Wpisy

 • środa, 17 października 2018
  • Les Tuche 3 - 2018

   Film tak do niczego, że aż się ogląda, co tam jeszcze wymyślą. Ogólnie rodzinka chce żeby szybki pociąg TGV zatrzymywał się w ich miasteczku. Nasz bohater głowa rodziny w tym celu chce kandydować na prezydenta Francji. I o dziwo nim zostaje. Widzimy go jak wraz z rodziną przenosi się do Paryża. I tam przenosi swoje obyczaje jakie miał w domu.  Końca już nawet nie pamiętam, chociaż oglądałem to dzieło kilka dni temu. To jest właśnie taki film, na którym rodzi się pytanie oglądać to czy nie.

    

   Ocena 4,5

    

   Nie polecam

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 17 października 2018 21:26
 • poniedziałek, 15 października 2018
 • piątek, 12 października 2018
  • Julieta - 2016

   Dobry i uznany reżyser to od razu dobry film. To opowieść o życiu Juliety i jej córki. W wieku 50 lat Julieta mieszka w Madrycie chce się przeprowadzić do Portugalii. Spotyka przypadkowo koleżankę swej córki i zmienia zdania, bowiem córka myśli, że matka Mieszka w Madrycie w tym samym mieszkaniu, co przed laty. Przez 12 lat córka Juliety nie daje znaku życia. Nie kontaktuje się z matką. Zrozpaczona kobieta nie wie, co się stało, że tak potraktowała ją córka. Siada i spisuje historię swego życia. Co przeoczyła w wychowaniu córki, dlaczego tak się stało, że córka uciekła? Pomału prawda wychodzi na jaw. Mistrzowskie kino, niby prosta historia a jak wciąga.

    

   Ocena 7,00

    

   Warto zobaczyć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 12 października 2018 16:28
 • czwartek, 11 października 2018
  • Wasza wysokość - 2011

   Film to bajka, ale dla dorosłych. Dzieciom nie puszczajcie. Dwóch braci jeden wielki rycerz Fabeusz drugi raczej fajtłapa Tadeusz wyruszają odbić księżniczkę. Jest ona wybranką Fabeusza i ma zostać jego żoną. Oczywiście Tadeusz przeistacza się w dzielnego wojownika i po drodze spotyka swoją przyszłą ukochaną Isabel. Zdobywają miecz, by zabić złego czarownika.  W obsadzie filmu dobrzy aktorzy i rodzi się pytanie, co oni tu robią. Film budzi mieszane uczucia, bo to niby satyra, komedia przygoda. Nie można zmiarkować, trzeba samemu obejrzeć. Zrobiony dobrze, ale są pytania.

    

   Ocena 6,50

    

   O co chodzi

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 11 października 2018 08:50
  • Czwarta władza - 2017

   Film jest obrazem kina politycznego i kto nie lubi takich filmów niech raczej go nie ogląda. Znośny jest, dlatego że grają dobrzy aktorzy Streep, Hanks, bo nie wiem, co by z tego wyszło gdyby nie oni. Toczą oni walkę z rządem, bo chcą opublikować w „The Washington Post” raport o wojnie w Wietnamie, który może zniszczyć prezydenta Nixona. Rodzi się dylemat w głowach drukować czy nie. Dochodzi do rozprawy w sądzie najwyższym gdzie dziennikarze wygrywają. Popierają ich inne redakcje i publikują niewygodne dane. Film przeciętny, ale dla tamtego kina super no i oczywiście nominacje, nagrody achy i ochy. Cóż, co za kraj to obyczaj.

    

   Ocena 6,50

    

   Polityka

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 11 października 2018 08:39
 • piątek, 05 października 2018
  • Eskorta porucznika - 2017

   Romans z historią w tle. Ona jedzie do Turcji z lekarstwami do szpitala gdzieś w górach. On przystojny porucznik ochrania ją wszędzie. Wszystko dzieje się w okresie I wojny światowej. Chyba te romansidło kobietom się spodoba, bo mi nie.  Miłość od pierwszego wejrzenia. No i wojna. Turcy z Ormianami i do tego Wybucha wojna mieszają się Rosjanie. Na ten temat się nie będę wypowiadał, bo każda ze stron ma inne zdanie. Konflikt trwa na pewno do dnia dzisiejszego w ludzkich umysłach. Ledwo dotrwałem do końca, ale paniom polecam jak najbardziej. Piękna i wzruszająca miłość. Piękne plenery i aktorzy. Miałem tego filmu nie oglądać, czułem czym to pachnie ale .... . I on taki męski?

    

   Ocena 6,50

    

   Dla kobiet

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 05 października 2018 09:24
 • niedziela, 30 września 2018
  • Pociąg do Darjeeling - 2007

   Historia trzech braci, którzy jadą do Indii, aby naprawić relacje między sobą. Celem ich wędrówki jest odwiedzenie matki, która ukryła się w klasztorze. Nie pociąga mnie ten film i naprawdę oprócz dobrych aktorów i zdjęć nic szczególnego w nim nie widzę. Musicie się przygotować na jazdę w pociągu i kłótnie braci. Jak to w rodzinie. Do tego trochę poszukiwań swej drogi duchowej i wychodzi film. Dla nie ma klimatu, tego czegoś.

    

   Ocena 6,50

    

   Mogło być lepiej

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 30 września 2018 22:30
 • czwartek, 27 września 2018
  • Cudowny chłopak - 2017

   Film, na który powinny chodzić wycieczki szkolne a i nam się przyda zobaczyć ten obraz. Auggie urodził się ze zdeformowaną twarzą. Od wczesnych lat przeszedł liczne operacje plastyczne a jego nauczaniem zajmowała się matka. W ogóle w rodzinie wszystko było podporządkowane chłopcu. Jednak kiedyś nadchodzi ten dzień. Auggie musi zmierzyć się ze szkołą z uczniami. Jak go przyjmą, jak się będzie czuł, czy znajdzie przyjaciół?  Julia Roberts i Wilson, jako rodzice powodują, że film nabiera jeszcze więcej blasku. Nic tylko oglądać.

    

   Ocena 7,80

    

   Trzeba zobaczyć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 27 września 2018 10:00
 • środa, 26 września 2018
  • Święty niezłomny - 2016

   Wartościowy biograficzny film. Troszkę na pewno jest ten obraz lukrowany, ale wcale mi nie przeszkadza. Obraz opowiada o działalności tego księdza na terenie Hiszpanii. W czasie wojny domowej zostaje aresztowany i opowiada o swoim życiu pilnującym go strażnikom. Jak pomagał mieszkańcom jaskiń, jak zakładał instytuty naukowe itd.  Dlaczego warto takie filmy oglądać? Otóż, dowiadujemy się o nieznanych nam postaciach, które żyły i robiły naprawdę dużo dla ludzi. Gdyby nie film nawet bym nie wiedział o tym, że ktoś taki żył i co robił. Tak poczytałem w Internecie i wiem, kto to taki. Scenariusze do filmu pisze samo życie i nawet nie warto ich wymyślać tylko pokazać to, co jest lub było.

    

   Ocena 6,80

    

   Warto

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 26 września 2018 09:53
 • wtorek, 18 września 2018
  • Bóg nie umarł: Światło w ciemności - 2018

   Film ma pozytywny wydźwięk i nie rozumiem ostrej krytyki. Nic złego nie propaguje a wręcz odwrotnie. Ukazuje zmagania wielebnego Davea w obliczu klęski, jaka go spotkała. Jego kościół stoi na terenie uniwersyteckim i jest sprzeczne z równym traktowaniem różnych religii. W następstwie kościół zostaje podpalony i ginie w nim pastor przysłany do pomocy wielebnemu. To postanawiają wykorzystać władze uczelni, pozbyć się ruiny i postawić na tym terenie budynek uczelni. Do pomocy pastorowi przystępuje jego dawno niewidziany brat pastora – prawnik. Nasz wielebny szuka pomocy Boga. Jak ma postąpić?

    

   Ocena 7,00

    

   Warto

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 18 września 2018 17:17
 • niedziela, 16 września 2018
  • Ella i John - 2017

   Film można odczytywać na tak i nie. Osobiście film mnie nużył, bo mam trochę lat i wiem, co mnie czeka, jako starego człowieka. Film opowiada eskapadę życia małżeństwa Eli i Janka. Biorą swój stary kamper i „wio” na południe oglądać dom, Hemingwaya. On chory na Alzheimera ona na raka, ale śmiało rzucają wyzwanie losowi. Jadą i oglądają swoje życie na rzutniku, ona dowiaduje się o zdradzie Janka, itd. Gra aktorska świetna.

    

   Ocena 6,50

    

   Przydługawy

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 16 września 2018 09:22
 • sobota, 15 września 2018
  • Made in Italy - 2018

   Film to taki zlepek życia albo inaczej trochę płytki scenariusz. Zakończenie banalne i kilka scen w środku pompatyczna. Film opowiada o przeciętnym Włochu, który pracuje w fabryce wędlin na taśmie. W dzień pracuje wieczorami baluje z kumplami i zdradza żonę. Ot i wszystko. Gdy pewnego razu jedzie jak zwykle z kumplami do Rzymu, bierze udział w manifestacji dostaje w głowę w starciu z policją, zmienia się jego życie. Wylatuje z pracy i zaczyna myśleć o życiu inaczej. Nawet chce popełnić samobójstwo, bo po co żyć w takim świecie.  Film może przeciętny, ale byłem zadowolony z gry naszej rodaczki Kasi Smutniak. Naprawdę dobrze wypadła. Obserwuję jej karierę i jej notowania idą w górę. Zagrała kilka dobrych ról w ostatnich filmach. Warto je obejrzeć. A ja jej dopinguję.

    

   Ocena 6,50

    

   Bez rewelacji

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 15 września 2018 14:35
 • poniedziałek, 10 września 2018
  • Kwiaty wojny - 2011

   Zdecydowanie na tak. Po pierwszych scenach już się chce oglądać. Film opowiada jak grabarz został księdzem. Fajnie. W 1937 rok Japończycy zajmują Nankin. Wiadomo grabią, mordują gwałcą. Prawo wojny. Była stolica kraju obecnie liczy ok 5 mln mieszkańców, 240 km od morza. Na terenie kościelnym znajdują się uczennice i dziwnym trafem docierają tam prostytutki. Wiadomo, co się stanie, jeśli wytropią je Japończycy. Zresztą wytropili i chcą, aby uczennice przybyły na uroczystości zdobycia miasta. Nasz grabarz John wymyśla zamianę uczennic na prostytutki na uroczystość. Dlaczego się tam znalazł i jak się skończy sami zobaczcie? Akcja żywa zdycha trochę w drugiej połowie filmu. Trzeba go było skrócić o 20 minut.

    

   Ocena 7,50

    

   Warto

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 10 września 2018 07:50
  • Zwycięzca - 2016

   Film biograficzny o Jesse Owensie jak zdobywał złote medale.  Jeśli ktoś nie wie to się dowie, kim był z filmu. Lekkoatletą, który na Olimpiadzie w Berlinie w 1936 zdobył cztery złote medale i zdenerwował Hitlera.  Takie filmy lubię, chociaż są troszkę przesadzone i przesłodzone, ale takie mają być. Dotykają problemu i go naznaczają a widz, jeśli chce więcej to szuka sobie informacji we własnym zakresie. Jest też trochę polityki w filmie na drugim planie, ciśnie się kilka ważnych pytań. Dlaczego olimpiada odbyła się w Niemczech, jeśli tak protestował wolny świat na to, co robi Hitler? Mogli ją zrobić gdzie indziej. Sportowcy byliby zadowoleni i wszyscy uratowaliby honor. No i prawa człowieka w Stanach w tym czasie. Murzyni nie mieli równych praw z białymi. Szalała dyskryminacja rasowa i potępiano Hitlera za jego zachowanie. W filmie na koniec jest scena dosadna jak Owens nie mógł wejść głównymi drzwiami na przyjęcie na swoją cześć. Szedł wejściem od tyłu, kuchnią.

    

   Ocena 7,50

    

   Warto

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 10 września 2018 07:36
 • sobota, 08 września 2018
  • Mądrość precla - 2002

   Jak na film produkcji Izrael film bardzo, że tak powiem śmiały? To obraz współczesnej młodzieży Izraela.  Pokazuje grupkę przyjaciół o zamiłowaniach typowo młodzieży Zachodu. Golan nasz bohater szuka tej jedynej na całe życie. Znajduje taką, lecz boi się poważnego związku. Zrywa i okazuje się, że to była ta najważniejsza. Nie chce pracować. Wszelkie rozmowy o pracę okazują się niewypałem z jego strony. Po prostu pokazuje na nich swoje maniery nieprzystosowania. Film podobno na podstawie książki. Jest to podobno kultowy obraz w Izraelu. Zachwytu we mnie nie wzbudził.

    

   Ocena 6,50

    

   Taki sobie

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 08 września 2018 15:33
 • czwartek, 06 września 2018
  • Riwiera dla dwojga - 2013

   Przeceniłem swoje siły, bo nie da rady obejrzeć tego filmu po raz drugi. Raz można i to wszystko. Oboje po rozwodzie. On ma ciągle młode dziewczyny. Stary schemat... Idzie na emeryturę a tu nowy właściciel firmy pozbawia go jego i bliskich przyjaciół. Nie wiem, na czym polega system emerytalny w Anglii, ale uwierzmy, że tak jest. Co robi nasz amant? Chce się zemścić i kradnie brylant narzeczonej nowego szefa firmy.  I oczywiście zostaje z żoną. I takie tam przygody we Francji. Naciągane i takie ble ble..... Na jeden raz może być.

    

   Ocena 5,50

    

   Na jeden raz

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 06 września 2018 13:21
 • środa, 05 września 2018
  • Kto uratuje róże - 2017

   Ciężki film nie dla każdego, raczej psychologiczny. Widzimy jednego staruszka, który robi śniadanko i w starym domu i wręcza, co rano drugiemu różę. To taki duet dwóch przyjaciół. Młodszy opiekuje się starszym. Niestety brakuje pieniędzy i trzeba coś zaradzić. Młodszy był kiedyś pokerzystą i na tym polegała jego praca. Teraz nie gra, ale zagra. Przyjedzie jego córka z synem i zagra za niego wnuk. Ale koniec do niczego. Ciężki.

    

   Ocena 6,00

    

   Psychologiczny

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 05 września 2018 10:55
  • Życzenie śmierci - 2018

   Film oglądałem, dlatego żeby zobaczyć, co nakręcił BW. Ostatnie jego filmy to pasmo nieszczęść i porażek. A tutaj miła odmiana. Przypomniano sobie o nim i trochę lepsza rola. Ja wiem, że to aktor nie pierwszej młodości, ale może jeszcze coś z siebie dać. Gra tutaj lekarza chirurga, któremu w czasie włamania na dom zamordowano żonę. Bierze sprawy w swoje ręce i wkracza do akcji. Nie jest to szczyt osiągnięć BW ale zasnąć nie zaśniemy.

    

   Ocena 6,80

    

   Nie zaśniesz

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 05 września 2018 10:16
 • wtorek, 04 września 2018
  • Ojciec roku - 2018

   Dwaj przyjaciele kończą studia. Wracają do domu, by zastanowić się, co dalej. Jednego to ojciec nieudacznik mieszka w przyczepie i pije. Drugiego prowadzi laboratorium i jest szanowanym mieszkańcem. Kumple podczas rozmów zastanawiają się, który z ojców jest silniejszy i wygrałby bójkę między nimi. To powoduje cały ciąg zdarzeń, w które zamieszani są nasi bohaterowie. Między innymi trafiają do aresztu, mają wykopać basen, poznają pierwszą miłość. Mimo wulgaryzmów, a ja takich nie lubię, film da się obejrzeć a później zapomnieć.

    

   Ocena 5,00

    

   Rozrywka

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 04 września 2018 07:37
  • Stowarzyszenie miłośników literatury i placka z kartoflanych obierek - 2018

   Trwa II wojna światowa. Na wyspie Guernsey spotyka się grupka przyjaciół żeby zjeść, wypić i pogadać. Zakładają przez przypadek stowarzyszenie jak w tytule filmu. Jeden z członków stowarzyszenia koresponduje po wojnie ze znaną pisarką Juliet Ashton mieszkającą w Londynie. Prosi ją o książki. Na wyspie ich nie można dostać. Ta zaciekawiona tematem, ma napisać akurat artykuł, odwiedza wyspę. I tak zaczyna poznawać mieszkańców wyspy i wciągać się w jej życie. Film to romans przepleciony poważnym tematem. Panie będą zachwycone. Ja uważam, że trochę przesłodzili temat. No, bo tylko w filmie się zdarza taka historia miłosna. W życiu raczej na odwrót, ale lubimy marzyć.

    

   Ocena 7,00

    

   Romantyczny

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 04 września 2018 07:23
 • środa, 29 sierpnia 2018
  • Forever My Girl - 2018

   Mimo niby płytkiej treści film urzeka i ogląda się bardzo dobrze. Liam ucieka z przed ołtarza w kościele. Zostawia Josie na lodzie. Sam robi karierę muzyka country. Po latach wraca na pogrzeb przyjaciele, odżywają wspomnienia. Spotyka Josie, dowiaduje się, że jest ojcem. Ma wspaniałą siedmioletnią córkę Billy. Chce spędzić z nią trochę czasu i zobaczyć czy nadaje się na ojca. Jest muzyka, jest klimat. Film będzie się podobał, zwłaszcza kobietą.

    

   Ocena 7,00

    

   Polecam

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 29 sierpnia 2018 09:46
  • Wybuchowy duet - 2015

   Film dla zabicia czasu jednym się spodoba innym nie. W każdym razie doświadczony agent ochrony i młody żółtodziób razem ochraniają gwiazdę muzyki. Czatuje na nią jej chłopak kryminalista, który uciekł z więzienia i chce od niej pieniędzy. I tu wszystko rozgrywa się standartowo stary agent postępuje rutynowo a młody ma więcej szczęścia niż rozumu. W zależności od tego czy spodoba się gra aktorska to będzie lub nie podobał się film, bo rewelacji on nie wnosi.

    

   Ocena 5,00

    

   Zapychacz czasu

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 29 sierpnia 2018 09:37
 • wtorek, 28 sierpnia 2018
  • Do zakochania jeden krok - 2017

   Film dla ludzi po pięćdziesiątce o ludziach po sześćdziesiątce. Młodsi raczej nie będą zadowoleni. Sandra dowiaduje się na przyjęciu, że jej mąż ją zdradza od kilku lat. Wyprowadza się do siostry, z którą nie miała kontaktu od dziesięciu lat. Sandra, która obracała się w lepszym towarzystwie z trudnością akceptuje przyjaciół siostry. Niestety nie ma wyboru. Pomału się przyzwyczaja do tego stanu rzeczy. Zaczyna się czuć swojo i nawet poznaje Charliego sympatycznego emeryta.

    

   Ocena 6,8

    

   Fajny

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 28 sierpnia 2018 09:22
 • środa, 22 sierpnia 2018
  • Konstytucja - 2016

   Myślałem z opisów, że jest, o czym innym a chyba go ktoś nie oglądał i napisał pełno nonsensów. W jednym bloku mieszka policjant Serb i profesor gimnazjum gej, który jest Chorwatem. Los sprawia, że obaj sobie muszą pomóc, co nie jest łatwe dla tych nacji. Profesor pomaga policjantowi zdać egzamin w pracy. Natomiast policjant tropi małolatów, którzy pobili profesora a jego żona opiekuje się jego chorym ojcem. Wszystko to powoduje, że się zaprzyjaźniają. Muszą schować swoje uprzedzenia i współpracować.

    

   Ocena 6,50

    

   specyficzny

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 22 sierpnia 2018 18:30
 • niedziela, 19 sierpnia 2018
  • Raz się żyje - 2018

   Harold jeden z szefów operacyjnych firmy farmaceutycznej wiedzie ustabilizowane życie. Niestety to pozory. Konto w banku ma na czerwono, żona go opuszcza a firma będzie sprzedana. O tym, że wszyscy go oszukują dowiaduje się na delegacji w Meksyku. Postanawia się odegrać i pozoruje własne porwanie. Niestety poluje na niego również kartel narkotykowy, FBI oraz brat szefa. Wszystko się gmatwa, ale nie bójmy się skończy dobrze. Taka lekka komedia kryminalna. W sam raz na wieczór.

    

   Ocena 5,50

    

   Lekki film

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 19 sierpnia 2018 08:04

Kalendarz

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wyszukiwarka

Kategorie

Kanał informacyjnyOpcje Bloxa