Wpisy

 • piątek, 20 stycznia 2017
  • Śmietanka towarzyska - 2016

   Jeśli potraktujemy ten film, jako komedię romantyczną nakręconą przez jakiegoś nieznanego reżysera to powiemy jest świetna. Mądra, inna niż inne tego typu filmy. Jeśli potraktujemy to, jako obraz znanego reżysera to powiemy trochę się powtarza, stosuje znane zabiegi, albo im jest starszy tym lepszy bawi się kręceniem, po prostu robi z materią, co chce. Tylko ten temat jest tak dla mnie mdły, oklepany i trąci blichtrem, że to jest dla mnie minus. Bobby jedzie do wuja, który jest agentem gwiazd aktorskich. Tutaj się zakochuje w jego sekretarce Vonnie. Kobieta musi wybierać między nim a jego wujem. Wybiera oczywiście bogatszego, zgodnie z rozumem. Nasz bohater Bobby wraca do domu i pomaga w prowadzeniu klubu swemu bratu. Powodzi mu się dobrze, ale stara miłość daje o sobie znać. Jest dylemat, kogo kochać żonę czy byłą dziewczynę? I to by było na tyle.

    

   Ocena 6,5

   Dla mnie dobry

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 20 stycznia 2017 07:47
 • wtorek, 17 stycznia 2017
  • Buddenbrookowie. Dzieje upadku rodziny - 2008

    

   Film obejrzałem i co czuję. Nigdy nie czytałem książki a lubię książki i muszę sięgnąć po ten tytuł. Ale, na mój nos to ta adaptacja ma się jak pięść do nosa. Po prostu jest lipna. Nie przypuszczam żeby pisarz, Noblista napisał taki tekst, na podstawie, którego powstał tak mało ambitny film. Bo co widzimy na ekranie rodzinę bogatych kupców ojciec, matka, dwóch synów i córka. Umiera ojciec, najstarszy syn bierze się za interes itd. Taki schemacik postaci, które nie mają głębi życia tylko pokazują jak robić pieniądze. Czy zboże jest drogie i czy wydam córkę bogato za mąż. Wszystko to jest sztuczne i schematyczne. Taka laurka a nic od siebie. Ten film nie bije autentycznością, tylko fajne kino kostiumowe. Odpowiem, dlaczego. Bo, trzeba było trochę dodać faktów historycznych, dodać tło historyczne. Jak to wszystko się ma do rodziny. Nawet nie ma w filmie porządnego wątku miłosnego. Doprawdy nic i nic.Trochę dodać od siebie. Niemniej warto spojrzeć i przeczytać książkę, bo na pewno jest lepsza.

   

   Ocena 6,5

   Jak chcecie

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 17 stycznia 2017 14:13
 • piątek, 13 stycznia 2017
  • Facet na miarę - 2016

    

   Film lekki łatwy i przyjemny i odrealniony. Ale to jest kino tu wszystko jest możliwe. Chociaż kobiety są nieprzewidywalne. No, ale gdyby gość nie miał kasy to raczej nie zakochała się w nim piękna prawniczka Diane. Poznali się banalnie. Zgubiła telefon a on znalazł, zadzwonił i się umówił na obiad. Oczarował ją, tu skoki tam zamknięta knajpa. Ma pieniądze, bo jest architektem i buduje duże obiekty, obecnie operę. Facet musi czarować i zdobywać. Kłopot w tym, że miał metr trzydzieści, był karłem. Diane ma wątpliwości, co z nich będzie. Odchodzi od niego i myśli,myśli i przychodzi mówi będę z tobą, kocham Cię i koniec.

    

   Ocena 5,50

   Z braku laku i kit dobry

    

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 13 stycznia 2017 08:46
 • czwartek, 12 stycznia 2017
  • Once - 2006

   Uliczny grajek w Dublinie i jego historia tak można napisać o tym filmie w jednym zdaniu. Film prosty i dlatego taki dobry. Lubimy oglądać proste filmy o życiu, które zaczynają się cieszyć coraz większym zainteresowaniem. Mamy grajka muzyki folk, poznaje imigrantkę z Czech, która przyjechała tutaj za pracą i lepszym życiem. Ich pasją jest muzyka, ona gra na pianinie on na gitarze. Dodatkowo tworzy własne utwory a muzą dla niego jest dziewczyna, która go porzuciła. Nagrywają razem demo płyty i on jedzie do Londynu a ona wraca do swego życia. Wszystko to dzieje się w Dublinie. Nasz grajek ma też inne zajęcie, pomaga ojcu w prowadzeniu warsztatu naprawy odkurzaczy. Jest w filmie dużo muzyki, kto lubi słuchać ten się nie zawiedzie. Polecam drugi film tego reżysera, który dla mnie jest o wiele lepszy niż Once. Króluje w nim rock a tytuł to Młodzi przebojowi z 2016 roku.

    

   Ocena 7,5

   Lubisz muzykę oglądaj

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 12 stycznia 2017 14:13
 • wtorek, 10 stycznia 2017
  • Młodzi przebojowi - 2016

   Doskonały film, który musicie obejrzeć. Prosty i dużo muzyki. Conor zmienia szkołę, gdyż rodziców nie stać na lepszą płatną. W nowej szkole panują wilcze zwyczaje, jest ciężko. Podoba mu się dziewczyna stojąca zawsze naprzeciwko szkoły. Dla niej zakłada zespół i pisze piosenki. Kompletuje zespół, pisze piosenki i kręci teledyski. Jak to zrobić każdy może zobaczyć. Taki film poradnik dla młodych. W jego twórczości pomaga mu starszy brat, który udziela mu wskazówek twórczych jak i jak postępować z dziewczyną. Wszystko dzieje się w Irlandii lat osiemdziesiątych, gdzie nie ma pracy i jest kryzys. Wszyscy marzą o wyjeździe do Anglii. Tam jest szeroki świat i można zrobić karierę. Co z tego wszyst6kiego wyjdzie? Zobaczcie sami. Polecam film zwłaszcza młodym widzom. Będą zachwyceni. Jest dobra muzyka i morał dla młodych widzów.

    

   Ocena 7,7

   Warto obejrzeć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 10 stycznia 2017 22:32
  • Zaparkowany - 2010

   Wyobraźcie sobie, że po latach pracy za granicą wracacie do domu, bez pieniędzy. Idziecie, do Mopsu żeby dostać mieszkanie, zapomogę. Odpowiedź brzmi nie ma mieszkań. To gdzie mieszkacie? W samochodzie. Tak robi Fred. Mieszka w swoim samochodzie na parkingu w Dublinie. Nie może dostać zasiłku, bo nie ma zameldowania. W końcu udaje się to ominąć dzięki luce w prawie. Pomaga mu w tym jego sąsiad mieszkający również w aucie. Niestety sąsiadem jest młody chłopak, który ćpa i nie może wyjść z nałogu. Ojciec go wyrzucił z domu obwiniając o śmierć matki. Fred i jego młody kolega Cathal pomagają sobie wzajemnie i uczą się od siebie jak żyć w tych trudnych warunkach.

    

   Ocena 7,5

   Warto obejrzeć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 10 stycznia 2017 17:05
 • poniedziałek, 09 stycznia 2017
  • Przepraszam, że żyję - 2014

   Serena kończy studia na architekturze i znajduje pracę poza Włochami. Pracuje tam kilka lat, ale jak to Włoszka tęskni za krajem i wraca. Niestety zapomniała, że we Włoszech są inne zasady w pracy niż za granicą. Jako kobieta nie może znaleźć pracy w swoim zawodzie. Wymyśliła, że za projektem, który złożyła podpisze się, jako mężczyzna. Pracę dostaje, tylko musi być znaleźć słupa na swoje miejsce. Pomaga jej w tym właściciel restauracji Francesco, w której dorabiała, jako kelnerka. Serena mieszka u niego, kocha go niestety bez wzajemności, gdyż on jest gejem. Pomaga mu za to w jego kłopotach z synem. Taki ciepły film w klimacie Włoch. Pokazuje, że kobiety nie są niestety równo traktowane.

    

   Ocena 6,5

   Dobra rozrywka

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 09 stycznia 2017 08:20
 • niedziela, 08 stycznia 2017
  • Mine vaganti. O miłości i makaronach - 2010

   Popołudniowy obiad we włoskiej rodzinie fabrykantów. Syn ogłasza, że jest gejem. Ojciec dostaje zawału serca i wyrzuca go z domu. Nie chce go znać, bo pokładał w nim nadzieję, że obejmie po nim fabrykę. Zostaje mu drugi syn Tommaso. Nie wie tylko, że on chciał na obiedzie ogłosić, że jest gejem, ale ubiegł go brat. Co robić?  Wyznać ojcu sekret i go uśmiercić? Nie, decyduje się na to. Zostaje i prowadzi fabrykę wraz ze wspólniczką. Odwiedza go jego partner z przyjaciółmi z Rzymu, którzy również są gejami. Tommaso decyduje się wreszcie ogłosić, że zamierza pisać książki i opuści fabrykę. Umiera babcia i na pogrzeb wraca wyrzucony przez ojca syn. Film o gejach, chociaż nie przepadam za tym tematem, to jestem mile zaskoczony potraktowaniem tematu. Nie sugerujcie się tytułem, bo nic on nie znaczy.

    

   Ocena 6,5

   Nie mam zdania

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 08 stycznia 2017 16:44
 • sobota, 07 stycznia 2017
  • Fotograf weselny - 2009

    

   Robin to ktoś z buntu młodzieżowego lat punk i hipis. Długie włosy, skórzana kurtka, kolczyk w ustach. Robi zdjęcia to jego hobby i pracuje w fabryce. Na ślub siostry wynajmuje znanego komika, który już nie jest popularny. I to jest punkt zwrotny w jego życiu. Miejscowa fabryka zostaje zamknięta. Wszyscy zostają bez pracy. Robin pożycz pieniądze od komika i wyrusza do Sztokholmu spłacić swój dług. Tutaj dzięki protekcji Joonego aktora, wkręca się na przyjęcie wyższych sfer. Wiadomo, ktoś, kto się tam wciśnie nie zazna biedy. Tak dzieje się i tutaj. Poznaje piękną córkę właściciela, bogacza. I życie się już układa. Choć nie jest to prosty świat, o czym przekonuje się chcąc coś ugrać dla siebie. Musi trochę naginać swe zasady i dużo, dużo kłamać. Niestety takie są reguły tej gry. Oczywiście mamy buntującą się córeczkę, ale tak naprawdę co ona wie o życiu?

    

   Ocena 7,00

   Warto obejrzeć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 07 stycznia 2017 22:33
  • Mój trudny teść - 2015

   Tytuł skojarzył mi się ze starym zgorzkniałym człowiekiem i nową młodą i ładną żoną syna. I tak rzeczywiście jest w filmie. Młoda ładna i poznana na wakacjach w Tajlandii przylatuje do swojego męża gdzieś w górach w Niemczech. Podczas kochania z Lamai, Hans umiera z uśmiechem na ustach. Przynajmniej piękna śmierć. Lamai musi stawić czoło teściowi, oraz byłej żonie Hansa, która domaga się spadku oraz społeczności całej osady. Dodam od razu, że to doskonała komedia, ale wiadomo komedia ma przesłanie. Tutaj to niestety ukazany jest obraz nietolerancji do przybyszów z obcego świata i kultury. Łatwo być na wczasach i grać rolę bogatego turysty a w domu wchodzi się w ubłoconych gumowcach do domu. Tak właśnie robił ojciec Hansa.

    

   Ocena 6,5

   Dobra rozrywka

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 07 stycznia 2017 16:23
  • Nic osobliwszego nad miłość - 2015

   Film dziwny i to bardzo. Dlaczego? Otóż, Lucy nauczycielka umawia się ze swoim kolegą nauczycielem w swoim domu, by uprawiać seks. Gdy są w stroju Adama i stoją naprzeciwko siebie Lucy wyznaje miłość Clintowi a ten zapada się pod ziemię. Dosłownie w jej domku powstaje dziura i wpada w nią Clint. W piwnicy wszystko w porządku dziury nie ma. No, i się zaczyna. Jak wyciągnąć Clinta? Dziura jest bez dna. Lucy się miota to jedzie po sznur, to ukrywa dziurę przed koleżankami, które ja odwiedzają. I tak wszystko się wydaje i całe miasteczko pomaga wyciągnąć Clinta. Film naprawdę niby płytki a tak naprawdę trzeba się wsłuchać w to, co mówią bohaterowie o ich życiu i miłości. Ja tego nie zrobiłem i to był błąd.

    

   Ocena 6,00

   Uwaga na słowa

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 07 stycznia 2017 08:44
 • piątek, 06 stycznia 2017
  • Nawet góry przeminą - 2015

   Odebrałem ten film jako obraz o przemijaniu i wyborach w życiu. Przemijanie, bo są trzy daty w jakich rozgrywa się film: młodość wiek średni i starość. Wybory to wybór partnera życiowego. Tao poszła za głosem nie serca a lepszego życia. Wybrała tego bogatszego, który chciał mieć piękną kobietę ale jej nie kochał. Trudno powiedzieć czy źle zrobiła, bo znamy dalsze losy jej ukochanego. Liangzi, bo tak się nazywał nic w życiu nie osiągnął, pracował jako górnik i nabawił się ciężkiej choroby. Z tej perspektywy nasza Tao dobrze wybrała, chociaż zaliczyła wpadkę. Bogaty rozwiódł się z nią i miał przy sobie jej syna, a ona była samotna. Czy odwiedził matkę?. Nie wiem chociaż sugeruje to koniec. Film ciężki i strasznie dla niektórych może być długi. Tak naprawdę zawiera kilka scen i one decydują o jego treści. Jeśli chcecie wartkiej akcji darujcie sobie ten obraz.

    

   Ocena 7,00

   Dla mnie dobry

   

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 06 stycznia 2017 17:45
 • czwartek, 05 stycznia 2017
  • Zdrajca w naszym typie - 2016

   Jesteście na wakacjach, popijacie w knajpie, żona wychodzi - pilny telefon. Zaprasza was na drinka uprzemy facet. Pijecie, idziecie na imprezę. Zaprzyjaźniacie się z nim. To księgowy rosyjskiej  mafii, który chce uciec z Rosji bo wie, że zginie. Zginął jego poprzednik, który przelał fundusze mafii na konto w Szwajcarii i stał się niepotrzebny. To grozi również naszemu przyjacielowi a zwie się Dima. Przekazuje naszemu urlopowiczowi Perremu pendriva z danymi i każe wręczyć wywiadowi brytyjskiemu. Zaczyna się rozgrywka jak wyrwać jak najwięcej danych od Dimy, jak uratować jego rodzinę, bo naczalstwo wywiadu nie przyklepuje tej akcji. W ciągu 6 pierwszych minut mamy trzy trupy. Dalej jest lżej, bo ich nie ma. Film szpiegowski, trochę z dreszczykiem.

    

   Ocena 7,00

   Nawet,nawet

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 05 stycznia 2017 06:35
 • środa, 04 stycznia 2017
  • Suburra - 2015

   Film o wpływach mafii włoskiej na politykę. Trzeba przepchnąć jedną ustawę dzięki, której powstanie miasto kasyn i gier. Mafia naciska na polityków gdy wszystko wydaje się, że jest na dobrej drodze coś idzie nie tak. Politykowi zachciewa się seksu z nieletnią podczas, którego dziewczyna umiera i sprawy wymykają się spod kontroli. Zostaje zaangażowany ktoś do posprzątania trupa, i ten ktoś w zamian chce przysługi. I dzieje się. Przez pierwsze 30 minut jest rozgrzewka a później film nabiera tempa i dynamiki. Dawno nie oglądałem tak dobrego kryminału.

    

   Ocena 7,5

   Warto obejrzeć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 04 stycznia 2017 09:28
 • poniedziałek, 02 stycznia 2017
 • niedziela, 01 stycznia 2017
  • Spalone - 2016

   Doskonały film opowiadający o losach kobiet w Indiach. Nareszcie przestali kręcić tylko filmy o miłości doskonałej, a skręcili coś prawdziwszego. Trzy różne kobiety i ich los w wiosce, w której główne zdanie mają mężczyźni, starszyzna starych pryków. Film przypomina mi dulszczyznę w wykonaniu męskim. Kobietom nic nie wolno a panami są mężczyźni. Warto obejrzeć ten obraz. Nie jest piękny ale dobry. Wdowa Rani żeni syna Guptę. Ten natomiast nie dba o żonę, upija się i chodzi na dziwki. Podobnie ich przyjaciółka pracuje jako tancerka i świadczy usługi seksualne. Marzy jej się miłość i dobre życie. Niestety wszyscy traktują ją jak prostytutkę nawet jej ochroniarz. Jeszcze mamy tutaj bezpłodnego męża, który bije swą żonę, że ta nie daje mu potomka. Wszystko to dzieje się w biednej wiosce, w której nawet kobiety muszą prosić radę wioski o telewizor. Mają już komórki na co zgodzili się łaskawie starsi z wioski. Końca nie zdradzę ale jest naprawdę fajny.

    

   Ocena 7,5

   Warto obejrzeć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 01 stycznia 2017 17:10
  • Przyjaźń czy kochanie? - 2016

   Typowy film dla miłośników filmów Jane Austin. Film o miłości i intrygach w kręgach angielskiej klasy wyższej.  Po śmierci męża lady Susan Vernon musi znaleźć bogatego męża dla siebie i córki. Snuje intrygi, i w rezultacie poślubia wybranka dla córki a córka poślubia wybranka matki. Dla mnie osobiście fascynujące są tylko stroje tej epoki, zachowanie tych sfer, poz tym nie ma w tym filmie nic godnego uwagi. Tylko dialogi, dialogi i dialogi. Ciekawe, że film nominowany aż 5 razy i do tego za najlepszy scenariusz. Co do tego chyba to myślę, że ktoś wypił jakiś procentowy napój i nominował  ten film w tej kategorii.

    

   Ocena 6,00

   Dla miłośników epoki Wiktoriańskiej

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 01 stycznia 2017 16:53
 • sobota, 31 grudnia 2016
  • Cześć tato - 2013

   Kto nie oglądał tej doskonałej komedii musi nadrobić zaległości. Andrea żyje sobie jak młodzieniec, który ma dwadzieścia lat. Tu dyskoteka, tam dziewczyna, nic nie traktuje poważnie. Chociaż ma blisko czterdzieści lat nie ma zamiaru założyć rodziny. Aż tu nagle zjawia się jego siedemnastoletnia córka z dziadkiem, znanym muzykiem. Robi badania DNA, i okazuje się, że to jego dziecko z przelotnego romansu w młodości. Layla, wywraca jego świat do góry nogami. Musi zaopiekować się kimś, co w jego wypadku jest dużym wyczynem.

    

   Ocena 7,00

   Doskonała rozrywka

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 31 grudnia 2016 08:06
 • piątek, 30 grudnia 2016
  • Pod Mocnym Aniołem - 2014

   Totalne rozczarowanie filmem. Bo tak naprawdę wszystko jest przejaskrawione. Tutaj alkoholicy to zwyczajne zaplute świnie tak to odebrałem. Prawda jest bardziej skomplikowana. Alkoholik musi mieć za co pić. On nie pije za nic, a tutaj miałem wrażenie, że alkohol to idzie i się kupuje. Coś o tym wiem bo mam trochę lat i mój ojciec był alkoholikiem, dwóch wujków, w pracy miałem alkoholików, chłopak córki był alkoholikiem. To środowisko znam od podszewki. Tutaj jest coś nie tak, nie ma obiektywizmu i to mnie razi. Nie obejrzał bym drugi raz tego filmu, bo tutaj jest ciągłe picie. Alkoholik ma okresy kiedy nie pije, i takie w których wchodzi w ciąg. Nic go wówczas nie powstrzyma. Tutaj widzę tylko ten ciąg. Oprócz scen na odwyku nie ma nic ciekawego. Zabrakło większego wciągnięcia się w temat. Ale to ma być ekranizacja książki i trzeba było się trzymać się jej ram. No, chyba.

    

   Ocena 6,00

   Brak obiektywizmu

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 30 grudnia 2016 08:25
 • czwartek, 29 grudnia 2016
  • Samotny port – miłość - 2012

   Najważniejsze w filmie jest to żeby się coś działo i człowiek nie zasnął. Tutaj jest to wszystko. Każdy znajdzie coś dla siebie. Film to opowieść o kilku osobach, rodzinach, których losy się krzyżują. Mamy tu paletę zachowań ludzkich. Ojca, który chce by syn był chudy i trenował kulturystykę, chłopczyka, który kocha swego psa, chłopaka, nad którym znęcają się rówieśnicy, bo pochodzi z Rosji, dziewczynę, która chce być gwiazdą i robi wszystko żeby nią zostać, małżeństwo bez seksu itd. Tych zdarzeń jest dużo i dlatego muszą być potraktowane trochę skrótowo i pobieżnie. Wszyscy oni poszukują miłości i szczęścia.

    

   Ocena 7,2

   Polecam

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 29 grudnia 2016 18:16
 • wtorek, 27 grudnia 2016
  • Dziewczyna na krawędzi - 2015

    

   Hanah młoda piętnastoletnia nastolatka wdała się w złe towarzystwo. Pije, ćpa. Na pewnej imprezie suto alkoholowej zostaje zgwałcona przez osiemnastolatka. Nie może sobie dać z tym rady, gdyż zdjęcie zostaje opublikowane w Internecie. Jej rodzice chcąc jej pomóc umieszczają ją w ośrodku gdzie przebywają podobne do niej dziewczyny. Tam w ciszy i spokoju, opiekując się końmi przechodzą terapię. Dobrze, że miała bogatych rodziców, bo co z innymi?

    

   Ocena 5,5

   Słaby i przewidywalny

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 27 grudnia 2016 16:39
  • Złoty kompas - 2007

   Typowa baśń filmowa dla dzieci. Mała dziewczynka Lyra dorasta sobie a wraz z nią taki stworek powiązany tajemniczą nicią. Stworek to dajmon. Nagle zostaje porwany jej przyjaciel i nasza mała bohaterka rusza na jego poszukiwania. Przed wyjazdem dostaje coś jak kompas czytnik odpowiedzi. W wędrówce pomagają jej cyganie, pancerny niedźwiedź. Ogólnie fajna bajka. Niestety nie do końca przez autora książki na podstawie, której nakręcono film. To ateista, który przemyca w książkach antyreligijne treści. Ja się na tym nie znam ale tak chyba jest, bo film był w USA poddany krytyce. Mało zarobił. Drugiej części nie będzie. Szkoda, że religia wchodzi do filmu, bo ładna bajka. Zobaczcie sami.

    

   Ocena 6,5

   Fajna bajka

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 27 grudnia 2016 13:15
 • poniedziałek, 26 grudnia 2016
  • Stary człowiek i może - 2014

   Film produkcji Finlandia, rzadko takie oglądam. Po prostu ich nie ma. Czekałem na ten film długo i mnie nie zawiódł. To takie filmy z cyklu stary człowiek nikomu niepotrzebny, upierdliwy a jednak ma mądrość życiową, która się sprawdza. No bo jak ścinać drzewo i go nie ściąć? Nie mieć piwnicy w domku, a wszystko kupować w sklepie. Nie czyścić rynien raz w roku. Nie pić kawy. Nie nosić czapki. Nie zbierać grzybów. Kąpać się w wannie. To wszystko i wiele innych rzeczy nie mieści się w głowie starszego człowieka. Musi jakiś czas być u syna, gdyż złamał nogę i trzeba ją trochę podleczyć w szpitalu. Tutaj mieszka z synową, dla której jest zawadą i utrapieniem. W film trzeba się wsłuchać, bo wiele w nim mądrości. Filmy skandynawskie chyba dzięki położeniu ich krajów, obfitują w tego rodzaju mądrości i filmy. To perełki kina.

    

   Ocena 7,5

   Trzeba obejrzeć

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 26 grudnia 2016 08:54
  • Sully - 2016

    

   Sully to tytułowy bohater filmu, kapitan samolotu pasażerskiego, który wylądował na rzece Hudson. To niby prosta historia. Każdy sobie myśli, ukazane jak wylądował i jeszcze pokazane jak do tego doszło. Niby wszystko jest tak jak myślisz a jednak jest tu inne spojrzenie na sprawę. Niby kapitan był bohaterem dla ludzi bo nikt nie zginął, ale trwa śledztwo czy rzeczywiście trzeba było lądować na rzece. No, bo jak to możliwe, że nie wrócił na lotnisko tylko lądował na rzece?

    

   Ocena 7,5

   Warto obejrzeć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 26 grudnia 2016 08:41
 • czwartek, 22 grudnia 2016
  • Mikołaju ratuj - 2015

   Mitch, nasz bohater jak zwykle prawnik, ciągle jest zapracowany nie ma czasu dla syna.  Pracę mają lżejszą niż sen a ciągle są zapracowani. W każdym razie na Boże Narodzenie zamieniają się rolami syn jest ojcem, a ojciec synem. Zaczyna się zabawa. Mitch musi poprowadzić sprawy w pracy i urządzić świąteczne spotkanie w pracy a syn Robbie ma kłopoty w szkole. Dali radę. Oczywiście śmiechu trochę było. Motyw znany z innych filmów.

    

   Ocena 5,00

   Świąteczny film

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 22 grudnia 2016 13:28

Kalendarz

Styczeń 2017

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Wyszukiwarka

Kategorie

Kanał informacyjny
zBLOGowani.pl


Opcje Bloxa