Wpisy

 • środa, 18 lipca 2018
  • Sanctum - 2011

   Film spełnił swoje zadanie. Zaciekawił, sprawił, że poczytałem o jaskiniach i oglądając się nie nudziłem. A co do faktów? To naprawdę uwięzionych było 15 nurków, którzy po 24 godzinach, gdy złapała ich ulewa zeszli głębiej by wyjść i wyszli cało. O czym jest ten film? O tym, jak penetratorzy jaskiń zostali złapani w pułapkę deszczu. Spadła ulewa i zalała jaskinię. Trzeba było szukać innej drogi. Niestety to nie zabawa i w tej podróży ginie kilkoro z nich. W dobie wypadków w Tajlandii naprawdę ten film polecam. Dodatkowo kaskaderka aktorek, które grają w filmie zginęła w kilka dni po premierze. Była doświadczonym nurkiem i pochodzenia polskiego Agnieszka Milówka. Warto o niej poczytać w Wikipedii. Mimo swoich wad typu prawdziwości zdarzeń film warty obejrzenia.

    

   Ocena 7,00

    

   Ciekawy

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 18 lipca 2018 07:44
 • niedziela, 08 lipca 2018
  • Ja, Godard - 2017

   Oglądam tego typu filmy, bo są to filmy biograficzne, ale.... Czegoś się dowiadujemy o człowieku. Facet w młodości był rewolucją kina i się wybił. W obecnym czasie i zalewie filmów, ta historia miałaby inny wymiar. Nikt by się nie przejmował rewolucją w kinie, bo filmy mają inne zadanie. Obecnie są rozrywką. Mają zaciekawiać i się sprzedawać. W obrazie widzimy mężczyznę, który ma charyzmę i wszyscy go podziwiają a on ma wszystkich gdzieś. Nawet jego żona ma dość tego człowieka, który wszystkich obraża. Ona chce normalnego życia a on rewolucji. Ich drogi się rozchodzą. Trudno wytrzymać z takim facetem. No, ale charakteru się nie wybiera tylko się ma. Warto poczytać biografię w Internecie jego i jego żony.

    

   Ocena 6,0

    

   Historia kina

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 08 lipca 2018 17:21
 • środa, 04 lipca 2018
  • Arytmia - 2017

   Film z cyklu reality życia codziennego.On jest lekarzem pogotowia. Ona pracuje w szpitalu. On jeździ karetką i ratuje ludzi. Nie zważa na procedury. Pije na spotkaniach z kolegami i kocha swoją żonę. Ona nie ma kontaktu z mężem i chce rozwodu. On ma kłopoty w pracy, bo nastał nowy szef i robi porządki. Wszystko to dzieje się w Rosji, co dodaje smaczku. W końcu to wielki kraj i wszystko jest tam możliwe. Po oglądnięciu tego filmu myślę, że małżeństwo bez dzieci to ułomne życie.

    

   Ocena 6,5

    

   Trzeba myśleć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 04 lipca 2018 21:50
 • środa, 27 czerwca 2018
  • Cukiernik - 2017

   Ciekawy film. Tomas pracuje, jako cukiernik. Spotyka się z Orenem, który ma w Izraelu żonę i dziecko, do Niemiec przyjeżdża w interesach. Pewnego razu Oren nie zjawia się na spotkaniu, ginie w wypadku samochodowym w Jerozolimie. Tomas jest zrozpaczony. Jedzie do Jerozolimy żeby zobaczyć żonę kochanka i jego syna. Zatrudnia się u niej, jako cukiernik. Nie zdradza, że znał jej męża. Nawiązuje się nić przyjaźni między Anat a Tomasem. Niestety jak to w życiu bywa wszystko się wydaje. Anat dowiaduje się prawdy i wyrzuca naszego Tomasa z pracy i ze swojego życia. Jednak koniec filmu jest zastanawiający... . Dobra gra aktorska, brak przeciągania i efekt dobrego filmu.

    

   Ocena 7,0

    

   Ciekawy

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 27 czerwca 2018 21:32
 • poniedziałek, 25 czerwca 2018
  • Salut 7 - 2017

   Film godny polecenia. Dobrze się ogląda. Powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń. Mianowicie awarii ulega stacja Salut 7 i może spaść na Ziemię, co spowodowałoby wielkie szkody. W kosmos zostaje wysłanych dwóch kosmonautów, chociaż zdają sobie sprawę, że mogą nie wrócić. Widzimy zmagania w kosmosie, dokowanie do stacji, usuwanie usterki itd. To taka odpowiedz Rosjan na film Apollo 13 i udana. Mogli troszeczkę inaczej zakończyć, chyba zabrakło pomysłu. Co do wydarzeń to nie wiem czy zostały ukazane prawdziwie, na ile dołożyli nie wiadomo? Dodam tylko, że inaczej patrzę na niebo a Księżyc jest taki ładny i wisi nad nami.

    

   Ocena 7,00

    

   Warto

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 25 czerwca 2018 15:10
 • piątek, 22 czerwca 2018
  • Niemiłość - 2017

   Pół filmu to obraz ukazujący jak mąż ma nową kobietę i jej słodzi, żona ma nowego, którego kocha i też łasi się do niego. Oboje chcą wziąć rozwód i założyć nowe rodziny. Niestety przeszkadza im w tym ich syn, którego nie kochają i gotują mu nieziemski los. Chcą oddać do domu dziecka. Nasz młodzieniec podsłuchuje tą rozmowę i bierze sprawy w swoje ręce. Opuszcza dom i nikt go nie może znaleźć. Właśnie druga połowa filmu to poszukiwania. Koniec. Film nudzi dłużyzną, ma drugie dno. Ma pokazać, że wszyscy dążymy do szczęścia i nie liczymy się z innymi a zwłaszcza z dziećmi. Te małe istoty to takie zabawki, przeszkadzajki. Mimo dobrej treści i jakiejś myśli przewodniej nie zachwycił mnie w ogóle. Raczej rozczarował.

    

   Ocena 6,5

    

   Taki sobie

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 22 czerwca 2018 13:45
 • środa, 20 czerwca 2018
  • Camille Claudel, 1915 - 2013

   Bardzo ciężki film i bardzo słaby. Aż przykro mi się robiło, że taki temat a tak spartolony. Oczywiście historia naszej artystki jak najbardziej zasługuje na ekranizację. Ale pokazanie tylko zakładu zamkniętego i jej pensjonariuszy to za mało. Trzeba było temat rozwinąć. Jak się tam znalazła, jak przebiegało jej życie w młodości, romans z Rodinem itd. Jak decydujecie się na ten film to najpierw trzeba przeczytać jej życiorys, bo nic nie zrozumiecie. Szkoda, szkoda i jeszcze raz szkoda.

    

   Ocena 5,5

    

   A tak czekałem

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 20 czerwca 2018 22:18
  • Żadnych wątpliwości - 2017

   Ciekawy i wciągający. Erwan przez przypadek odkrywa, że ma innego ojca. Chce znaleźć tego prawdziwego i wynajmuje detektywa. Ojca znajduje. Chce go bliżej poznać. Do tego wszystkiego nowy ojciec ma piękną córkę w której się nasz bohater zakochuje, lecz to przecież jego przyrodnia siostra i nie może z nią wchodzić w bliższe zażyłości. Za to siostra o tym nie wie i chce naszego Erwana. Jak to się kończy? Ciekawie. Dobre francuskie kino.

    

   Ocena 6,5

    

   Fajny

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 20 czerwca 2018 22:06
  • Ratunku, jesteśmy offline! - 2016

   Niby prosta komedia, ale z przesłaniem. Dzisiejszy świat to komórka, telefon, smartfon komputer. Nie ma porozumienia między ludźmi jak kiedyś. Tutaj pokazana jest rodzina, w której tylko matka zachowuje zdrowy rozsądek na punkcie szału cyfryzacji. Prowadzi antykwariat i chciałaby czasami normalnej rodziny przy śniadaniu. Niestety wszyscy zajmują się swoimi telefonami. Wkurzona odbiera im komórki, komputery. Odcina ich od Internetu. Chce ich nauczyć, że bez niego da się czasami żyć.

    

   Ocena 5,5

    

   Ma przesłanie

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 20 czerwca 2018 21:56
 • poniedziałek, 04 czerwca 2018
  • Rodin - 2017

   Film słaby i ciężki. Szykowałem się na ucztę duchową a dostałem film, który jest nudą. To zlepek dialogów naszego artysty z jego uczennicą a później kochanką Camille Claudel. Gaworzą o sztuce i się kochają. Po rozstaniu Rodin zalicza kilka modelek i koniec. Bo najlepszy był koniec, że się skończył. Jak można tak zniszczyć film nie wiem?

    

   Ocena 4,50

    

   Nie polecam

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 04 czerwca 2018 08:14
 • niedziela, 27 maja 2018
  • Bye Bye Germany - 2017

   Ciekawy obraz o Żydach, którzy zostali po wojnie w Niemczech czekając na wyjazd do Stanów lub Palestyny. Dowiemy się trochę historii. Nie zaszkodzi. David Berman potomek rodziny handlującej bielizną w oczekiwaniu na wyjazd chce zająć się handlem. To robiła cała jego rodzina przed wojną. Niestety odmówiono mu pozwolenia na handel. Aby móc handlować obchodzi zakaz, rejestrując firmę na kumpla. Władze wyjaśniają jego przeszłość, bo jak mógł przeżyć piekło wojny nie kolaborując. Niesłychane? Fajny piesek występuje w filmie. No i jest klimat. I coś innego od sztampy.

    

   Ocena 7,00

    

   Warto obejrzeć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 27 maja 2018 21:54
 • sobota, 26 maja 2018
  • Nauczyciel - 2017

   François uczy francuskiego w jednym z najlepszych liceów we Francji w Paryżu. Przez przypadek podejmuje się na rok uczyć w liceum na przedmieściach Paryża. Tutaj nauczyciele mają problemy z młodzieżą. Wielokulturowość, aż rzuca się w oczy. To powoduje brak chęci nauki. Nie wiem jak jest teraz w szkołach, ale poziom pokazany w filmie jest naprawdę żenująco niski. W ogóle to nie wiem, dlaczego to się nazywa liceum a nie podstawówka. Zresztą sami zobaczcie. Najlepsza scena to jak nasz nauczyciel został poczęstowany ciasteczkami z haszem. Chociaż temat jest oklepany to film jest interesujący, bo nie przedstawia, że wszystko jest O.K

    

   Ocena 6,5

    

   Nawet niezły

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 26 maja 2018 18:23
 • piątek, 25 maja 2018
  • Brazylijczycy - 2017

   Inna tematyka niż wszystkie do tej pory. Opowiada o narodowości cygańskiej na Węgrzech. Mała wioska i za namową księdza sołtys organizuje turniej piłkarski. Biorą w nim udział Cyganie i ich drużyna wygrywa. Nie było to łatwe. Bo sołtys nie chce ich wygranej i rzuca im kłody po nogi. To przekupuje zawodnika. To przetrzymuje w areszcie innego. To chce ich aresztować, ale nie ma powodu. W jakich warunkach mieszkają Cyganie na filmie to warte obejrzenia. No i uprzedzenia do Cyganów w jaskrawy sposób pokazane w tym obrazie.

    

   Ocena 6,5

    

   Ciekawy

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 25 maja 2018 07:27
  • Cztery minuty - 2014

   Temat oklepany jak świat. Dwóch braci. Jeden zły, diler narkotyków, drugi dobry biegacz. Matka sama nie daje sobie rady z ich wychowaniem. Zły ciągnie brata w swoje interesy. Jedynym wyjściem dla drugiego to sport, biegi. Trenuje pod okiem dobrego trenera, który się skończył i pije. Chce pobić rekord na 1 milę i dostać stypendium. Wszystko kończy się i dobrze i źle. Trener zastrzelony, brat w pudle a nasz bohater bije rekord. Najlepsza scena w filmie to koniec.

    

   Ocena 6,5

    

   Typowy

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 25 maja 2018 07:18
 • czwartek, 24 maja 2018
  • Nie ma tego złego... - 2017

   Komedia w stylu można zobaczyć. Marysia zostaje zdradzona przez męża, który ma młodszą. Klasyk. Ona wprowadza się do rodziców. Zostaje bez pracy i zaczyna prowadzić sklepik z e-papierosami. Poznaje kucharza z pobliskiej restauracji Miguela. I wszystko się kończy szczęśliwie.

    

   Ocena 5,5

    

   Rozrywka

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 24 maja 2018 09:24
  • Czas mroku - 2017

   Niewątpliwie, kto interesuje się historią, lubi filmy biograficzne powinien obejrzeć ten film. Dla innych może to być zapoznanie się z historią, która na pewno miała wpływ na losy świata. Film opowiada dzieje, kiedy nasz bochater zostaje premierem i musi zmagać się z tym czy skapitulować przed Hitlerem czy walczyć. Doskonała gra aktorska Garego Oldmana, no i dobrze zrobiony film. Czas szybko uciekał i nagle film się skończył. Szkoda.

    

   Ocena 7,2

    

   Warto obejrzeć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 24 maja 2018 09:17
 • środa, 23 maja 2018
  • To dopiero początek - 2017

   Bardzo dobra komedia USA. Jak zobaczyłem, kto występuje od razu oglądałem. Mimo, że czasami można zepsuć obraz głupimi tekstami itd, to jednak tu się udało. Morgan Freeman i Tommy Lee Jones stworzyli naprawdę dobry duet jak na komedię przystało. Nie są wulgarni wszystko odbywa się ze smakiem. No i pominąłem Rene Russo. Fajerwerków się nie spodziewajmy, bo to ma być lekki film i taki jest. Nasz Morgan, jako Duke siedzi sobie w willi nad morzem. Jest kierownikiem ośrodka w którym przebywają majętne i starsze osoby. Rozkręca interes i zgodnie z zasadą wino, kobiety i śpiew prowadzi ten ośrodek. Niestety dopada go przeszłość. Kiedyś był księgowym mafi i ona wydała na niego wyrok. Z pomocą przychodzi Leo, czyli Lee Jones. Nie sugerujcie się plakatem do filmu, bo od razu odrzuca od filmu.

    

    

   Ocena 6,50

    

   Dobra rozrywka

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 23 maja 2018 08:15
  • Między nami kosmos - 2017

   Bardzo pozytywny film. Kiedyś będzie tak wyglądała przyszłość. W każdym razie. Grupka ludzi leci na Marsa do zbudowanej tam stacji. Jedna osoba z tej misji jest kobietą. I jak to bywa z kobietami zataja, że jest w ciąży rodzi dziecko na Marsie. Przy porodzie umiera.  Ci na Ziemi wiedzą, że to będzie skandal jak dowie się o tym opinia społeczna i zatajają sprawę. Obawiają się braku dopływu gotówki na badania naukowe. Czas leci. Dziecko ma już 16 lat i siedzi na tym Marsie. Istnieje też obawa jak z medycznego punktu zachowa się jego ciało na Ziemi. Nasz chłopak czatuje sobie z dziewczyną o imieniu Tulsa. Nie przyznaje się oczywiście, że jest z Marsa. I tu następuje zwrot akcji. Góra decyduje, że nasz chłopak powróci na Ziemię i zobaczy się, co będzie. Dalej zobaczycie na filmie. Polecam.

    

    

   Ocena 7,00

    

   Naprawdę pozytyw

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 23 maja 2018 08:03
 • niedziela, 20 maja 2018
  • Inny czas - 2017

   Taka bajka s-f nawet fajna. Mi się podobało. Grupka młodzieży udaje się do jaskiń w poszukiwaniu swego profesora. Okazuje się, że w jaskiniach czas płynie wolniej niż na zewnątrz. Gdy chcą się wydostać na zewnątrz okazuje się nie da rady. Trzeba iść dalej. Wychodzą a tu „zong” inny świat. Końcówka ciekawa i zaskakująca. Tak naprawdę to moim dzieciom bym zakazał takich wypraw.

    

   Ocena 5,5

    

   Coś się dzieje

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 20 maja 2018 16:18
  • Łowcy głów - 2016

   Francuska lekka komedia o końcu do niczego. Trzej przyjaciele w tym przyjaciółka pracują w pośredniaku. Tak pracują, że w okolicy nie ma bezrobocia. Szefowie dochodzą do wniosku, że trzeba zamknąć ten Urząd, ale jeszcze mają znaleźć pracowników do fabryki, jaka ma powstać w miasteczku. Przyjmują samych nieudaczników w akcie zemsty. Niestety ci ludzie okazują się strzałem w dziesiątkę. Taki sobie film.

    

   Ocena 5,5

    

   Wypełniacz

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 20 maja 2018 16:00
  • Ali - 2001

   Film absolutnie dla fanów boksu i innych tłukących sportów, chociaż dla zwykłych też, ale tamci będą zachwyceni. Bardzo dobrze nakręcone sceny bokserskie. Dla niektórych będą przydługie. Trochę pomieszane wątki. Trudno się skapnąć, o co chodzi. Film jest oczywiście o Muhammadzie Ali, bokserze wszechczasów. Ukazuje jego pierwsze zwycięstwo. Przejście na islam, małżeństwo. Walkę o swoje przekonania, bo nie chciał iść do wojska i służyć w Wietnamie. Dla mnie osobiście lepszy byłby film o tym jak zaczynał, jako amator i wygrał na Olimpiadzie w Rzymie z naszym pięściarzem. No, ale to trzeba by było kręcić z dwie części filmu. Oczywiście obraz warty obejrzenia, chociaż jak pisałem będzie dla niektórych rozwlekły i trudny w odbiorze.

    

   Ocena 7,3

    

   Super dla sportowców

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 20 maja 2018 15:48
 • sobota, 19 maja 2018
  • Pasażer - 2018

   Słaba produkcja z Neesonem. Gra agenta ubezpieczeniowego, który codziennie dojeżdza do pracy pociągiem. Ma kłopoty finansowe gdyż zostaje zwolniony z pracy. Ktoś ofiaruje mu pieniądze za wskazanie pasażera z tego pociągu z torbą. Okazuje się, że jest to torba z dyskiem twardym, która obciąża ludzi z ratusza. Nasz agent wplątuje się w tą historię, bo inaczej zginie jego rodzina. Scenariusz słaby, bo są efekty specjalne. Pociąg lata w powietrzu. Bójki tytułowej normalny człowiek by nie przeżył. A kim była ta kobieta dalej nie wiem.

    

   Ocena 6,5

   Mogło być lepiej

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 19 maja 2018 07:32
  • Cała wieś tańczy do heavy metalu - 2017

   Gospodarstwo jest zadłużone po uszy i trzeba spłacić ratę pożyczki. Caro decyduje się wynająć swoją łąkę pod festiwal muzyki rockowej. Choć nie jest fanką tej muzyki to decyduje się na ten krok.Niestety nie uzgodniła tego z mężem Paulem i następują między nimi ciche dni. Lekka przyjemna komedia. Ogląda się z przyjemnością. Niestety Aktorki z Niemiec nie grzeszą urodą.

    

   Ocena 6,00

   Rozrywka

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 19 maja 2018 07:04
  • Gorzkie żniwa - 2017

   Okazuje się, że film niby miał opowiedzieć coś o historii w sposób zrozumiały, bo za pomocą wątku miłosnego nie jest zrozumiały. Ważny temat, ważny film, który trzeba obejrzeć jest nisko ceniony. Dlaczego? Bo jest raczej dla ludzi myślących a że tych jest w ogólnej masie niewielu to i film ma niewielkie wzięcie. Temat to głód na Ukrainie w czasach panowania Stalina. Rewolucja zwycięża i trzeba nakarmić naród a Ukraina bogata. Sowieci zaczynają rekwirować żywność i zakładać kołchozy.  On młody porywczy musi uciekać. Nabroił i zamordował Sowieta.  Ona idzie z nim. Z tego piekła nie ma gdzie uciec uciekają do Polski. Film nie jest najwyższych lotów, ale nie można wszystkim dogodzić. Takich filmów więcej.

    

   Ocena 7,00

   Koniecznie obejrzeć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 19 maja 2018 06:46
  • Gorzkie żniwa - 2017

   Okazuje się, że film niby miał opowiedzieć coś o historii w sposób zrozumiały, bo za pomocą wątku miłosnego nie jest zrozumiały. Ważny temat, ważny film, który trzeba obejrzeć jest nisko ceniony. Dlaczego? Bo jest raczej dla ludzi myślących a że tych jest w ogólnej masie niewielu to i film ma niewielkie wzięcie. Temat to głód na Ukrainie w czasach panowania Stalina. Rewolucja zwycięża i trzeba nakarmić naród a Ukraina bogata. Sowieci zaczynają rekwirować żywność i zakładać kołchozy.  On młody porywczy musi uciekać. Nabroił i zamordował Sowieta.  Ona idzie z nim. Z tego piekła nie ma gdzie uciec uciekają do Polski. Film nie jest najwyższych lotów, ale nie można wszystkim dogodzić. Takich filmów więcej.

    

   Ocena 7,00

   Koniecznie obejrzeć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 19 maja 2018 06:46

Kalendarz

Lipiec 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Wyszukiwarka

Kategorie

Kanał informacyjnyOpcje Bloxa