Wpisy

 • środa, 09 stycznia 2019
  • Kochając Pabla, nienawidząc Escobara - 2017

   Film bardzo dobry. Opowiada o życiu raczej upadku Pablo Escobara barona narkotykowego z Kolumbii. Kto nie wie, kto to taki niech poczyta w Internecie. Tak kończą wcześniej czy później wszyscy, którzy są przestępcami. Film powstał na podstawie książki jego kochanki gwiazdy telewizyjnej w Kolumbii Virginii Valejo.  Ukazuje, jaką władzę miały w tym państwie kartele narkotykowe. Nasza reporterka poznaje Pabla na imprezie widzi jak pomaga biednym i buduje im osiedla w slumsach. Jest zauroczona. Niestety jest ciemna strona tej znajomości, czyli, Escobar, który jest bezwzględnym handlarzem narkotyków. Za nic ma prawo a polityków ma w kieszeni. Kiedy zaczyna mordować swoich przeciwników wszystko obraca się przeciw niemu. Jego kumple i rząd. Ona odczuwa tego skutki, bo jej też grozi niebezpieczeństwo. Ciekawe są dalsze losy Virginii ale odsyłam już do Internetu.

   Doskonale została dobrana para aktorska dzięki czemu film od razu zdobywa u mnie wysoką ocenę.

    

   Warto

    

   Ocena 7,5

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 09 stycznia 2019 08:43
 • poniedziałek, 07 stycznia 2019
  • Farma cudów - 2017

   Film ma lekki klimacik i jest dobrze. Helen zostaje sama w domu na święta i jest bliska załamania. Jej mąż ją opuścił dla młodszej a ona na niego czeka, czeka... Jak to kobiety. Z pomocą przychodzi jej przyjaciółka Ulli, proponuje spędzić święta na ekologicznej farmie prowadzonej przez Tuure i Unnę. Udają się tam i podziwiają małżeństwo, które zdecydowało się opuścić miasto i żyć zgodnie ze swoimi zasadami. Tutaj spotyka Oiva, z którym się zaprzyjaźnia. W czasie świąt poznaje bliżej rodzinę gospodarzy, w której nie wszystko jest tak jak to głoszą. Po prostu im nie wychodzi to, co zaplanowali. Niestety święta mijają, mąż wraca do Heleny a ona musi zadecydować, co robić. Wracać do męża czy rozpocząć nowe życie.

    

   Fajny

    

   Ocena 6,5

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 07 stycznia 2019 10:54
  • Spójrz za siebie - 2014

   Jacob pracuje w korporacji zarabia wielkie pieniądze pnie się po drabinie kariery. Nagle na firmę jest nalot FBI i okazuje się, że firma pracuje na granicy prawa, naciąga kontrakty rządowe. Jacob odpowiedzialny za ten odcinek pracy firmy musi zniknąć na jakiś czas z miasta. Wraca do ojca do rodzinnego miasteczka w Teksasie. Dopadają go sprawy z przeszłości to, co zostawił i wyjechał. Była dziewczyna z jego dzieckiem, koledzy z zespołu, w którym grał i pozostawił. Teraz musi to wszystko naprawić i zadecydować, co jest w życiu ważne. Dobrze się ogląda i na pewno zmusi niektórych do myślenia, że się jest raz na wozie i łatwo spaśc. Chociaż w to wątpię, bo pieniądze w naszym życiu zaczynają być na pierwszym miejscu.

    

    

   Warto

    

   Ocena 6,8

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 07 stycznia 2019 10:39
  • Simon i dęby - 2011

   Niczym ten film nie powala. Jest średni, ale to wina reżysera. Dobrze, że dotrwałem do końca, chociaż czas się dłużył. Chyba nie moje klimaty albo nie wczułem się w ten obraz. Nasz Simon zostaje adoptowany, bo ma pochodzenie żydowskie a w czasie wojny nie należy przyznawać się do tej nacji. Film opowiada o czasach II Wojny Światowej i dzieje się w Szwecji. Jego kolegą jest Isak z bogatej rodziny żydowskiej, który na farmie też chce przetrwać wojnę. Wojna się kończy. Simon powoli poznaje swoje korzenie, kim jest. Jest to film obyczajowy melancholijny i nie oddaje czasów zawieruchy wojennej.  Nostalgia w otoczeniu przyrody.

    

    

   Słaby

    

   Ocena 5,5

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 07 stycznia 2019 10:26
 • środa, 26 grudnia 2018
  • Miłość i hazard - 2017

   Film na podstawie autentycznej historii. Niestety poza klaczą wszystko jest zmyślone. Klacz rzeczywiście była i wygrała 54 wyścigi. Skuteczność 100%. Do dzisiejszego dnia nie został ten rekord pobity. Kot też w tej historii był naprawdę. Wątek miłosny został zgrabnie wkomponowany. Początkowo film trochę nudny im dalej tym lepiej i ciekawiej. Warto ten film obejrzeć i poczytać o tej historii.

    

   Warto

    

   Ocena 7,00

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 26 grudnia 2018 19:57
 • wtorek, 25 grudnia 2018
  • Ale szopka! - 2009

   Paul chce wystawić jasełka w swojej szkole podstawowej. Zawsze ponosił klęskę w reżyserowaniu tego typu przedstawień. Wygrywało zawsze przedstawienie konkurencyjnej szkoły, w którym reżyserem był konkurent Gordon. Paul chcąc zaimponować Gordonowi puścił wodze fantazji i powiedział, że na sfilmowanie jego przedstawienia przyjadą z Hollywood. No i się zaczęło. Rozmowę podsłuchał jego pomocnik w szkole Pan Poppy, który rozgłosił wszystkim tą wiadomość. Ciepła komedia dla całej rodziny.

    

   Ocena 6,3

    

   Familijny

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 25 grudnia 2018 17:10
 • wtorek, 18 grudnia 2018
  • Bez litości 2 - 2018

                                                     

   Akcja jest marna. Film się wlecze. Tempa brak. Przewidywalny i prosty w swojej konstrukcji. Dobrze, że gra tutaj Denzel Washington, bo inaczej klops. W ogóle ten film ogląda się dla jego gry. Fani tego aktora coś o tym wiedzą. Treść; jego koleżanka agentka CIA zostaje zamordowana a on, jako emeryt chce ją pomścić. Tak naprawdę to jest taksówkarzem i czasami pomaga ludziom w kłopotach. Ten obraz  to takie dobre rzemiosło bez przebłysków.  

    

    

   Ocena: 6,8

    

   Może być

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 18 grudnia 2018 12:37
 • poniedziałek, 17 grudnia 2018
  • Nocna jazda - 2017

   Film o poszukiwaniach córki przez ojca i jej byłego chłopaka. Ciekawy scenariusz, dzięki, któremu się nie nudziłem. Tylko, dlaczego była dziewczyna naszego bohatera jakoś nie powaliła mnie urodą. Nie wiem? Chyba nie była ładna. W każdym razie szukają sobie ojciec córki a pomaga mu były chłopak. Ojciec ma ochotę zobaczyć córkę, bo niezbyt często ją widzi. Ostatnio pół roku jej nie odwiedzał ani dzwonił. Teraz za pomocą naszego młodzika chce ją odnaleźć. Odwiedzają jej przyjaciół, pracę itd. Tak to robią, że aż lądują w pace. No i nie jest sztampa jak w komediach romantycznych. Kończy się wszystko tak jak w życiu.

    

    

   Dobry

    

   Ocena 6.00

    

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 17 grudnia 2018 18:47
 • poniedziałek, 10 grudnia 2018
  • Na głęboką wodę - 2018

   Myślałem, że to będzie film o samotnym żeglarzu amatorze, który coś osiągnie. Zrobi jakiś wyczyn a tu proszę.... Na początku na to się zanosiło. Główny bohater miał bez zawijania do portu okrążyć ziemię na jachcie. Żeglowanie to takie jego hobby. Wyrusza wreszcie na wyprawę i nic. Płynie, ale nie dopłynie. Wszystko za sprawą tego, że ma dziurę w łodzi musi zawinąć do portu. A później wszystko się toczy nie tak. Jak tu się do tego przyznać, stracę dom, bo mam pożyczkę itd. Koniec końców łódź się znajduje bez niego i nie tam gdzie miała być. Nasz bohater dodał sobie mil morskich. A co wolno mu. I staje się dzięki temu sławny. Donald Crowhurst to śmiałek żeglarz a gra go Colin Firth i dzięki temu film jest fajny.

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 10 grudnia 2018 09:29
 • niedziela, 09 grudnia 2018
  • Muzyka ciszy - 2017

   Film to adaptacja powieści słynnego tenora Andrea Bocelli. Zobaczymy jak doszło do tego, że zaczął śpiewać, jak utracił wzrok. Ile trzeba było samozaparcia żeby do czegoś dojść. No i jeszcze w życiu najważniejsze szczęście. Bez niego daleko nie zajdziesz. Każdy ma w życiu szansę ale trzeba widzieć kiedy nadchodzi i jak ją wykorzystać. Dwie godziny szybko mija i nic się nie nudzisz. Nic tylko  oglądać. Na pewno nie wszystko jest ujęte ale wtedy jest książka.

   Ocena 7,00

    

   Dobry

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 09 grudnia 2018 08:27
 • czwartek, 06 grudnia 2018
  • Ghost in the Shell - 2017

   Z policjantki jest tylko mózg reszta to cyborg. I jak tu żyć? Szuka  cyborga terrorysty, który jest niesforny jak piesek na smyczy. Ciągle coś broi. Po drodze dowiaduje się skąd się wzięła i rozwala swego szefa, który też ma umaczane rączki. Wiadomo tam gdzie władza tam i jej wykorzystanie. Taki film akcji w przyszłości. Ciekawe dlaczego nie zachwycają mnie te miasta przyszłości jakieś takie ponure. Mogliby je jakoś pokolorować. Te zaułki nic nie różnią się od dzisiejszych. Tylko ponurość. Tak w ogóle dobre efekty. Czy mógł być lepszy? Na pewno.

    

   Ocena 6,5

   Można rzucić okiem

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 06 grudnia 2018 08:58
 • środa, 21 listopada 2018
 • piątek, 16 listopada 2018
  • Repo Men - Windykatorzy - 2010

   Film oglądałem z zaciekawieniem, bo niestety wszystko, co jest fantastyką staje się w przyszłości prawdą. I tutaj może być podobnie.  Tak jak bierzemy pożyczki pieniężne podobnie ludzie potrzebują narządy wewnętrzne. Niestety pożyczki trzeba spłacać i podobnie za narządy ludzie muszą płacić. Jeśli nie płacą są specjalni windykatorzy, którzy namierzają delikwenta i wyciągają mu wszyty organ. Jednym z windykatorów jest Remy. Lubi swoją pracę i wykonuje ją z poświęceniem. Wszystko do czasu, gdy sam ma wypadek i dostaje organ, za który musi płacić. Traci wiarę w to, co robi i zaczynają się jego kłopoty.

    

   Ocena 7,00

    

   Warto

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 16 listopada 2018 18:44
  • Eva - 2018

   Bertrand kradnie rękopis znanego pisarza, którym się opiekuje. Przez przypadek pisarz umiera a nasz opiekun zostaje uznanym pisarzem. Niestety nie umie on nic napisać, bo zwyczajnie nie ma talentu. Próbuje to ukryć przed wydawcą. Pragnie napisać nową sztukę. Poznaje przez przypadek luksusową prostytutkę i pragnie ją rozkochać w sobie i to wszystko opisać. Mimo, że posiada dziewczynę wikła się w ten wątpliwy związek.

    

   Ocena 6,00

    

   Nawet wciąga

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 16 listopada 2018 18:28
 • czwartek, 08 listopada 2018
  • Kataklizm - 2018

   Na Paryż spada mgła. Mgła, która sięga najwyższych pięter kamienic i jest śmiercionośna. Przeżywają tylko ci, którzy znaleźli się poza jej zasięgiem lub uciekli. Mateusz wraz z rodziną chroni się u sąsiadów na najwyższym piętrze kamienicy. Jego córka chora na rzadką chorobę jest uwięziona w szczelnym cylindrze odizolowana od świata zewnętrznego. Niestety trzeba jej dostarczać posiłki i wymieniać akumulatory w jej cylindrze. Film nawet niezły chociaż przewidywalny.

    

   Ocena 7,00

    

   Nawet niezły

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 08 listopada 2018 19:53
  • The Man Who Invented Christmas - 2017

   Kto lubi książkę czy film Opowieść wigilijna Dickensa na pewno będzie zadowolony z tego obrazu. Opowiada on jak powstała książka „Opowieść wigilijna”. Osobiście nie przepadam za tym filmem jest dla mnie za mroczny, ale film o powstaniu tej opowieści oglądałem z przyjemnością. Zbliżają się święta i polecam obejrzeć ten obraz. Naprawdę dobry. Wcale nie było wydać tą powieść, bo Dickens raczej nie miał pieniędzy mógł zbankrutować i do tego w ogóle odeszła go wena twórcza. Musiał brać pożyczkę, gdyż inaczej nikt nie wydałby mu tej książki.

    

   Ocena 7,00

    

   Warto

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 08 listopada 2018 19:34
 • niedziela, 04 listopada 2018
  • Lato w Allgäu - 2017

   Barbara ma wypadek podczas wspinaczki w górach. Ma bezwładne nogi i na rehabilitacje wraca do swojej rodzinnej miejscowości w górach.  Tutaj wśród bliskich chce dojść do zdrowia. Oczywiście poznaje swoją drugą połowę, bo chłopak, z którym chodziła opuszcza ją w sytuacji, w jakiej się znalazła.  Typowy romans, który na pewno zadowoli kobiety.

    

   Ocena 6,50

    

   Romantyczny

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 04 listopada 2018 20:54
  • Neta - 2016

   Historia czterech kobiet, którą spina tajemniczy samotny nieznajomy pojawiający się w ich życiu.  Mamy tu samotną matkę niesłuchającą córki, małżeństwo, w którym źle się dzieje, dwie kobiety, które są parą i chcą mieć dziecko, i kobietę wracającą na pogrzeb matki.  Troszeczkę jest to wszystko niestrawne a spodziewałem się więcej po filmie z Izraela.

    

   Ocena 5,00

    

   Niezbyt

    

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 04 listopada 2018 20:49
 • czwartek, 01 listopada 2018
  • Dziewczyna z perłą - 2003

   Tak naprawdę film opowiada historię powstania jednego obrazu malarza Johannesa Vermeera. Historia na pewno wymyślona, ale ktoś musiał pozować malarzowi i może odbyło się w ten sposób. Dla mnie także ważne są tamte czasy i tło historyczne. Obyczaje i ludzie. Kto lubi malarstwo nie będzie zwiedziony. Film dobry dla ducha i ciała. Jak to się stało, że nie oglądałem tego filmu i go przeoczyłem nie wiem.

    

   Ocena 7,00

    

   Dobry

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 01 listopada 2018 19:11
  • LBJ 2016

    

   Lubię takie filmy, bo to, co ukazują oparte jest w jakimś stopniu na prawdziwych wydarzeniach. Niestety nie zadowoli to tych, którzy nie lubią kina politycznego, bo film na wskroś o polityce. Opowiada on historię, wycinek, jak prezydentem po zabójstwie prezydenta Kennedy’ego został jego wiceprezydent LBJ. Wszystko to na pewno jest ukazane pobieżnie, ale dla mnie ciekawie. Kto lubi takie klimaty będzie zadowolony.

    

   Ocena 7,00

    

   Dla mnie warto

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 01 listopada 2018 19:09
  • Matylda 2017

   Po obejrzeniu filmu nasuwa się refleksja jak mało wiemy o różnych faktach historii. Ja nic nie wiedziałem o tej historii, którą ukazuje film. Nieźle zrobiony, ale wiadomo to fabuła a nie dokument i dlatego należy patrzeć na to jak na pewną historię opartą na faktach. Film wywołał w Rosji skandal obyczajowy, bo jak car okrzyknięty świętym mógł mieć kochankę. Właśnie o tym jest ten obraz. Ukazuje romans ostatniego cara Mikołaja II z primabaleriną polskiego pochodzenia Matyldzie Krzesińskiej. Polecam poczytać w Internecie jak potoczyły się jej dalsze losy.

    

   Ocena 7,00

    

   Warto

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 01 listopada 2018 19:06
 • niedziela, 21 października 2018
  • Przypadkowy mąż - 2008

   Film niby zwykła komedia romantyczna z ciekawym scenariuszem, ale ma w sobie drugie dno. Bo mam dwóch facetów przewidywalny, kochający i narwańca, z którym nie wiadomo, co będzie. Kogo wybrać? Oczywiście narwańca. Takie są kobiety. Emma ma swój program w radiu radzi kobietom, co robić z miłością. Doprowadza do tego, że rozpada się związek Patryka. Tak doradza jego dziewczynie.  On zrozpaczony postanawia dać jej nauczkę. Z pomocą młodego hakera wpisuje jej w papiery, że jest jej mężem. Zaczyna się odkręcanie tego lipnego małżeństwa.

    

   Ocena 6,50

    

   Lekki

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 21 października 2018 13:31
 • środa, 17 października 2018
  • Renegaci - 2017

   Kino akcji w wykonaniu o dziwo Francji i Niemiec. Już myślałem, że USA. Szok, bo ma cechy filmu zza oceanu. Chyba zaraza się rozszerza. Idealizm, jakich mało. Bo, kto oddaje czek na marną sumę i zostaje z niczym, no i idzie pić do klubu? Oczywiście w porównaniu ze 150 mln dolarów to jest ochłap. Wszystkiego dowiecie się w filmie. W każdym razie grupa komandosów z misji pokojowej mają wracać do domu, bo za dużo broją. W czasie oczekiwania na ten moment skaczą sobie po złoto z czasów II Wojny Światowej. Znajduje się ono na dnie jeziora, zalanej wioski. Wszystko to na tle wojny w Bośni i Hercegowinie, co jest raczej niesmaczne. Pomieszanie z poplątaniem. Takie filmy już były i nic nowego nie wnoszą. Ktoś nawet nazwał ten film „Złoto dla bęcwałów”.

    

   Ocena 5,5

    

   Akcja

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 17 października 2018 21:43
  • Geostorm - 2017

   Ziemię oplatają satelity, które chronią ją przed kataklizmami. Oczywiście kontrolują je naukowcy z USA. Niedługo kontrolę nad nimi ma sprawować międzynarodowa społeczność. Niestety jak to bywa w życiu komuś zależy nad przejęciem nad nimi władzy i kierowaniu tymi procesami w przyrodzie. I tu pojawia się nasz bohater Jake, projektant tego obiektu, który stracił pracę na orbicie przez swój butny charakter. Teraz zaś proszą go o naprawę sieci satelitów, bo ktoś je blokuje. Film na spokojne popołudnie w niedzielę. Oczywiście wszystkie elementy kina USA są zachowane. Samotny bohater, ma córkę, ale nie ma żony. Taki idealista, który ratuje planetę.

    

   Ocena 6,00

    

   Widziałem gorsze

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 17 października 2018 21:28
  • Les Tuche 3 - 2018

   Film tak do niczego, że aż się ogląda, co tam jeszcze wymyślą. Ogólnie rodzinka chce żeby szybki pociąg TGV zatrzymywał się w ich miasteczku. Nasz bohater głowa rodziny w tym celu chce kandydować na prezydenta Francji. I o dziwo nim zostaje. Widzimy go jak wraz z rodziną przenosi się do Paryża. I tam przenosi swoje obyczaje jakie miał w domu.  Końca już nawet nie pamiętam, chociaż oglądałem to dzieło kilka dni temu. To jest właśnie taki film, na którym rodzi się pytanie oglądać to czy nie.

    

   Ocena 4,5

    

   Nie polecam

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 17 października 2018 21:26

Kalendarz

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wyszukiwarka

Kategorie

Kanał informacyjnyOpcje Bloxa