Wpisy

 • czwartek, 08 grudnia 2016
  • Życie na kredycie - 2014

   Dziadek molestuje wnuczkę, majstruje jej dziecko. Ona zaś pracuje jako przedszkolanka i dorabia świadcząc usługi seksualne. Poznaje pisarza, który zostaje jej przyjacielem. Ten niedźwiedziowaty pisarz cały czas wędruje z butelką whisky i rozpamiętuje śmierć swojej córeczki, do której się przyczynił. Do tego towarzystwa dodamy młodego piłkarza, który po kontuzji nogi zostaje bankowcem i musi jakoś wkręcić się w szeregi braci urzędniczej. Zdradza żonę na delegacji właśnie z naszą przedszkolanką. No i mamy film trwający dwie godziny. Strasznie rozwlekły ale taki urok kina skandynawskiego. Jedni będą stękać, że nic się nie dzieje inni zachwycać. Nie wszystkim dogodzi. Ja mam mieszane uczucia niby dobry ale brakuje tego czegoś i byłoby arcydzieło.

    

   Ocena 6,5

   Można to ugryźć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 08 grudnia 2016 15:27
 • wtorek, 06 grudnia 2016
  • Pokój - 2015

   Młoda dziewczyna zostaje porwana przez szaleńca i przetrzymywana w pokoju przez siedem lat. Wykorzystuje ją w celach seksualnych, rodzi mu dziecko, chłopczyka. Chłopiec przebywa z matką i nie wie, że jest gdzieś świat. Matka opowiada mu prawdę, bo potrzebuje jego pomocy żeby ich uwolnić. Po uwolnieniu, niby wszystko jest w porządku, są szczęśliwi ale... . Młoda matka przeżywa to co ją spotkało. Film trwa 2 godziny i uciekają one nie wiadomo kiedy. Druga godzina to opowieść jak radzić sobie po tym co spotkało młodą dziewczynę. Została porwana jako młoda nastolatka, a uwolniona kiedy miała te kilka lat więcej.

    

   Ocena 7,5

   Warto obejrzeć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 06 grudnia 2016 15:08
 • poniedziałek, 05 grudnia 2016
  • Pitch Black - 2000

    

   Doskonałe kino akcji. Z przyjemnością oglądałem ten film po raz drugi i dalej oglądałem z ciekawością. Na planecie rozbija się statek z więźniem widzącym w ciemności.  Nadciąga noc i wraz z nią wyjdą na zewnątrz dzikie stwory. Niestety rozbitkowie muszą z miejsca katastrofy przewieźć akumulatory do statku, który można uruchomić a znajduje się w opuszczonej stacji kosmicznej.

    

   Ocena 7,5

   Warto obejrzeć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 05 grudnia 2016 18:07
  • Przypadek Harolda Cricka - 2006

    

   Świetny film. Nie wiem dlaczego go wcześniej nie obejrzałem. Super pomysł i realizacja. Harold, słyszy w swojej głowie głosy. Zastanawia się co to jest. Krok po kroku dowiaduje się, że jest bohaterem książki, którą pisze sławna pisarka. Niestety wszystkie jej książki kończą się śmiercią głównego bohatera. Haraldowi zostaje mało czasu by dotrzeć do swojej "stwórczyni".

    

   Ocena 7,5

   Trzeba obejrzeć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 05 grudnia 2016 18:00
 • piątek, 02 grudnia 2016
  • Szyk! - 2015

   Alicja, projektantka mody musi mieć natchnienie żeby móc zaprojektować nową kolekcję mody. Najczęściej inspiracjami są faceci. Niestety ostatni odszedł i agencja na gwałt musi znaleźć faceta - inspirację. Dziwnym trafem zostaje nim ogrodnik, projektant ogrodu Helen, pracownicy agencji. Dalej to już jest oczywiste, ogrodnik zostaje muzą a Helena zakochuje się w nim. Lekka komedia na niedzielne popołudnie.

    

    

   Ocena 6,00

   Rozrywka

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 02 grudnia 2016 08:00
 • czwartek, 01 grudnia 2016
  • Testament młodości - 2014

    

   Rzetelnie zrobione kino na podstawie pamiętników Very Brittain. Historia jakich wiele. Młodzi i piękni, życie przed nimi. Nagle wybucha wojna, oni na to ona będzie trwała kilka tygodni, są optymistami, przecież życie przed nimi. Chłopcy zaciągają się w obronie ojczyzny, idą na wojnę z pieśnią na ustach. A później... Wojna trwa kilka lat, patrzą na jej okropieństwa, opada zasłona piękności, zostaje śmierć i rany.  Tutaj podobnie Wszyscy najbliżsi Very giną na wojnie brat oraz jej ukochany mężczyzna. Vera widzi co to jest wojna, gdyż zostaje sanitariuszką we Francji. Wszystko to opowieść o I wojnie światowej ale każda wojna jest jednakowa, i jednakowo giną ludzie.Niby wspaniała opowieść ale drugi raz tego filmu bym nie obejrzał. To taka pospolita opowieść i to jest najgorsze. Opowieść nie na film.

    

   Ocena 7,00

   Można obejrzeć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 01 grudnia 2016 15:47
 • poniedziałek, 28 listopada 2016
  • Dziedzictwo krwi - 2016

    

   Dużo osób powie ale słaba rola Mela. Nie wiem czy to prawda. Bo, tak naprawdę to taki film w latach 90-dziesiątych byłby hitem. Po prostu już tak nasyceni jesteśmy takimi samymi filmami, że oczekujemy czegoś więcej, a Gibson gra na tym poziomie co zawsze. Raz lepiej raz gorzej. Ten film jest w jego stylu, a że się już postarzał. To normalne. Ma już te swoje 60 lat. Rocznik 56. Jak dla niego to dobry film. Bo chyba już mu zostaje grać dziadka albo ojca dziwaka. Fabuła prosta. Córka narozrabiała a ojciec sprząta i przy okazji obrywa. Dla mnie porządnie zrobiony film i tyle. Twarde kino, bez patosu i fajerwerków.

    

   Ocena 6,5

   Można obejrzeć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 28 listopada 2016 21:42
  • Cloverfield Lane 10 - 2016

   Jedzie sobie kobieta samochodem, uderza w nią samochód i budzi się w bunkrze z dwoma chłopami. Co się dzieje - myśli. Jeden z nich mówi jej, że na ziemi nikt nie przeżył bo był atak kosmitów. A ona - co on mi tu wciska. Próbuje się wydostać z tego bunkra. I co się stanie jak wyjdzie? Nie powiem. Trochę przydługawy w pewnych momentach film. Trzeba było wyrzucić z 10 minut, byłby dobry film a tak trochę nudzą i niska ocena.

    

   Ocena 6,5

   Nawet fajny

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 28 listopada 2016 07:34
 • niedziela, 27 listopada 2016
  • Studentka i pan Henri - 2015

   Pan w starszym wieku ze zgryźliwym charakterem i młoda dziewczyna mieszkający razem gwarantują doskonałą zabawę. Wiecznie pechowa Konstancja przyjeżdża do Paryża na ostatni egzamin na studiach. Wynajmuje pokój u wiecznie mrukliwego staruszka Henriego. Studentka jak i u nas groszem nie śmierdzi i zalega z płatnościami. Dziadek stawia warunek uwiedziesz mi syna to daruję dług za mieszkanie. Dziewczyna stara się jak może chociaż nie jest to w jej charakterze. Sprawę komplikuje fakt, że egzamin poszedł jej pechowo i nie wie co ma robić ze swoim życiem. Wracać do zieleniaka ojca i pracować jako ekspedientka czy robić w życiu to co chcę. Film przyjemny i dobrze się ogląda.

    

   Ocena 6,5

   Polecam

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 27 listopada 2016 09:38
 • sobota, 26 listopada 2016
  • Nowa Ziemia - 2011

    

   Takie filmy dobrze się ogląda bo opowiadają prawdziwe historie. Tutaj opisana jest wyprawa Willema Barentsa, który poszukuje północnej drogi do Indii. Niestety nie wszystko się udaje, siły natury są mocniejsze. W tamtych czasach  XVI wiek,lód to przeszkoda nie do pokonania. Wyprawa odkrywa Nową Ziemię i tutaj pozostaje na zimę. Muszą przetrwać w tych niesprzyjających warunkach zimę. Główny bohater Gerrit de Veer jest na tej wyprawie pisarzem i z jego dzienników dowiadujemy się jak wyglądała ta wyprawa. Film w drugiej połowie traci trochę tempo i trochę się dłuży. Scenariusz trochę niedopracowany, nie ma ujęć jak przetrwali tą okropną zimę a można było to zrobić dla dramaturgii obrazu. Niemniej widz, który trochę wymaga będzie zadowolony, że powstał ten obraz. No, i sięgnie do literatury z ciekawości jak to naprawdę było.

    

   Ocena 6,3

   Raczej dla ciekawskich

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 26 listopada 2016 21:29
 • czwartek, 24 listopada 2016
  • Złota jesień - 2016

   Artur i Marta starsze małżeństwo jest już na zasłużonej emeryturze. Kryzys ekonomiczny powoduje, że ich emerytury są obniżone. Dotyczy to również ich przyjaciół. Przez przypadek Artur kradnie pieniądze z konwoju. Powoduje to, że w głowie mu świta, że w ten sposób można zdobyć pieniądze, dzięki którym może pomóc sobie i innym emerytom. I tak się dzieje. Napadają z żoną na banki.

    

   Ocena 6,5

   Nawet fajny

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 24 listopada 2016 19:17
 • środa, 23 listopada 2016
  • Zadziwiające życie - 2016

   Leny traci pracę w redakcji gazety, gdyż tytuł zamykają, czego u nas niektóre istnieją do tej pory? Dziwne. Wraca pewnego dnia do domu i zastaje swoją żonę Daphne z inną kobietą. Świat jego wali się w gruzy, nie może sobie wyobrazić, że żona ma kochankę i do tego zamierza ją poślubić. Mają syna chorego na Aspergera i Leny poświęca mu mnóstwo czasu. Robotę znajduje w lombardzie u ojca i w wolnych chwilach pisze powieść. Oczywiście, przytrafia się mu o dwadzieścia lat młodsza kobieta, lecz Leny uważa, że związek nie ma przyszłości ze względu na różnicę wieku.

    

   Ocena 6,00

   Nie taki zły

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 23 listopada 2016 08:56
 • wtorek, 22 listopada 2016
  • Cuda z nieba - 2016

    

   Wyciskacz niesamowitych łez. Film nie dla tych, którzy lubią rozrywkę i jatkę po twarzach. Trzeba niestety trochę empatii i potrzeby przeżyć, by film wywarł wrażenie. Warty obejrzenia i pomyślenia nad swym życiem i jego ścieżkami. Czy nie wszystko jest wokół nas cudem? Treść banalna, i nie ma potrzeby jej przytaczać ale wykonanie i zobaczenie to już inna sprawa. Oczywiście, film oparty na faktach i to się najbardziej liczy. Film daje do myślenia o sens wiary i to jest to o czo warto siebie zapytać tak naprawdę. No, bo jak to jest cud to co nim nie jest?

    

   Ocena 7,5

   Trzeba obejrzeć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 22 listopada 2016 16:17
 • piątek, 18 listopada 2016
  • Człowiek śmiechu 2012

    

   Po tylu filmach, które obejrzałem czegoś mi brakuje w tym filmie. Niby, baśń filmowa, genialne kostiumy, scenografia i ciągle mi się zdaje, że czegoś brakuje do postawienia kropki nad "i". Chyba we współczesnym kinie od tego typu filmów oczekujemy czegoś więcej, efektów, może lepszej dramaturgii. Nie wiem, ale brakuje i to widać gołym okiem. Fabuła prosta jak drut. Dziecko porzucone przez bandytów, odnajduje inne dziecko, błąka się  z nim w zawiei śnieżnej. Zostaje przygarnięte przez wędrownego artystę. Okazuje się, że chłopak to Gwynplaine, ale faktycznie to arystokrata, który został sprzedany przez króla bandytom. Dziewczynka to Déa, która jest niewidoma. I tak sobie żyją jadąc z jednego miejsca do drugiego, aż dorastają i jadą do stolicy kraju. Tutaj wszystko się komplikuje, bo chłopak zostaje rozpoznany i zajmuje miejsce wśród swoich, a biedna Dea i opiekun Ursus zostają wśród swoich. Niestety nie jest tak prosto, bo chłopak ma szramę na twarzy, wycięto mu w dzieciństwie na twarzy szpetny uśmiech. Musi go chować za chustą, gdyż inni widząc go śmieją się z niego. To jest jego przekleństwo, z którym musi żyć. Dobry świąteczny film na ten czas.

    

   Ocena 6,00

   Bajka dla dorosłych

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 18 listopada 2016 07:39
 • sobota, 05 listopada 2016
  • Szef kuchni poleca - 2008

    

   Film z kuchnią w tle. Max, ma dwójkę dzieci, z nieudanego małżeństwa. Mieszka z dala od żony prowadzi restauracyjkę i jest obecnie gejem. Bimbał by dalej, ale umiera żona i zostawia mu syna i córkę, którymi musi się zaopiekować. Zwalają mu się na głowę atrakcyjny sąsiad, były piłkarz, problemy w pracy, no i dzieci. W pracy biznes jest na krawędzi opłacalności i musi coś zrobić żeby postawić go na nogi. Chce dostać gwiazdkę Michelina, by zaczęli do niego walić ludzie drzwiami i oknami. No i do tego szefowa sali, która ciągle ma problemy sercowe. W domu układa sobie relacje z dziećmi, ale jest to trudne ze względu co zrobił w przeszłości. No i do tego związek z Horaciem, który trenuje jego syna.

   Myślałem, że nie strawię filmu ale nie był taki zły i można nawet się uśmiechnąć. Zabawne sceny z szefową sali, i jego personelem kuchennym nadają filmowi smaku. I do tego dania,dania.

    

   Ocena 6,5

   Kto lubi kuchnię

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 05 listopada 2016 17:44
 • piątek, 04 listopada 2016
  • Spotkajmy się w więzieniu - 2006

   John to stały mieszkaniec więzienia. Wsadził go tam sędzia Biederman już jak miał siedem lat. Oczywiście, najpierw był to poprawczak a później więzienie. I tak zostało. Po którejś odsiadce chciał się zemścić na stróżu prawa ale sędzia odszedł w zaświaty. Został jego syn Biederman IV. No to nasz John wymyślił, że zemści się na nim. Uknuł intrygę i nasz synalek znalazł się za kratkami. Tutaj zamieszkują w jednej celi i John przewrotnie obiecuje świeżakowi, że mu pomoże. Niestety on mu nie pomagał tylko wręcz odwrotnie szkodził. Nelson miał trochę szczęścia, bo po wysłaniu na tamten świat szefa "białych" jego akcje poszły w górę i stał się sławny. Co dalej? Ciekawy scenariusz i nawet dobrze się ogląda.

    

   Ocena 6,5

   Rozrywka

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 04 listopada 2016 06:16
 • czwartek, 03 listopada 2016
  • Czerwony i niebieski - 2012

    

   Tak naprawdę to nie wiem co o tym filmie napisać. Bo to historia niby nauczyciela na zastępstwie jest nim młody i ambitny Giovanni. Na drugim biegunie znajduje się stary nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem, który wszystko wie, wszystkiego doświadczył i nic mu się nie chce to Profesor Fiorito. Dobra rola, która się wyróżnia. Dalej widzimy dyrektorkę szkoły Giulianę, która chce pracować i nic a nic się nie wychylać poza tym co ma robić. Nie chce zajmować się sprawami uczniów po szkole, ona chce odwalić robotę i do domciu. Wszystko to dzieje się w klasie przedmaturalnej, która jest pokazana pobieżnie i nie wiadomo jakie to wszystko ma przesłanie. Brakuje tutaj najwyraźniej jakiejś klamry spinającej to wszystko.

    

   Ocena 6,5

   Takie misz-masz

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 03 listopada 2016 05:31
 • środa, 02 listopada 2016
  • Uziemieni - 2013

    

   Nie oglądaliście tej komedii ?!. Ja też nie, ale nadrobiłem zaległości i mam to już za sobą. Absolutnie rewelacyjna komedia francuska, którą kto nie obejrzy będzie żałował. Powala na kolana a śmiechu jest co niemiara. Nie wiem dlaczego tak mało o tej komedii było słychać. Jest tu wszystko akcja, tempo, śmiech. Małżeństwo, które zaraz po narodzinach córki się rozeszło teraz przez wulkan znad Islandii, musi podróżować razem. Jadą na ślub córki do Grecji. Ta podróż zaczyna się od samolotu, a kończy na łodzi rybackiej. Po drodze podróżują autobusem, samochodem przerobionym na kościół, małym samolotem, samochodem, który porywają. Jak widać różnorodność środków podróży jest liczna. Cały czas jedno z nich chce wykiwać drugie i na ślub dotrzeć samodzielnie, by córka zobaczyła kto tak naprawdę ją kocha. Niestety chociaż się rozłączają po drodze to los i płata im figla i stawia ich na swej drodze. Niesamowite potyczki słowne i zabawne sceny powodują, że do tej komedii na pewno wrócę.

    

   Ocena 8,00

   Trzeba obejrzeć

   Doskonała rozrywka

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 02 listopada 2016 06:33
 • wtorek, 01 listopada 2016
  • Witaj na południu - 2010

    

   Nie pamiętam już wersji francuskiej ale ta mi się również podobała. Jak już ja zaśmiałem się kilka razy to już coś. Scena z udawaniem kaleki super. Scena z jazdą i oddawaniem listów też dobra. Jest kilka zabawnych scen i o to chodzi. Lubię włoskie filmy, bo znam ten kraj, żona pracowała tam siedem lat, to i ja zmuszony byłem zapoznać się z tą kulturą. Południe inne kulturowo, w ogóle południowe nacje Europy są inne. Wpływa na to klimat, wysoka temperatura i dlatego inaczej patrzy się na życie. Tego zazdroszczą im ludzie chłodu, czyli my, gdzie jest oschle i bardziej obojętnie. Życie w dużej mierze na pokaz, szpan i wyścig szczurów. Tutaj jest inne spojrzenie na te sprawy. Jest życie jest zabawa. Film to opowieść o zesłaniu dyrektora poczty na placówkę na południu, w miejscowości koło Neapolu. Oczywiście, jest to degradacja, bo jak można żyć wśród dzikusów. Następuje zderzenie stereotypów z rzeczywistością, która jest zupełnie inna.Jest też część "Benvenuti al Nord" z 2012 roku, ale u nas się na nią nie natknąłem, szkoda.

    

   Ocena 6,8

   Dobra rozrywka

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 01 listopada 2016 07:08
 • poniedziałek, 31 października 2016
  • Trojaczki - 2014

    

   Jeśli chcesz zabić czas i nie wiesz co oglądać to film dla Ciebie. Nie trzeba myśleć tylko patrzeć i śledzić sytuację. Co zastanawia to motyw, czy idea modna we współczesnym świecie. Można mieć dzieci bez ojca. Znaczy się ojciec jest ale nie ma rodziny. Takie skakanie z kwiatka na kwiatek. Tutaj jest troje dzieci brak ślubu między młodymi. A na dodatek ojciec, nie pamiętam jego imienia, bo to nie istotne, ma pracę, która wymaga wyjazdów za granicę i co kraj to nowa dziewczyna. Matka panienki też nie ma męża a na dodatek ojciec młodego też bez żony. Oboje w dość leciwym wieku chodzą ze sobą. Takie misz masz. Dziadek jeszcze pomaga przy dzieciach ale babcia, była dziennikarka, przedkłada pracę nad rodzinę. Chce żeby jej córka była taka sama i nawet podstępem zmusza ją do zaprojektowania kampanii w Internecie dotyczącą perfum, dla jej znajomego biznesmena. A jeszcze dochodzi nowe dziecko, bo okazuje się że młody za granicą miał romans i ma syna. Wartości to ten film, w ogóle nie niesie i prasując można go obejrzeć.

    

   Ocena 4,5

   Do prasowania

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 31 października 2016 07:08
  • Mężczyzna imieniem Ove - 2015

    

   Ten film trzeba zobaczyć. Jedna z lepszych komedii, dramatów kina szwedzkiego. Tytułowy Ove chce popełnić samobójstwo. Nie ma po co żyć. Traci pracę, w której pracował 43 lata, żona umarła na raka. Jest sam nie ma dzieci. Niestety musi jeszcze żyć, bo wszelkie próby samobójcze spalają na panewce. To urywa się lina, to ktoś dzwoni do drzwi, i tak w kółko. Ove ma trudny charakter. Robi zawsze o 8,00 rano obchód wspólnoty mieszkaniowej, dba o porządek. Takie czepianie się starego człowieka. Tu niedopałek źle, tu nie zamknięta bramka też źle itd. Dla niego wszystko musi być na tip-top. Wszystkich oskarża o to, że są idiotami. Jego postępowanie zmienia się na lepsze pod wpływem nowej sąsiadki Parvaneh, która wraz z mężem wprowadza się do domu naprzeciwko. Nie lubi kotów chociaż później przygarnia jednego, nie lubi gejów chociaż daje im schronienie. Taki apodyktyczny drań ale złote serce. Ciągle chce odejść do żony a nie może opuścić tego świata, bo co zrobi świat bez niego. Film z klimatem i treścią, warty zobaczenia.

    

   Ocena 8,00

   Trzeba koniecznie zobaczyć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 31 października 2016 06:58
 • niedziela, 30 października 2016
  • Umrika - 2015

    

   Co ma Hinduski chłop z nami? Ano ma. Dla niego Ameryka to kraina mlekiem i miodem płynąca. A dla nas ziemia obiecana. Jedni i drudzy nie mogą się tam łatwo dostać. My potrzebujemy wizy, chociaż jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi USA, a oni potrzebują dużo pieniędzy, muszą tam dostawać się na lewo,  kosztuje to, bagatela, 200 tysięcy, ich waluty. Sama liczba przeraża. No i wysyłają syna Udaja do Stanów, a on jedzie i oczywiście nie pisze. Jak to młody. Matka się zamartwia, co się stało. No to, jej mąż wpada na pomysł przysyłania do niej listów, które sam fabrykuje wraz z piszącym wujkiem. Cała wioska się zachwyca. Siedzą wieczorami i czytają jego listy. Oglądają zdjęcia. Wszystko jest O.K, tylko, że ojciec ginie i Ramakant odkrywa oszustwo. Postanawia iść śladem brata i go odnaleźć. Co dalej? Sami zobaczycie jeśli rzucicie okiem na ten obraz a warto. Zobaczyć inne życie, i inny świat Indii. Znowu dobry film aktorów grających w Życiu Pi i Grand Budapest Hotel. Rosną nam gwiazdy.

    

   Ocena 7,00

   Warto obejrzeć

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 30 października 2016 05:58
 • sobota, 29 października 2016
  • Miłość od pierwszego dziecka - 2015

    

   Chyba jakaś nowa moda we Francji. Najpierw dzieci a później ślub. No można i tak. W każdym razie córka Gabrieli, Klara postanowiła mieć dziecko i zaszła w ciążę. To nic, że jest przed maturą miała taki kaprys. Chłopak, czyli ojciec dziecka o niczym nie decydował, bo Klara tak postanowiła. Simon ojciec dziecka też nie ma ojca, a raczej ma tylko ojciec się do niego nie przyznaje. To Ange, który jest samotnym podrywaczem. Gabryśka postanowiła żeby Simon zajął się też dzieckiem ale on ma to gdzieś. Gabryśka idzie do Ange żeby ten porozmawiał z synem i na niego wpłynął. Nic to nie daje. Dalej nie opowiadam, bo szkoda żebym zdradził film. Taka opowieść o tym, że rodzina jest O.K i nie jest tak, że samotnym być jest fajnie.

    

   Ocena 6,00

   Niektórych zdenerwuje

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 29 października 2016 15:25
  • Piknik z niedźwiedziami - 2015

    

    Takie filmy lubię oglądać i chyba większość też. Film, który ogląda się z przyjemnością i na dodatek zostawia po sobie dla kogoś kto się wgłębia w treść sporo wiedzy. Mamy tu Szlak Appalachijski -  tutaj strona Parku dla ciekawych, chcących się czegoś więcej dowiedzieć - i wędrówkę po nim dwóch przyjaciół. Nie są to młodzi chłopcy a już leciwi faceci, którzy chcą na piechotę przejść bez mała 3500 km. To trochę za dużo dla nich i muszą w którymś momencie zrezygnować, ale co zobaczyli to ich i co przeżyli też zostaje w pamięci. Sam chciałbym pójść w taką wędrówkę niestety nie mogę to przynajmniej z nimi ją przeżywam. Tak na marginesie to chyba drugi film o szlaku, który oglądam produkcji USA, po Dzikiej Drodze z Reese Witherspoon, a co z innymi kinematografiami czy one nie umieją czegoś takiego nakręcić? Zadziwiające. Jeszcze jest jeden o drodze św Jakuba "Droga życia"  gdzie gra Martin Sheen, też polecam. Więcej teraz nie pamiętam. No i na koniec trzeba polecić autora książki na podstawie, której powstał film to Bill Bryson, o którego książkach można przeczytać w Internecie.

    

   Ocena 7,00

   Dla mnie Kciuk do góry

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 29 października 2016 09:24
 • piątek, 28 października 2016
  • Moja miłość - 2015

    

   Historia stara jak świat, można powiedzieć banalna. Wielka miłość, namiętność. Oczywiście Mari zakochuje się w bawidamku, który ma inne kobiety, ale jak to z kobietami bywa ona wybiera jego Georgia. Stanowią dziwną parę bo on chce być z nią ale po ślubie ma swoje mieszkanie a ona swoje. Taka para na odległość. Nawet mając dziecko tak mieszkają. On musi mieć wolność i nawet wówczas nie zmienia swego trybu życia. Najlepiej jak mają już te dwa mieszkania, on swoje odpicowane, z łóżeczkiem dla syna, winkami służącą a ona zostaje na starym. Odwiedza ją komornik zabiera wszystko za długi męża. Zostaje z gołymi ścianami. Nawet gdy umiera jego ojciec jest na wycieczce gdzieś na wyspach bo musi to odreagować.  Kocha żonę i umawia się z innymi kobietami. Opiekuje się swą pierwszą miłością modelką i leci na każde jej pstryknięcie palcami. Tacy są ci mężczyźni. Chcą wszystko bez odpowiedzialności. Oczywiście pieniądze są bo niby Georgio prowadzi restaurację. Dla mnie starego pryka nic nadzwyczajnego, historia jakich wiele. Pogoniłbym tego Georgia i tyle. Ale kobiety inne są. I tak trzy raz zasypiając dotrwałem do końca tej "ekscytacji".

    

   Ocena 6,5

   Dla kobiet

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 28 października 2016 07:42

Kalendarz

Grudzień 2016

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Wyszukiwarka

Kategorie

Kanał informacyjny
zBLOGowani.pl


Opcje Bloxa