Wpisy

 • piątek, 01 lutego 2019
  • Koło zamachowe - 2003

   Zacząłem oglądać ten film i chciałem go od razu zamknąć. No, ale już 15 minut to jeszcze trochę. I wciągnąłem się. To prawda, że gra aktorska i aktorzy lipni. Drugi sort, ale po filmie poczytałem i wiem, że... Producentem filmu jest prywatna wytwórnia Sherwood Pictures, która wyprodukowała kilka dobrych filmów. Jej założycielem jest Alex Kendrick, który tutaj gra główną rolę Jay Austina sprzedawcy samochodów. Bo film jest o tym, że nasz bohater ma komis samochodowy i stosuje nieetyczne praktyki. Jak to w handlu sprzedaje wszystko po zawyżonych cenach, ale jak zawyżonych to w głowie się nie mieści? Doznaje olśnienia i chce naprawić swe błędy. Zaczyna być uczciwy. Nie chce żeby dręczyły go wyrzuty sumienia. Film typowo religijny, ale naprawdę warto go obejrzeć i zastanowić się nad swoim życiem. No i zobaczyć inne filmy tej wytwórni filmowej.

    

    

   Czasami warto

    

   Ocena 7,00

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 01 lutego 2019 09:15
  • Kręcisz mnie - 2018

   Jocelyn ma pięćdziesiąt lat i używa życia. Imprezy, kobieta na jedną noc i nic więcej. Po śmierci matki będąc w jej mieszkaniu siedzi w wózku inwalidzkim i poznaje piękną sąsiadkę. Oczywiście postanawia ją poderwać na inwalidę. A tu klops, bo poznaje jej piękną siostrę, Florence która jest również przykuta do wózka. Nasz amant zakochuje się we Florence i nie wie jak jej powiedzieć, że jest sprawny. Natomiast nasza Florence znakomicie się bawi, bo od jakiegoś czasu tej znajomości wiedziała, że Jocelyn jest sprawny.

    

   Lekki

    

   Ocena 6,40

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 01 lutego 2019 09:02
 • czwartek, 31 stycznia 2019
  • Czwarty tenor - 2002

   Lupo właściciel restauracji zakochuje się w Ginie. Niestety kobieta go nie chce. Wyznacza warunek, że musi nauczyć się śpiewać. Zakochany głupiec jedzie do Włoch gdzie ma nagranego nauczyciela a tak naprawdę naciągacza pieniędzy. Lupo spotyka tutaj miłość swojego życia ma na imię Rosa. Cała jej rodzina pięknie śpiewa za sprawą magicznego wina.

   Nie pasuje mi główny bohater, którego zagrał Rodney Dangerfield

    

    

    

   Lekki

    

   Ocena 5,50

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 31 stycznia 2019 08:33
  • Dosięgnąć kosmosu - 1999

   Kto ma tak kilkanaście lat może trochę więcej niech szybko ogląda ten film a myśli przyjdą same. Film typowo motywacyjny, oddziaływuje pozytywnie na ludzi. No i historia najzupełniej prawdziwa. Oczywiście trochę podkoloryzowana, ale na potrzeby filmu tak być musi. W każdym razie jest sobie rodzina gdzieś w górniczym mieście. Główny pracodawca to kopalnia. Wszyscy to wiedzą i wszyscy wcześniej czy później tam lądują w pracy. Młodzi nie chcą, ale skąd wziąć pieniądze na wyrwanie się z tego piekła. Jest górnicza rodzina z dwoma synami. Jeden gra w futbol i ma szansę na stypendium sportowe. Pupil ojca. Drugi chce się uczyć i buduje modele rakiet. Ojciec jest za tym żeby poszedł w jego ślady, czyli kopalnia. Czym to się skończy? Oj nie będzie to prosta przeprawa.

    

   Warto obejrzeć

    

   Ocena 7,80

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 31 stycznia 2019 08:24
 • środa, 30 stycznia 2019
  • W koło Macieju - 2005

   Świetna czeska komedia o lekko czarnym zabarwieniu. Oglądałem ją już po raz drugi i ciągle coś nowego odnajduje. Polecam ją wszystkim, którzy nie oglądali. Tak kręci się komedie. Tłem są święta Bożego Narodzenia. Karol wiedzie przykładne życie z Teresą jest grabarzem. Jego brat Paweł to hulaka a najmłodszy to domownik i mieszka u Karola. Święta zawsze spędzają u swych rodziców gdzie mieszka również ich babcia. Niestety otrzymują spadek na cmentarzu grobowiec. Tak naprawdę to dostaje go ich babcia, ale oni postanawiają ukryć przed nią ten fakt. Chcą go sprzedać i podzielić się otrzymanymi pieniędzmi. Wszystko to spowoduje nieprzewidziane wypadki. Wszystko to jest zakręcone jak w czeskim filmie i należy obejrzeć.

    

   Warto

    

   Ocena 7,0

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 30 stycznia 2019 09:04
  • Król wyjęty spod prawa - 2018

   O historii Szkocji wiemy mało. No, bo to taka kraina gdzieś na wyspie w Wielkiej Brytanii. Dlatego dobrze się stało, że powstał ten film, bo poczytałem od razu trochę o jej dziejach. Co się okazuje? Cały czas Szkoci musieli walczyć o swoje państwo i ostatecznie zostali wchłonięci przez Anglię. Co widzimy dzisiaj? Inna rzecz, że nie jest im źle. Film to opowieść jak szlachcic Robert Bruce koronuje się królem Szkocji i wznieca powstanie. Trochę miłości, walki i wszystko. Czegoś tu jeszcze brakuje. Chyba lepszej gry aktorskiej? Bo niby dobry film ale .... .

    

   Nie mam zdania

    

   Ocena 6,8

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 30 stycznia 2019 08:30
 • poniedziałek, 28 stycznia 2019
  • Gentleman z rewolwerem - 2018

   Film oparty na autentycznej historii. Tylko w USA możliwe jest kilkanaście razy obrabować bank, kilkanaście razy uciec z więzienia a później jeszcze być inspiracją do filmu fabularnego. To Forrest Tucker jest tą postacią a gra go Robert Retford. Oglądamy jak rabuje banki w elegancki sposób w garniturze i z uśmiechem. Kiedy spotyka kobietę swojego życia myślimy no nareszcie się ustatkuje. Nic z tego znowu okrada cztery banki i trafia za kratki. Po prostu to był człowiek, który uwielbiał to robić.

    

   Ocena 6,5

    

   Można zobaczyć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 28 stycznia 2019 17:54
  • Woodlawn - 2015

   Jak zwykle USA i podziały rasowe. One tak dały im w kość, że tych filmów jest bez liku. Utalentowany gracz futbolu amerykańskiego to Murzyn a w owym czasie nie było do pomyślenia żeby kolorowy grał z białymi. Tak było w Woodlawn High School w Birmingham, w stanie Alabama. Zaczynają się niesnaski w zespole, który jest skazany na porażkę we wszystkich meczach. Trener nie widzi nadziei i pozwala kaznodziei na rozmowę z graczami. Następuje cud, bo gracze zaczynają coś rozumieć, o co chodzi w życiu. I zaczyna się duchowe przebudzenie nie tylko graczy, ale i ich kibiców. Film oparty na prawdziwej historii Tony'ego Nathana, gwiazdy amerykańskiego futbolu.

    

   Warto obejrzeć

    

   Ocena 7,50

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 28 stycznia 2019 13:16
  • Niezłomny: Droga do odkupienia - 2018

    

   Film to kontynuacja pierwszej części pt „Niezłomny’. Po wojnie Louis Zamperinii znany biegacz wraca do domu i zaczyna się koszmar wspomnień. Poznaje kobietę swego życia, myślą, że wszystko się ułoży a tu nic z tych rzeczy. On zaczyna pić żeby zatrzeć wspomnienia. Nie ma pracy. Chce wrócić do biegania, lecz kontuzja mu to uniemożliwia. Ma za sobą wspaniałą żonę, która chce mu pomóc i walczy o niego. Jaki będzie koniec? Zobaczcie sami. Nie ma tylko jednej sceny z pierwszej części. Jak biegnie z ogniem Olimpijskim gdy jest już starszym gościem. Szkoda. Coś przeoczyli. To dopowiadam.

    

   Warto

    

   Ocena 7,5

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 28 stycznia 2019 13:02
  • Niezłomny - 2014

   Film na podstawie prawdziwej historii w dodatku jest też książka. Na pewno książka jest lepsza, ale film to magia obrazu. Jest to historia Louisa Zamperiniego biegacza pochodzenia włoskiego. Olimpijczyka. Niestety wybucha wojna i jego plany występu na Olimpiadzie legły w gruzach. Zostaje bombardierem w samolocie. Podczas jednego z ataków zostają zestrzeleni nad oceanem. Przez 47 dni dryfują na tratwie, by później wpaść w ręce Japończyków. Tutaj to opowieść raczej dla mężczyzn, bo zaczynają się okrucieństwa zwycięzcy nad więźniem. Nie wiem jak ten człowiek zdołał to przetrzymać. Ja bym się załamał. W każdym razie wojna się kończy. Co dalej? Dalej jest druga część filmu.

    

   Dla mężczyzn

    

   Ocena 7,50

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 28 stycznia 2019 12:59
 • piątek, 25 stycznia 2019
  • Krzyk góry - 2015

   Film, który można polecić. Ma klimat. Zresztą od razu po kilku kadrach to się czuje. Akcja dzieje się w Chinach w XX wieku lata osiemdziesiąte. Góry. Aż wierzyć się nie chce, że tam tak było. A jak teraz? Han Chong poluje na borsuki za pomocą ładunków wybuchowych. Pułapka zabija La, Honga, który niedawno przybył do wioski z żoną niemową. Starszyzna wioski nie chce zawiadamiać milicji, bo boi się, że władze będą się czepiać o inne sprawy. W zamian nakazują naszemu myśliwemu opiekować się wdową i jej dziećmi. No, ale nie można wszystkiego zdradzić. Oglądnijcie film....

    

   Godny polecenia

    

   Ocena 7,50

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 25 stycznia 2019 09:38
 • środa, 23 stycznia 2019
 • wtorek, 22 stycznia 2019
  • Bajecznie bogaci Azjaci - 2018

   Rachel Chu mieszka w Nowym Jorku i razem ze swoim chłopakiem leci na ślub jego przyjaciela, który odbędzie się w Singapurze. Nasz Nick tam się urodził i wychowała a na studia posłano go do Stanów. Na miejscu nasza Rachel poznaje rodzinę swego lubego bajecznie bogatych Chińczyków. O tym zapomniał powiedzieć jej Nick. Jest nieziemsko bogaty i ma zostać spadkobiercom tej fortuny. Oczywiści jego matka upatrzyła sobie inną synową, bo ta nie będzie kurą domową. Wszystko kończy się dobrze jak w filmie, ale w życiu na pewno tak by nie było. Nie miejcie złudzeń. Lekki film na popołudnie.

    

   Lekkość

    

   Ocena 6,50

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 22 stycznia 2019 17:37
 • poniedziałek, 21 stycznia 2019
  • Bohemian Rhapsody - 2018

   Cóż pisać...? To trzeba obejrzeć i tyle. Film o zespole Queen i jego muzyce. No i wokaliście Freddie Mercury. Bo dobrze, że film powstał oby takich było więcej. Ja wiem, że można przyczepić się do filmu, bo ślizga się po epizodach, ale jak to wszystko sfilmować w dwie godziny? Dobrze, że ktoś zaczął tą opowieść, może ktoś kiedyś znowu nakręci coś o Queen i będzie lepiej. Chciałbym, żeby o innych wielkich zespołach też powstały takie obrazy. Tu jest szczególny przypadek, bo wokalista nie żyje. Nie wiem też czy dla niektórych młodych ludzi nie jest to szok, że takie zespoły były w latach 70-dziesiątych, kiedy ich na świecie nie było. I to, jakie to były kapele! To dinozaury muzyki, o których powinno być więcej filmów. To filmy, których koszty na pewno się zwrócą. Niestety te tematy nie są doceniane. Szkoda. Obraz ze wszech miar godny polecenia. A jaka muzyka!!! Dla Rami Maleka przepustka do sławy za główną rolę.

    

   Koniecznie obejrzeć

    

   Ocena 8,5

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 21 stycznia 2019 18:41
 • niedziela, 20 stycznia 2019
  • Darling - 2017

   Ona tytułowa Darling jest najlepszą na świecie duńską baletnicą. Wraca do kraju z mężem Fransem by wystawić balet „Giselle". Niestety ulega wypadkowi a raczej łapie ją kontuzja. To dla niej oznacza koniec kariery. Zastąpi ją inna młoda primabalerina. Darling nie może się z tym pogodzić. Miota się. Nie wie, co ma ze sobą zrobić. Mąż zajęty przedstawieniem nie poświęca jej uwagi. W filmie brak jakiegoś sensownego zakończenia i dlatego staje się słabym obrazem. A mógłby więcej bo temat ciekawy.

    

   Coś nie tak

    

   Ocena 6,00

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 20 stycznia 2019 13:57
 • sobota, 19 stycznia 2019
  • Status: Singiel - 2018

   Lekka komedia francuska z 2018 roku. Niepoprawny podrywacz i amator imprez Antoine mieszka w Paryżu z kolegą w wynajętym mieszkaniu. Kolega wyjeżdża a za mieszkanie trzeba płacić. Współlokatorką zostaje piękna Jeanne z dwójką dzieci. Czy jeszcze potrzeba coś pisać? Zaczynają się do siebie przekonywać.  Wiadomo początki bywają trudne, ale potem wszystko staje się lekkie, łatwe i przyjemne. Taki inny scenariusz i całkiem spokojnie można obejrzeć.

    

   Poprawa humoru

    

   Ocena 6,4

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 19 stycznia 2019 13:00
 • piątek, 18 stycznia 2019
  • Ostatnia gwiazda kina - 2017

   Obawiałem się tego filmu. Myślałem, że będzie nudny a tu proszę.. Vic Edwards zapomniana gwiazda hollywoodzkiego kina mieszka sam z psem. Nikt go nigdzie nie zaprasza. Cóż starość nie radość. Nagle przychodzi zaproszenie na festiwal filmowy gdzie ma odebrać nagrodę za całokształt twórczości. Bierze w nim udział i przekonuje się, że festiwal to zwyczajna lipa. Odbywa się gdzieś w nędznym klubie a tak naprawdę to zlot kilkudziesięciu miłośników kina. Nikt z gwiazd kinowych nie brał udziału w tym zdarzeniu tylko on. Zawiedziony chce wracać do domu.  Przed powrotem postanawia odwiedzić miejsca, w których kiedyś się wychował. Film za sprawą jego asystentki, która ma go wozić i być na jego usługach młodej Lil nabiera rumieńców i ogląda się z zaciekawieniem. Takie zderzenie młodości i starości.

    

   Nie dla wszystkich

    

   Ocena 6,5

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 18 stycznia 2019 19:03
 • czwartek, 17 stycznia 2019
  • Green Book - 2018

   Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Ogląda się znakomicie. Mijają dwie godziny a my chcemy oglądać dłużej. Bramkarz  w klubie Tony Lip zostaje bez pracy, bo klub idzie do remontu na dwa miesiące. Załatwia sobie pracę kierowcy u muzyka wyższych sfer towarzyskich. Jadą w tracę na południe Stanów. Nic nadzwyczajnego powiecie. Tak, tylko jest 1962 rok a szefem jest czarnoskóry obywatel. Na południu segregacja rasowa szaleje na całego. Nasz muzyk zwany Dr Don Shirley grać może ale jeść w knajpie z białymi czy nawet wejść na scenę od przodu nie może. Tak samo z noclegami. Śpią razem z kierowcą w podrzędnych hotelikach żeby nie mieć kłopotów. W czasie drogi poznają swoje poglądy i przyzwyczajenia... Zbliżają się i można to nazwać przyjaźnią. Warto przeczytać kim naprawdę był muzyk i jego kierowca. Będziecie zaskoczeni.

    

   Warto obejrzeć

    

   Ocena 7,5

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 17 stycznia 2019 18:06
  • I wszystko lśni - 2008

   Typowy film o codzienności. Dlatego jest strawny i do obejrzenia. Siostry Lorkowski zakładają firmę sprzątającą po ofiarach morderstw. Jedna potrzebuje pieniądze na szkołę dla syna, bo w państwowej tak broił, że musi iść do prywatnej. Druga potrzebuje pieniędzy na życie. Chociaż praca jest ciężka dostają coraz więcej zleceń. Niestety jedna z nich przez nieuwagę podpala dom klienta i marzenia o firmie się kończą. Zostaje dług za spalony dom. Z pomocą przychodzi ich ojciec. Sprzedaje zwój dom, przeprowadza do córki i zostaje wspólnikiem w firmie sprzątającej.  

    

   Nawet, nawet

    

   Ocena 6,8

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 17 stycznia 2019 18:03
 • niedziela, 13 stycznia 2019
  • Puzzle - 2018

   Agnest to typowa gospodyni domowa. Zajmuje się mężem oraz dziećmi, czyli domem. Gotowanie, pranie sprzątanie itd. Pewnego razu na urodziny dostaje puzzle. Układa je bardzo szybko i chce więcej. Wciągnęła ją ta prosta zabawa. Znajduje ogłoszenie w sklepie, że ktoś potrzebuje partnera do układania puzzli. Nawiązuje kontakt z Robertem, który potrzebuje partnera do zawodów w układaniu puzzli. Pomału rodzi się między nimi coś więcej. I tak za sprawą układanki otwiera się przed Agnest nowy świat. W życiu są jeszcze inne możliwości. Życie to nie tylko dom i kuchnia. Film dla mnie ciekawy, bo sam układam puzzle. Możecie zobaczyć to na kilku filmikach na moim kanale link z boku w zakładkach. Układam z żoną puzzle 1000 szt. a to nie takie proste.  Ciekawostką jest fakt, że na zawodach, które pokazują w filmie używają puzzli polskiej firmy Trefl.

    

   Nie dla wszystkich

    

   Ocena 7,00

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 13 stycznia 2019 15:56
  • Szukając misia - 2018

   Dobra. Przyzwoita komedia francuska. Dziwne, bo ostatnio kręcą raczej mało oryginalne treści. Michel gubi misia swej córki na lotnisku. Daje ogłoszenie, że poszukuje pluszaka i obiecuje nagrodę. Na ogłoszenie odpowiada Sofiane pracownik na lotnisku, który widzi w tym dodatkowy zarobek. Kupuje w kiosku misia i myśli, że uda mu się oszukać zdesperowanego ojca. Niestety nic z tego. Obaj ruszają tropem pluszaka, który wędruje z rąk do rąk. Poznają przy tym różnych ludzi, różne zachowania społeczne. Po prostu przygoda. Można to obejrzeć i nawet pośmiać się.

    

   Fajna

    

   Ocena 6,00

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 13 stycznia 2019 10:07
  • Szukając misia - 2018

   Dobra. Przyzwoita komedia francuska. Dziwne, bo ostatnio kręcą raczej mało oryginalne treści. Michel gubi misia swej córki na lotnisku. Daje ogłoszenie, że poszukuje pluszaka i obiecuje nagrodę. Na ogłoszenie odpowiada Sofiane pracownik na lotnisku, który widzi w tym dodatkowy zarobek. Kupuje w kiosku misia i myśli, że uda mu się oszukać zdesperowanego ojca. Niestety nic z tego. Obaj ruszają tropem pluszaka, który wędruje z rąk do rąk. Poznają przy tym różnych ludzi, różne zachowania społeczne. Po prostu przygoda. Można to obejrzeć i nawet pośmiać się.

    

   Fajna

    

   Ocena 6,00

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 13 stycznia 2019 10:06
 • sobota, 12 stycznia 2019
  • Kto się śmieje ostatni? - 2019

   Al były menadżer gwiazd zamieszkuje w domu starości. Spotyka tu swoje go przyjaciela, komika Buddy’ego. Niestety drogi życiowe ich się rozeszły na 50 lat.  Buddy nie został komikiem, chociaż miał występ w znanej rewii, który załatwił mu AL. Teraz obaj panowie ruszają w trasę, bo pod koniec życia chcą poczuć smak trasy koncertowej. Lekka komedia o ludziach w podeszłym wieku. Czy będzie podobać się młodszym widzom? Trudno zgadnąć?

    

   Nie dla wszystkich

    

   Ocena 5,5

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 12 stycznia 2019 18:43
 • piątek, 11 stycznia 2019
  • Klub miliarderów - 2018

   Film o piramidzie finansowej w USA. Bogaci chłopcy mają bogatych tatusiów i dlatego nic nie robią. Bawią się i szaleją. Gdy przychodzi ktoś z zewnątrz i umie im zrobić z mózgu wodę to dają mu pieniądze i myślą, że pracują. Tak jest w filmie. Joe rysuje wizje zarobków oni dają mu pieniądze. On je wydaje na prawo i lewo. Po roku inwestorzy chcą zysków to zaczynają się schody. Tu kogoś zamordujemy tam oszukamy. Sami wpadają w te sidła i kończą w więzieniu. Film ogólnie słaby, bo nic nowego nie odkrywa a pokazuje zblazowanie bogatych elit.

    

   Szkoda czasu

    

   Ocena 5,5

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 11 stycznia 2019 09:06
 • środa, 09 stycznia 2019
  • Dziennik maszynisty - 2016

   Ilija jest maszynistą i ma swoim kącie kila morderstw na torach. To znaczy rozjechanych samochodów. Trudno jest zatrzymać skład pociągu, gdy nagle wjedzie na tory jakiś samochód. Mieszka w wagonie podobnie jak jego koledzy po fachu i hoduje kwiaty, które później nosi na groby swoich ofiar. Podobnie jak inni maszyniści musi żyć z taką traumą. Pewnego razu w czasie trasy ratuje małego chłopca z domu dziecka Simę, który pragną popełnić samobójstwo. Od tej pory losy ich dwóch zostają złączone. Sima chce zostać maszynistą podobnie jak jego przyszywany ojciec Ilia. Ten natomiast chce mu oszczędzić traumy, gdy kogoś przejedzie. Na nic to się zdaje Sima zostaje maszynistą.  Niestety wie, że kogoś przejedzie tylko nie wie, kiedy. To rzutuje na jego psychikę i cały czas prowadzi pociągi w stresie do czasu tego pierwszego razu. Film to czarny humor ze zgrabnie skonstruowaną fabułą. Zresztą nigdy nie było filmu o maszynistach.

    

   Dobry

    

   Ocena 6,8

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 09 stycznia 2019 08:58

Kalendarz

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wyszukiwarka

Kategorie

Kanał informacyjnyOpcje Bloxa