Wpisy

 • środa, 15 sierpnia 2018
  • Menashe - 2017

   Tytułowy bohater to Żyd mieszkający w Nowym Jorku. Zmarła mu żona. Menashe przestrzega prawa i zgodnie ze zwyczajem nie może sam wychować syna. Robi to jego brat, bo tak zadecydował rabin. Nasz bohater odzyska syna, jeśli się ożeni. Niestety nie podoba mu się ten pomysł i ciągle jest sam. Odwiedza syna i czasami zabiera do domu. Tak jak w życiu osobistym nie wiedzie się mu także w pracy gdzie stale coś mu się nie układa. Pracuje w sklepie. Film jest ciekawym obrazem życia tej społeczności w Ameryce i polecam, bo jest rzeczywiście ciekawy. Chciałoby się więcej a tu nagle koniec.

    

   Ocena 7,0

    

   Nie dla wszystkich

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 15 sierpnia 2018 21:35
  • Terapia sercowa - 2016

   On starszy psychoanalityk ona młoda trenerka na siłowni. On musi zrzucić kilka kilogramów inaczej serce da znać o sobie. Robi to a ona mu pomaga. Wikła się w jej życie osobiste, które jest zakręcone podobnie jak jego. On mieszka z żoną w separacji drzwi w drzwi. Mają podzielone mieszkanie. Żona dalej mu sprząta i gotuje, ale razem nie mieszkają. On stale ją kocha, ale... Młoda Claudia ma zaś nieodpowiednich partnerów życiowych, którzy ją wykorzystują i rzucają. Ostatni kryminalista wychodzi z więzienia i również używa ją do swoich celów. Nieco naiwna komedia ale taka inna i całkiem fajna.

    

   Ocena 6,00

   Nawet fajny

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 15 sierpnia 2018 21:27
 • piątek, 10 sierpnia 2018
  • Niebo nad Paryżem - 2008

   Film wielowątkowy i dobrze, bo się ciekawie ogląda. Przewija się tu 30 osób. To opowieść o ludziach mieszkających w Paryżu. Ich losach. Mamy tu tancerza rewii, który jest chory na serce, czeka na przeszczep. Jego siostrę, która wychowuje dzieci i nie widzi dla siebie przyszłości, profesora literatury, który zakochuje się w swojej studentce, sprzedawcę warzyw, który rozstaje się z żoną. To taki galimatias postaci, które mimo wszystko są dobrze pokazane i dobrze się to wszystko ogląda. Oglądałem film po raz drugi i znowu z zaciekawieniem.

    

   Ocena 7,0

    

   Warto obejrzeć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 10 sierpnia 2018 14:04
 • czwartek, 09 sierpnia 2018
  • Kawalerskie życie - 2017

   Po utracie żony Bill z synem opuszczają miasto i przenoszą się w nowe miejsce, by zacząć wszystko od nowa. Nie radzą sobie zbyt dobrze, chociaż próbują. Bill jest nauczycielem w ekskluzywnej szkole a jego syn Wes pobiera tam naukę. Bill zaczyna chodzić do psychoanalityka a Wes poznaje koleżankę, której pomaga w e francuskim i chce z nią chodzić. Bill natomiast nawiązuje kontakt z koleżanką ze szkoły. Chce się uwolnić od traumy po żonie, lecz mu się to nie udaje.Film o życiu. Spokojny. Refleksyjny. Dobrze się ogląda. Polecam

    

   Ocena 7,0

    

   Dobry

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 09 sierpnia 2018 07:16
 • środa, 08 sierpnia 2018
  • G.I. Joe: Odwet 3D - 2013

   Film, który oglądamy nic nie rozumiejąc, bo to na nic się zdaje. Jak zwykle grupa komandosów ratuje świat. Tak mi szkoda, że oni to robią a ja do niczego się nie nadaję. W ogóle, po co są armie jak taka grupka wystarcza za pułk. Strzelanina, mordobicie i wszystko, co emanuje siłą znajdziemy w tym obrazie. Film dla dwunastoletnich chłopców. Powyżej tego wieku nie oglądać chyba, że mamy zmęczony umysł i jesteśmy zmęczeni. Ja oglądałem, bo nie chciało mis się myśleć.

    

   Ocena 5,0

   Dla młodzieży

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 08 sierpnia 2018 21:15
 • poniedziałek, 06 sierpnia 2018
  • Pelé. Narodziny legendy - 2016

   Film, który powinien obejrzeć każdy fan piłki nożnej i nie tylko. Myślałem, że nie da się nakręcić filmu o piłkarzu. Nawet nie spodziewałem się, że może wyjść taki film. Obraz opowiada o dzieciństwie, Pelego, wieku młodzieńczym jak ta cała przygoda się zaczęła. Wreszcie pokazano styl ginga, w którym grają Brazylijczycy i o co w tym wszystkim chodzi. W ogóle o czymś takim nie słyszałem. Gdybym obraz zobaczył przed mistrzostwami inaczej spojrzałbym na reprezentację Brazylii. W filmie widzimy, że nie było łatwo w dzieciństwie Pelemu, jak Brazylijczycy kochają piłkę nożną i jak na Mistrzostwach w 1958 roku Brazylia zdobyła Puchar.

    

   Ocena 7,5

    

   Obowiązkowo

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 06 sierpnia 2018 13:33
 • piątek, 03 sierpnia 2018
  • Żona czy mąż? - 2017

   Temat oklepany i stary jak świat. Mąż i żona, którzy żyją ze sobą jak pies z kotem zamieniają się ciałami. W nowej roli muszą zmierzyć się z pracą i wychowaniem swoich dzieci. Wiadomo, że nic ciekawego się w filmie nie stanie i jaki będzie przebieg miał film. W tym przypadku gra aktorska naszej Kasi Smutniak i Pierfrancesco Favino dodaje filmowi bardzo, ale to bardzo dużo. Po prostu świetnie grają. Dzięki ich rolom film zyskuje i dobrze się wszystko ogląda. Kilka razy zatrząsł mi się brzuch ze śmiechu.

    

   Ocena 6,5

   Dobra zabawa

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 03 sierpnia 2018 14:23
  • Final Portrait - 2017

   Doskonała gra aktorska Geoffreya Rusha. Dzięki niemu film ogląda się z przyjemnością. Gra ekscentrycznego artystę, który ma ulubioną prostytutkę a żonę traktuje, jako zło konieczne. Film opowiada  historię powstawania portretu  pisarza Jamesa Lorda.  Oglądamy ciągle ten sam akt tworzenia i się nie nudzimy. Wszystko dzięki aktorstwu G.R. Oglądałem i się nie nudziłem. Do tego wszystkiego film to biografia, urywek z życia tego artysty malarza i rzeźbiarza. Na pewno nie jest to obraz dla wszystkich, ale jeśli ktoś kocha sztukę to musi to obejrzeć.

    

   Ocena 7,0

    

   Nie dla wszystkich

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 03 sierpnia 2018 12:21
 • czwartek, 02 sierpnia 2018
 • poniedziałek, 30 lipca 2018
  • Zagłada - 2018

   Peter ma sny, że obcy najeżdżają Ziemię. Chce iść z tym do lekarza, ale się wstrzymuje. Niestety jego sny okazują się prorocze i rzeczywiście obcy atakują Ziemię i jej ludzi. Peter wraz z rodziną musi uciekać. Niby prosta akcja taka, jakich wiele widzieliśmy, ale to początek, bo druga połowa filmu jest lepsza. Będzie to duże zaskoczenie, nie będę tego zdradzał. Film do połowy nudny, bo temat oklepany, później się rozkręca.

    

   Ocena 6,0

   Mogło być lepiej

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 30 lipca 2018 09:21
 • niedziela, 29 lipca 2018
  • Mary Shelley - 2017

   Dobry film biograficzny, choć luźno oparty na faktach, ale każdy sobie może coś niecoś poczytać, kto to był. Dlatego takie filmy lubię, przybliżają nieznane postacie, które odcisnęły piętno na literaturze. Po tym filmie inaczej patrzę na postać Frankensteina i inaczej odebrałbym tą powieść. A tak stało się jak stało, bo nie było filmu. Nie muszę pisać, że właśnie nasza Mary była autorką tej powieści. W młodym wieku poznała poetę Percy'ego Shelleya. Traci dla niego głowę, czyli się zakochuje i choć ten ma żonę i dziecko postanawiają być ze sobą. Jak toczą się ich losy ukazuje film, chociaż nie całe życie tylko epizod, napisania jej najsłynniejszej książki Frankenstein.

    

   Ocena 7,00

    

   Warto obejrzeć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 29 lipca 2018 12:45
  • Prości, ale bogaci - 2016

   Rodzina Tucci jest biedna i wszyscy o tym w wiosce wiedzą. Kiedy wygrywają 100 mln euro w loterii muszą ukryć ten fakt, bo każdy sąsiad by ich nachodził żeby dostać jakieś darmowe pieniądze. W pośpiechu wyjeżdżają do Mediolanu, meldują się w najdroższym hotelu i przepuszczają pieniądze. Dla nich nie ma jutra. Każdy realizuje swoje marzenia. Gdy Marcello zakochuje się w kelnerce hotelowej, rodzina musi udawać biedaków, bo jego dziewczyna nie lubi bogaczy. Niestety wszystko ma swój koniec. Nawet pieniądze. Komedia na której się trochę uśmiałem.

    

   Ocena 6,5

    

   Polecam

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 29 lipca 2018 12:34
 • sobota, 28 lipca 2018
  • Burmistrz Mary - 2011

   Mary żona policjanta w małym miasteczku obok wychowywania swoich trzech córek zajmuje się wypiekiem babeczek w pracy.  To prosta kobieta i taką jest w życiu. Niestety, wszystko ulega zmianie, gdy córka zapisuje ją, jako kandydatkę na burmistrza miasteczka. Córka chciała dostać lepszy stopień z wychowania obywatelskiego a burmistrzem i tak zawsze zostawał stary burmistrz, który był nim od czterech kadencji. Dziewczyna nie myślała, że narobi takiego zamieszania, bo wybory owszem wygrał ten, co zawsze, ale drugie miejsce zajęła jej matka. W dniu ogłoszenia wyborów burmistrz umiera i nowym burmistrzem zostaje Mary. Zaczynają się nowe rządy i nowy styl burmistrzowania. Bardzo inny od poprzedniego.

    

   Ocena 6,0

   Fajna komedia

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 28 lipca 2018 18:36
 • wtorek, 24 lipca 2018
  • Szkicownik - 2017

   Mami rzuca liceum i przez pięć lat siedzi w domu. Zamyka się w sobie i znajduje się we własnym świecie. W tym czasie zamknięta w pokoju szkicuje obrazki i rozwija swój talent rysowniczki. Ojciec chce pomóc córce. Znajduje jej pracę, jako tester gier komputerowych. W pracy przez przypadek zostaje odkryty jej talent do rysunku. Niestety Mami jest introwertyczką i nie potrafi skorzystać z tego, co potrafi. Z pomocą przychodzi jej przyjaciółka. Film dosyć ciekawy, akcja wolna i powoli wciągająca.

    

   Ocena 7,0

    

   Taki inny

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 24 lipca 2018 09:16
 • sobota, 21 lipca 2018
  • Biegnij Amelio! - 2017

   Film familijny o wszystkim i o niczym. Przyjemnie się ogląda i tyle. Nasza Amelia jest chora na astmę i ląduje ostatecznie w uzdrowisku w górach. Nie chce wale się leczyć i współpracować z lekarzami. Pewnego razu postanawia uciec i rusza na samotną wędrówkę. Pod wpływem Barta, poznanego tutaj chłopaka kieruje swe kroki na górę gdzie musi przeskoczyć ognisko by wyzdrowieć.

    

   Ocena 6,0

   Uroczy

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 21 lipca 2018 14:01
 • czwartek, 19 lipca 2018
  • Waterboys - 2016

   Film z taką oprawą muzyczną i do tego opowieść drogi to murowana rozrywka. Tylko oglądać. Muzyka zespołu Waterboys założonego w latach 80-dziesiątych towarzyszy nam stale. Kto nie zna tego zespołu zaraz po filmie sięgnie po dyskografię i się nie zawiedzie. To dinozaury muzyki, taka klasyka. W obrazie są jednym z wątków, że niby nasz bohater z żoną był na koncercie i od tego wszystko się zaczęło. Dodatkowo tam gdzie jest po latach na spotkaniu autorskim gra ten zespół. To coś dla niego oznacza. Treścią jest droga syna z ojcem pisarzem i ich wzajemne relacje, które nie są najlepsze. Syn towarzyszy ojcu na spotkanie autorskie w Edynburgu. Po drodze próbują się porozumieć. Nasz bohater to pisarz to taki lekkoduch, którego postanowiła zostawić żona a on nawet nie wie, dlaczego. Pożegnalny list od żony trzyma w garniturze w czasie drogi.

    

   Ocena 7,00

   Warto

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 19 lipca 2018 08:46
 • środa, 18 lipca 2018
  • Sanctum - 2011

   Film spełnił swoje zadanie. Zaciekawił, sprawił, że poczytałem o jaskiniach i oglądając się nie nudziłem. A co do faktów? To naprawdę uwięzionych było 15 nurków, którzy po 24 godzinach, gdy złapała ich ulewa zeszli głębiej by wyjść i wyszli cało. O czym jest ten film? O tym, jak penetratorzy jaskiń zostali złapani w pułapkę deszczu. Spadła ulewa i zalała jaskinię. Trzeba było szukać innej drogi. Niestety to nie zabawa i w tej podróży ginie kilkoro z nich. W dobie wypadków w Tajlandii naprawdę ten film polecam. Dodatkowo kaskaderka aktorek, które grają w filmie zginęła w kilka dni po premierze. Była doświadczonym nurkiem i pochodzenia polskiego Agnieszka Milówka. Warto o niej poczytać w Wikipedii. Mimo swoich wad typu prawdziwości zdarzeń film warty obejrzenia.

    

   Ocena 7,00

    

   Ciekawy

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 18 lipca 2018 07:44
 • niedziela, 08 lipca 2018
  • Ja, Godard - 2017

   Oglądam tego typu filmy, bo są to filmy biograficzne, ale.... Czegoś się dowiadujemy o człowieku. Facet w młodości był rewolucją kina i się wybił. W obecnym czasie i zalewie filmów, ta historia miałaby inny wymiar. Nikt by się nie przejmował rewolucją w kinie, bo filmy mają inne zadanie. Obecnie są rozrywką. Mają zaciekawiać i się sprzedawać. W obrazie widzimy mężczyznę, który ma charyzmę i wszyscy go podziwiają a on ma wszystkich gdzieś. Nawet jego żona ma dość tego człowieka, który wszystkich obraża. Ona chce normalnego życia a on rewolucji. Ich drogi się rozchodzą. Trudno wytrzymać z takim facetem. No, ale charakteru się nie wybiera tylko się ma. Warto poczytać biografię w Internecie jego i jego żony.

    

   Ocena 6,0

    

   Historia kina

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 08 lipca 2018 17:21
 • środa, 04 lipca 2018
  • Arytmia - 2017

   Film z cyklu reality życia codziennego.On jest lekarzem pogotowia. Ona pracuje w szpitalu. On jeździ karetką i ratuje ludzi. Nie zważa na procedury. Pije na spotkaniach z kolegami i kocha swoją żonę. Ona nie ma kontaktu z mężem i chce rozwodu. On ma kłopoty w pracy, bo nastał nowy szef i robi porządki. Wszystko to dzieje się w Rosji, co dodaje smaczku. W końcu to wielki kraj i wszystko jest tam możliwe. Po oglądnięciu tego filmu myślę, że małżeństwo bez dzieci to ułomne życie.

    

   Ocena 6,5

    

   Trzeba myśleć

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 04 lipca 2018 21:50
 • środa, 27 czerwca 2018
  • Cukiernik - 2017

   Ciekawy film. Tomas pracuje, jako cukiernik. Spotyka się z Orenem, który ma w Izraelu żonę i dziecko, do Niemiec przyjeżdża w interesach. Pewnego razu Oren nie zjawia się na spotkaniu, ginie w wypadku samochodowym w Jerozolimie. Tomas jest zrozpaczony. Jedzie do Jerozolimy żeby zobaczyć żonę kochanka i jego syna. Zatrudnia się u niej, jako cukiernik. Nie zdradza, że znał jej męża. Nawiązuje się nić przyjaźni między Anat a Tomasem. Niestety jak to w życiu bywa wszystko się wydaje. Anat dowiaduje się prawdy i wyrzuca naszego Tomasa z pracy i ze swojego życia. Jednak koniec filmu jest zastanawiający... . Dobra gra aktorska, brak przeciągania i efekt dobrego filmu.

    

   Ocena 7,0

    

   Ciekawy

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 27 czerwca 2018 21:32
 • poniedziałek, 25 czerwca 2018
  • Salut 7 - 2017

   Film godny polecenia. Dobrze się ogląda. Powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń. Mianowicie awarii ulega stacja Salut 7 i może spaść na Ziemię, co spowodowałoby wielkie szkody. W kosmos zostaje wysłanych dwóch kosmonautów, chociaż zdają sobie sprawę, że mogą nie wrócić. Widzimy zmagania w kosmosie, dokowanie do stacji, usuwanie usterki itd. To taka odpowiedz Rosjan na film Apollo 13 i udana. Mogli troszeczkę inaczej zakończyć, chyba zabrakło pomysłu. Co do wydarzeń to nie wiem czy zostały ukazane prawdziwie, na ile dołożyli nie wiadomo? Dodam tylko, że inaczej patrzę na niebo a Księżyc jest taki ładny i wisi nad nami.

    

   Ocena 7,00

    

   Warto

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 25 czerwca 2018 15:10
 • piątek, 22 czerwca 2018
  • Niemiłość - 2017

   Pół filmu to obraz ukazujący jak mąż ma nową kobietę i jej słodzi, żona ma nowego, którego kocha i też łasi się do niego. Oboje chcą wziąć rozwód i założyć nowe rodziny. Niestety przeszkadza im w tym ich syn, którego nie kochają i gotują mu nieziemski los. Chcą oddać do domu dziecka. Nasz młodzieniec podsłuchuje tą rozmowę i bierze sprawy w swoje ręce. Opuszcza dom i nikt go nie może znaleźć. Właśnie druga połowa filmu to poszukiwania. Koniec. Film nudzi dłużyzną, ma drugie dno. Ma pokazać, że wszyscy dążymy do szczęścia i nie liczymy się z innymi a zwłaszcza z dziećmi. Te małe istoty to takie zabawki, przeszkadzajki. Mimo dobrej treści i jakiejś myśli przewodniej nie zachwycił mnie w ogóle. Raczej rozczarował.

    

   Ocena 6,5

    

   Taki sobie

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 22 czerwca 2018 13:45
 • środa, 20 czerwca 2018
  • Camille Claudel, 1915 - 2013

   Bardzo ciężki film i bardzo słaby. Aż przykro mi się robiło, że taki temat a tak spartolony. Oczywiście historia naszej artystki jak najbardziej zasługuje na ekranizację. Ale pokazanie tylko zakładu zamkniętego i jej pensjonariuszy to za mało. Trzeba było temat rozwinąć. Jak się tam znalazła, jak przebiegało jej życie w młodości, romans z Rodinem itd. Jak decydujecie się na ten film to najpierw trzeba przeczytać jej życiorys, bo nic nie zrozumiecie. Szkoda, szkoda i jeszcze raz szkoda.

    

   Ocena 5,5

    

   A tak czekałem

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 20 czerwca 2018 22:18
  • Żadnych wątpliwości - 2017

   Ciekawy i wciągający. Erwan przez przypadek odkrywa, że ma innego ojca. Chce znaleźć tego prawdziwego i wynajmuje detektywa. Ojca znajduje. Chce go bliżej poznać. Do tego wszystkiego nowy ojciec ma piękną córkę w której się nasz bohater zakochuje, lecz to przecież jego przyrodnia siostra i nie może z nią wchodzić w bliższe zażyłości. Za to siostra o tym nie wie i chce naszego Erwana. Jak to się kończy? Ciekawie. Dobre francuskie kino.

    

   Ocena 6,5

    

   Fajny

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 20 czerwca 2018 22:06
  • Ratunku, jesteśmy offline! - 2016

   Niby prosta komedia, ale z przesłaniem. Dzisiejszy świat to komórka, telefon, smartfon komputer. Nie ma porozumienia między ludźmi jak kiedyś. Tutaj pokazana jest rodzina, w której tylko matka zachowuje zdrowy rozsądek na punkcie szału cyfryzacji. Prowadzi antykwariat i chciałaby czasami normalnej rodziny przy śniadaniu. Niestety wszyscy zajmują się swoimi telefonami. Wkurzona odbiera im komórki, komputery. Odcina ich od Internetu. Chce ich nauczyć, że bez niego da się czasami żyć.

    

   Ocena 5,5

    

   Ma przesłanie

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 20 czerwca 2018 21:56

Kalendarz

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wyszukiwarka

Kategorie

Kanał informacyjnyOpcje Bloxa