją rzuca. Nasza bohaterka postanawia przyjąć pracę opiekunki na wsi u emerytowanego lekarza. Wszystkim spotkanym osobą w jakiś sposób zmienia życie. Naszego lekarza uzdrawia, jego synowi znajduje pracę, sama zakochuje się w drugim jego synu itd.

    

   Ocena 6,50

    

   Na poprawę humoru

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 15 stycznia 2018 12:00
  • Dwa stany - 2014

   Bollywoodzki wyciskacz łez. Nawet niezły, chociaż wszystko wiadomo od początku do końca to i tak ogląda się z zaciekawieniem. Dlaczego? No, bo to Indie i bardzo a bardzo kulturowo inny kraj a zwłaszcza, gdy chodzi o małżeństwo. Historia prosta jak drut. On i ona wywodzą się z różnych stanów w Indiach. I zaczynają się kłopoty, gdy chcą pogodzić raczej przekonać rodziców do ich małżeństwa. No, bo jak to młodzi zakochali się w sobie i chcą być razem. Na przeszkodzie staje proza życia. Coraz mniej tańczą i śpiewają w tych filmach. Tutaj tylko dwa razy.

    

   Ocena 7,00

    

   Można rzucić okiem

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 15 stycznia 2018 11:08
 • czwartek, 11 stycznia 2018
  • Klient - 2016

   Cała rzecz dzieje się w Iranie, co jest ważne. Małżeństwo wprowadza się do nowego mieszkania, raczej wynajmuje mieszkanie. Nie wie, kto je wcześniej wynajmował, a wynajmowała je prostytutka. Przez przypadek pewien starszy mężczyzna zobaczył w łazience

   Ranę jak brała prysznic. Zrobiła się z tego straszna afera, no, bo jakże to, kobieta została prawie zgwałcona. W tej kulturze tak jest.  Powstał film i tyle. Koniec kropka.

    

   Ocena 6,5

    

   Strasznie długi

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 11 stycznia 2018 14:08
 • wtorek, 09 stycznia 2018
  • Sama przeciw wszystkim - 2016

   Lobbysta w Waszyngtonie lobuje za ograniczeniem dostępu do broni. Aby przepchnąć ustawę ima się wszelkich sposobów. Nie ma życia prywatnego a praca jest dla niej sensem życia. Nawet mężczyzn musi wynajmować za pieniądze, bo nie ma na stałe żadnego z nich na stałe. Jej przeciwnicy imają się wszystkich sposobów, by ją pokonać. Prawie im się to udaje tylko nie wiedzą, że Madeline ma asa w rękawie. Film trzeba uważnie oglądać, bo są tam meandry polityczne i można się nie połapać w tym wszystkim. Koniec jest naprawdę zaskakujący.

    

    

   Ocena 7,50

    

   Warto obejrzeć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 09 stycznia 2018 18:05
 • niedziela, 07 stycznia 2018
  • Blade Runner 2049 - 2017

   Szkoda było kręcić ten film. Kolejne nieudane dzieło, które mimo muzyki i nastroju daje popalić siedzeniu, bo boli po ponad dwóch godzinach na nim spoczywania. Lata po ekranie łowca androidów i szuka dzieciaka, którym sam jest, ale okazuje się, że to nie on. Fabuła przewidywalna dla każdego. A film się dłuży i mamy go dość. To film dla młodych ludzi, którzy wchodzą w wiek oglądania i niewiele widzieli. No, ale efekty, klimat itd. Trzeba zaliczyć.

    

   Ocena 7,00

    

   Siedzenie boli

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 07 stycznia 2018 08:01
  • English Vinglish - 2012

   Pełne zaskoczenie filmem. Wiadomo z Indii. A tu proszę tańca śpiewu chyba pod koniec dwie sekwencje i tyle. Co jest zgrane? Chciałoby się powiedzieć. Nic. Dojrzewają. Piękna Shashi nie zna angielskiego. Mąż ją lekceważy, że umie tylko gotować i robić laddu. Teraz wiem, co to takiego.  Nasza Shashi jedzie na ślub siostry do USA i zapisuje się na kurs angielskiego. Odnajduje tam siebie i na nowo spojrzy na swoje życie. Piękna aktorka i ładne stroje. Lekka akcja. Film na popołudnie w niedzielę, bo dramat to na pewno nie jest.

    

   Ocena 7,00

    

   Rozkoszny

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 07 stycznia 2018 07:52
 • czwartek, 04 stycznia 2018
  • Obdarowani - 2017

   Frank wychowuje swoją wyjątkową siostrzenicę. Ma ona niezwykłe zdolności matematyczne po matce. Chce, aby dziewczynka miała normalne dzieciństwo i posyła ją do szkoły. Tam dowiadują się o jej zdolnościach. W sprawę angażuje się jego matka. Chce odebrać mu Mary i wychowywać w kulcie nauki podobnie do wychowania jej mamy, która ..... Ale to trzeba zobaczyć.  Film bardzo dobry. Chyba będzie nominowany do Oscara w jakiejś kategorii. Ciekawe, czy utrafię.

    

    

   Ocena 7,70

    

   Trzeba obejrzeć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 04 stycznia 2018 17:53
  • Manchester by the Sea - 2016

   Lee pracuje, jako konserwator budynku. Odśnieża, naprawia kanalizację itd. Po śmierci brata zostaje jego syn, którym nie ma się, kto zaopiekować. Obowiązek ten spada na Lee. Ten niestety nie chce brać na siebie tego ciężaru, bo sam ma traumatyczne przeżycia, jakie spotkały go w mieście gdzie mieszkał jego brat. Film warty obejrzenia i godny polecenia.

    

   Ocena 7,70

    

   Trzeba obejrzeć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 04 stycznia 2018 17:41
  • Ukryte działania - 2016

   Film, który warto zobaczyć. Oparty na faktach, o których mało wiemy. Warto po obejrzeniu poczytać w Wikipedii o Katherine Johnson, głównej bohaterce. Fabuła filmu to opowieść o trzech Murzynkach, które pracując w NASA przyczyniły się swoją pracą do wysłania człowieka w kosmos. Tak naprawdę to chyba film powstał żeby pokazać dyskryminację rasową w tamtych czasach w USA, bo wielu białasów także wykonywało w NASA dobrą robotę.  Niestety segregacja była bardzo dotkliwa dla ludzi kolorowych, bo robili to samo, co inni, ale traktowanie było o niebo gorsze. Nasza bohaterka np. musiała biegać z jednego budynku do drugiego do WC. Tam gdzie miała pracę WC dla kolorowych nie było. Te i inne uprzykrzenia np. osobny dzbanek na kawę, są ukazane w filmie. Bardzo to przykre ale tak było. Oczywiście wszystko trochę przesłodzone jak to w amerykańskim obrazie, ale to nie szkodzi filmowi.

    

   Ocena 7,70

    

   Trzeba obejrzeć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 04 stycznia 2018 17:31
 • poniedziałek, 01 stycznia 2018
  • Królowa Hiszpanii - 2016

   Naprawdę niezły film, chociaż z początku myślałem, że będzie kicha. Blas, reżyser w raca do Hiszpanii gdzie wszyscy uważali go za zmarłego łącznie z żoną i dziećmi. Nie będę zdradzał gdzie był, ale życie go do tego zmusiło. W każdym razie wraca i pakują, dostaje pracę drugiego reżysera i od razu pakują go do kamieniołomów na roboty. Pełne zdziwienie, kto i dlaczego go aresztuje. Blas może liczyć na aktorów, którzy kręcą film.  Starzy przyjaciele aktorzy postanawiają go uwolnić. Konwencja filmu to dwa w jednym. Nawet udana i zgrabna. Tytułowa Królowa to Penelope Cruz, która gra główną rolę w kręconym filmie i jest motorem uwolnienia starego przyjaciela Blasa.

    

   Ocena 6,50

    

   Nawet fajny

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 01 stycznia 2018 09:27
 • niedziela, 31 grudnia 2017
  • Przymusowe lądowanie - 2016

   Jose chce awansować w policji z policjanta, który eskortuje więźniów za granicę do wydziału kryminalnego. Okazja taka się nadarza. Ma ostatni raz wraz z kolegą eskortować nielegalnego emigranta do Kabulu.  Niestety z powodów technicznych samolot ląduje na Malcie a ich więzień ucieka z hotelu gdzie śpią. Niesie kaloryfer, do którego go przykuli kajdankami i wychodzi głównym wejściem z hotelu. Komedia specjalnie mi się nie podobała, ale niektórzy są nią zachwyceni.  Rzecz gustu.

    

   Ocena 5,50

    

   Emigracyjna komedia

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 31 grudnia 2017 14:17
  • 50 wiosen Aurory - 2017

   Kobieta po pięćdziesiątce, matka dwóch córek, bez męża prowadzi życie i to jest cel opowieści. Film robiony ku pokrzepieniu serc dla wszystkich kobiet w tym wieku. Życie jak życie nie rozpieszcza są troski i dobre dni. To nasza bohaterka Aurora traci pracę, to spotyka dawną miłość, to córka jest w ciąży itd. Walczy z życiem i szuka szczęścia.

    

   Ocena 6,40

    

   Takie jest życie

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 31 grudnia 2017 13:33
  • Zakochany Molier - 2007

   Czy warto obejrzeć ten film? Myślę, że warto. Chociaż pół faktów nie miała miejsca, ale część się zgadza. Molier siedział w więzieniu za długi, przez 13 lat wystawiał sztuki poza Paryżem i w końcu zaczął pisać swoje sztuki. Jak to się stało? Możliwe, że tak jak pokazano w filmie albo podobnie. Właśnie ten okres mniej znany w jego życiorysie został wykorzystany w filmie. Ta luka została zapisana wyobraźnią scenariusza. Do tego stroje epoki, dobra gra i mamy nawet ciekawy film o Molierze. Jeszcze na koniec trochę wiadomości o Molierze z Internetu i jesteśmy mądrzejsi o tym autorze komedii.

    

   Ocena 6,80

    

   Można zerknąć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 31 grudnia 2017 13:22
 • poniedziałek, 25 grudnia 2017
  • Dom wygranych - 2017

   Kto lubi Will Ferrella będzie zadowolony. Ja lubię i dlatego jest OK. Fajna komedia. Raz się uśmiechnąłem. Nasz bohater musi zdobyć pieniądze dla córki na studia. Rada miasta się z tego projektu wycofała a na nią liczył. Wraz z żoną i przyjacielem zakładają nielegalne kasyno. Nawet leje się krew i przeklinają. Takie trendy.

    

   Ocena 5,50

    

   Lekki

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 25 grudnia 2017 07:00
  • Wpis bez tytułu

   Film tak naprawdę o pijaku i tyle. Wiem coś o tym, bo miałem w życiu wiele z nimi do czynienia. To są fajni ludzie jak nie piją. Mają dobre momenty, ale życie z nimi to udręka. To wszystko pokazuje film. Dla mnie obraz realistyczny i mało zabawny. Dla innych to pokaz uczuć i inne bzdety. Rex piej całe życie, z dziećmi i żoną włóczy się po Stanach. Cierpią dzieci. Bieda, że aż piszczy i na koniec nasza Jannette dowiaduje się, że mieli ziemię wartą 1 milion dolarów a klepali biedę. Fajnie. Na dodatek tak im do głów wbił, że żegnają się z nim ze łzami. Dziwny jest ten świat. Film warsztatowo O.K. 

    

   Ocena 7,00

    

   Traumatyczny

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 25 grudnia 2017 06:54
  • Nowe życie Mai - 2016

   Film dla wszystkich zdradzonych kobiet. Co robić jak facet Cię zdradzi? Niby komedia a tak naprawdę poważny film przemycający ważne treści. Naszą bohaterkę zdradza mąż. Jest w rozpaczy, życie się załamuje. Z pomocą przychodzą przyjaciele. Jednak kobiety są dziwne.

    

   Ocena 5,50

    

   Nie taki lekki

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 25 grudnia 2017 06:44
 • sobota, 23 grudnia 2017
  • Miłosna dieta - 2009

   Hobby Sofii to gotowanie. Chce się w tej dziedzinie kształcić. Nie chce wychodzić od razu za mąż za zakochanego w niej Toniego i mieć dzieci. Pomaga jej w tym Franco, który namawia dziewczynę, aby się kształciła i szła do przodu. Zycie jest jednak przewrotne. Sofia wychodzi za Toniego ma z nim dzieci, kocha Franka i za jego namową jedzie kształcić się do Paryża. Toni i Franko razem zakładają interes restaurację i razem kochają Sofię a ona ich. Tworzy się nierozłączny trójkąt, który idzie przez życie razem. Film o miłości kobiety do dwóch kochających ją mężczyzn. Mi się podobał. Ciekawe, co wy na to?

    

   Ocena 6,30

    

   Nawet fajny

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 23 grudnia 2017 21:18
  • Osiedle - 2016

   Jan grafik komputerowy nie może znaleźć pracy. Jego komiks leży w wydawnictwie i leży gdzieś w kącie. Osobą utrzymującą dom jest jego żona, Jan opiekuje się dziećmi. Wszystko się odmienia za sprawą jego byłej przyjaciółki. Komiks idzie do druku a Jan ma rysować następne jego części. Wszystko pięknie gdyby nie jedno, ale. Bohaterami komiksu są jego sąsiedzi i są przedstawieni w nim w krzywym zwierciadle. Sprawa się komplikuje. Lekki film na popołudnie w niedziele.

    

   Ocena 5,50

    

   Lekki jak puch

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 23 grudnia 2017 20:40
 • piątek, 22 grudnia 2017
  • Na placówce - 2006

   Lekki i przyjemny film. Ostatnio w takich gustuje. Nie wiem, dlaczego? Możliwe, że życie przerasta nas i trzeba czegoś spokojnego. Szef przenosi Tooda do Indii żeby rozkręcił oddział firmy sprzedażowej. Wiadomo koszty, tam są niskie w porównaniu ze Stanami. Nasz Tood musi nauczyć ich obsługi klienta tak żeby robili to o połowę szybciej niż dotychczas. No i o tym jest ten film. Jeszcze poznajemy Indie, jakie widzi obcokrajowiec i z jakimi spotyka się obcokrajowiec.

    

   Ocena 6,50

    

   Zabawny obraz

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 22 grudnia 2017 10:01
 • czwartek, 21 grudnia 2017
  • Tajny dziennik - 2016

   Roseanne od 40 lat przebywa w zakładzie psychiatrycznym. Nikt nie wie, dlaczego i jak tam się znalazła. Okazuje się, że wsadził ją tam kiedyś ksiądz, który oskarżył ją o zabicie dziecka, które urodziła. Było to w czasach, kiedy toczyła się II wojna światowa a nasza Roseanne pracowała w hoteliku u ciotki gdzieś w Irlandii. Ona była protestantką a wiadomo jak wówczas społeczność katolicka patrzyła na młodą ładną, dziewczynę, która przyjechała z Anglii i przyciągała uwagę młodych kawalerów.  Film wydaje się z początku nudny, ale tak nie jest. Trzeba czekać i oglądać.

    

   Ocena 7,00

    

   Ciekawy, ciekawy

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 21 grudnia 2017 12:29

Kalendarz

Styczeń 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Wyszukiwarka

Kategorie

Kanał informacyjnyOpcje Bloxa