Wpisy

 • poniedziałek, 22 kwietnia 2019
  • Belle - 2013

   Bell to mulatka. Ojciec angielski szlachcic uznaje ją, jako swoje dziecko i dzięki temu odziedziczy pokaźny spadek. Nie musi troszczyć się o pieniądze do końca życia. Przeszkodą jest tylko kolor jej skóry. Wychowuje ją wuj, który piastuje urząd sędziego. Do 18 roku życia wszystko jest OK, lecz trzeba dziewczynę zabezpieczyć na przyszłość i zaczynają się kłopoty. Za biednego nie może wyjść za mąż, bo za bogata za bogatego też nie, bo nikt się nie zdobędzie na ślub z murzynką. Takie dworskie zasady. Do tego w tle rozgrywa się sprawa o wyrzucenie niewolników za burtę, ze statków, bo ponoć zabrakło wody dla załogi. Wuj ma wydać wyrok. Film na faktach na prawdę warty obejrzenia.

    

   Warto

    

   Ocena 7,5

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 22 kwietnia 2019 18:57
  • Raanjhanaa - 2013

   Całkowite zaskoczenie dla mnie w związku z tym filmem. Film z Bollywood a to od razu kojarzy się z miłością i mdłą historią. A tu zaskoczenie. Młody zakochany wyznawca hinduizmu Kundan zakochał się w Zoji. Lata za nią całymi dniami. Niestety dziewczyna to muzułmanka i nie kocha naszego bohatera. Ma chłopaka studenta i do tego bojownika o sprawiedliwość. Nasz Kundan już się poddaje, bo jak ma walczyć z innym, dla którego oddała swe serce Zoja. Już się wydaje, że to koniec a tu wszystko wywraca się do góry nogami. Nie będę zdradzał, co się stanie, ale warto poczekać i zobaczyć.

    

    

   Coś innego

    

   Ocena 7,00

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 22 kwietnia 2019 18:32
  • Faworyta - 2018

   Takie filmy są na pewno wartościowe z powodu tego, że sięgam po wiedzę jak to się działo i kto to był. W tym wypadku to samo. Historia działa się po części. Królowa Anna oczywiście angielska, jest chora a faktyczne rządy sprawuje za nią Sarah, księżna Marlborough. Anglia jest w sporze z Francją i prowadzi z nią wojnę. Trzeba podnosić podatki na wojsko, ale nie jest to popularne wśród społeczeństwa i opozycji rządowej. Do naszej faworyty przybywa daleka kuzynka z listem polecającym. Abigail dostaje pracę w kuchni. Z czasem zaczyna piąć się w hierarchii zamkowej i wygryza swą kuzynkę Sarah. Jak to się stało opowiada film. Dobrze, że jest wysoko oceniany, bo dzięki temu liźniemy coś z historii.

    

    

   Warto

    

   Ocena 7,00

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 22 kwietnia 2019 18:23
  • Wpis bez tytułu

   Troszeczkę słaby film jak dla mnie. Nic nowego się nie dowiedziałem. Dla kogoś, kto ogląda takie filmy po raz pierwszy może być filmem wciągającym. To historia Piotra pierwszego apostoła Chrystusa, który jest uwięziony przez Nerona i oczekuje na śmierć. Sam film nie byłby ciekawy gdyby nie dodano historię miłości jednego ze strażników i służącej żony Nerona. Przemiana młodego ambitnego żołnierza to też kanwa filmu. Oczywiście są pożary Rzymu i palenie chrześcijan ale do Quo Vadis daleko daleko...

    

    

   Zmarnowany potencjał

    

   Ocena 5,5

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 22 kwietnia 2019 17:57
 • piątek, 19 kwietnia 2019
  • Zamaskowany - 2015

   Film z gatunku płaszcza i szpady. Taki przygodowy Zorro. Nasz bohater Will to zabijaka pracujący dla Kompanii Indyjskiej. Chce zakończyć swą pracę i przejść na emeryturę ale jego szef oszukuje go na pieniądzach. Nie dość, że nie dostaje swych należności to jeszcze nasyła na niego morderców. Nasz Will zostaje uciekinierem. Musi oczyścić swoje imię, by poślubić ukochaną osobę. Udaje się do Ameryki gdzie zaczyna pracę jako drukarz i bawi się w Zamaskowanego, który pomaga biednym. Taki Zorro. Udaremnia niecne plany Kompanii Indyjskiej czyli wuja ukochanej i zdobywa jej rękę. I żyli długo i szczęśliwie....

    

   Zatykacz czasu

    

   Ocena 6,00

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 19 kwietnia 2019 15:58
  • Zabijaka 2

    

   Nasz Doug, którego znamy z pierwszej części zostaje znokautowany i ma kontuzję ręki. Kończy swą karierę. Zostaje pracownikiem w ubezpieczalni. Niestety nie jest zadowolony. To nie jest zajęcie dla niego. Postanawia wrócić do drużyny. Zaczyna trenować i przełamywać ból w ręce. Wspiera go była dziewczyna, obecnie żona. Mają mieć dziecko i Doug chce być odpowiedzialnym ojcem. Udaje mu się wrócić na lód. Pokonać swego rywala. Znowu krew się lej i lecą zęby. Wszystko fruwa na lodzie.

    

   Zatykajło

    

   Ocena 6,5

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 19 kwietnia 2019 15:56
  • Zabijaka - 2011

   Doug pracuje, jako ochroniarz w barze. Jego jedynym atutem jest siła – siła mięśni. To po prostu mięśniak a z umysłem gorzej. Jest czarną owcą w rodzinie. Jego siłę zauważa trener hokejowy i nasz bohater zostaje hokeistą. To nic, że za bardzo nie umie jeździć na łyżwach jego zadanie to unicestwianie przeciwników. Na meczu ma wdawać się w bójki i nokautować przeciwników. Krew się leje, lecą zęby. Doug mimo swej pozycji w drużynie jest lubiany i ją cementuje. Mimo, że nie lubię takich filmów to mnie ten wciągnął i dałem się ponieść.

    

    

   Nawalanka

    

   Ocena 6,5

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 19 kwietnia 2019 15:53
 • czwartek, 18 kwietnia 2019
  • Przemytnik - 2018

   Już ze względu na reżysera i odtwórcę głównej roli należało spodziewać się dobrego filmu. No i tak było. Wiadomo Clint Eastwood to już marka, na której się nie zawiodłem. Gra tutaj przemytnika narkotyków z miejsca A do miejsca B. Niby prosty scenariusza ogląda się z zaciekawieniem.  Co go zmusiło do takiej pracy? Życie a zwłaszcza nowoczesność, czyli Internet. Jego biznes padł a on został bez grosza przy duszy. Jakoś trzeba żyć to i żył. Dzięki zarabianym pieniądzom i to niemałych kupuje samochód, ratuje spaloną restaurację, płaci za studia wnuczce.

    

   Warto

    

   Ocena 7,00

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 18 kwietnia 2019 19:35
 • niedziela, 07 kwietnia 2019
  • Ziemia Święta - 2018

    

   Wyobraźcie sobie ojca, który hoduje świnie w Izraelu czyli Ziemi Świętej. Jego córka jest wieczną studentką, syn dramaturg gejem a z żoną ma rozwód. Cała ta mieszanka nadaje się na film i tak jest. Harry nasz hodowca przyjaźni się z rabinem, który ustawia znaki w mieście zabraniające przewozu świń. Walczy też z nawiedzonym zakonnikiem, który uważa to miejsce za własność Jezusa. Jego żona umiera na raka a cała rodzina zamiast się spotkać piszą do siebie wiadomości.

    

    

   Warto

    

   Ocena 6,50

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 07 kwietnia 2019 15:03
  • Witamy w Trouilly! - 2018

   Nasza Agatka kończy kurs nauczycielski zdaje egzamin i zostaje nauczycielką. Zostaje wysłana na staż gdzieś na prowincję w Pikardii, jako nauczycielka języka angielskiego. Miała nadzieję zostać w Paryżu, ale nic z tego. Wiadomo prowincja, wiadomo uczniowie. Nie jest jej łatwo być nauczycielką niesfornych dzieciaków, którzy mają wszystko jak to się ładnie mówi w nosie. Typowy relaksacyjny film bez fajerwerków.

    

   Relaks

    

   Ocena 5,5

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 07 kwietnia 2019 10:48
 • środa, 03 kwietnia 2019
  • Teraz albo nigdy - 2018

   Maja od 15 lat pracuje w handlu w supermarkecie. Chce zostać kierowniczką. Niestety nie ma studiów i nie może zdobyć tego stanowiska. Za sprawą syna znajomej fałszuje swój życiorys i znajduje pracę w korporacji, jako doradca. Musi wymyślić wraz ze swoim zespołem kosmetyk z naturalnych składników. Gdy zatrudniła się w korporacji jej życie rodzinne legło w gruzach. Straciła swego ukochanego, gdyż ich cele życiowe były inne. Do tego dochodzi jej tajemnica. Dobry film, na którym na pewno nie zaśniesz. Trzy razy się zaśmiejesz.

    

    

   Nawet

    

   Ocena 6,50

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 03 kwietnia 2019 09:38
 • wtorek, 02 kwietnia 2019
  • O chłopcu, który ujarzmił wiatr - 2019

   Jest gdzieś w Afryce o nazwie Malawi. Tam dzieje się akcja filmu. Ciekawe, bo ludzie żyją tam, aby przeżyć. Gdy my mamy pełno jedzenia tam zastanawiają się jak przeżyć do następnych zbiorów. Rabunkowa gospodarka w Afryce spowodowała wycinkę drzew a to z kolei spowodowało, że w porze deszczowej są powodzie a w czasie suchej susza. Nic tak nie trzyma wody jak lasy. Nasz bohater Wiliam zaczyna chodzić do gimnazjum, ale za szkołę trzeba płacić. Rodzina nie ma pieniędzy, bo w obliczu widma głodu musi oszczędzać. Wiliam musi przerwać naukę. Rodzinie zagraża głód. Na polu nic nie rośnie z powodu suszy. Nasz bohater wpada na pomysł dostarczenia wody na pola. Historia autentyczna. Warto ten film obejrzeć

    

    

   Warto

    

   Ocena 7,00

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 02 kwietnia 2019 07:42
 • poniedziałek, 01 kwietnia 2019
  • Boso po ściernisku - 2017

   Bardzo przyjemny obraz, chociaż dzieje się w czasie II wojny światowej w Czechosłowacji. Wojny praktycznie nie ma w filmie. Nasz bohater Eda przeprowadza się z miasta na wieś do krewnych. Tutaj obserwujemy jego perypetie oraz życie jego rodziny. Różne większe lub mniejsze awantury podane w lekkiej formie. Wiadomo jak to dzieci psoty, psoty i psoty.

    

   Warto

    

   Ocena 7,0

    

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 01 kwietnia 2019 17:29
  • Gospodynie nie istnieją - 2017

   Dwie siostry: Georgie chce zajść w ciążę, lecz od roku jej się to nie udaje. Druga siostra Margot traci pracę jako dziennikarka i zaczyna zajmować się domem tzn. trójką dorastających dzieci i mężem. Ich matka mieszka w rodzinnej siedzibie, którą wierzyciele chcą sprzedać, gdyż nabrała pożyczek na większą sumę niż wartość obiektu. Gdy wszystko poskładamy razem daje komedię i właśnie taki jest to film. Rozrywkowy.

    

   Przyjemny wieczór

    

   Ocena 5,5

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 01 kwietnia 2019 17:18

Kalendarz

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wyszukiwarka

Kategorie

Kanał informacyjnyOpcje Bloxa