Wpisy

 • poniedziałek, 22 kwietnia 2019
  • Belle - 2013

   Bell to mulatka. Ojciec angielski szlachcic uznaje ją, jako swoje dziecko i dzięki temu odziedziczy pokaźny spadek. Nie musi troszczyć się o pieniądze do końca życia. Przeszkodą jest tylko kolor jej skóry. Wychowuje ją wuj, który piastuje urząd sędziego. Do 18 roku życia wszystko jest OK, lecz trzeba dziewczynę zabezpieczyć na przyszłość i zaczynają się kłopoty. Za biednego nie może wyjść za mąż, bo za bogata za bogatego też nie, bo nikt się nie zdobędzie na ślub z murzynką. Takie dworskie zasady. Do tego w tle rozgrywa się sprawa o wyrzucenie niewolników za burtę, ze statków, bo ponoć zabrakło wody dla załogi. Wuj ma wydać wyrok. Film na faktach na prawdę warty obejrzenia.

    

   Warto

    

   Ocena 7,5

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 22 kwietnia 2019 18:57
  • Raanjhanaa - 2013

   Całkowite zaskoczenie dla mnie w związku z tym filmem. Film z Bollywood a to od razu kojarzy się z miłością i mdłą historią. A tu zaskoczenie. Młody zakochany wyznawca hinduizmu Kundan zakochał się w Zoji. Lata za nią całymi dniami. Niestety dziewczyna to muzułmanka i nie kocha naszego bohatera. Ma chłopaka studenta i do tego bojownika o sprawiedliwość. Nasz Kundan już się poddaje, bo jak ma walczyć z innym, dla którego oddała swe serce Zoja. Już się wydaje, że to koniec a tu wszystko wywraca się do góry nogami. Nie będę zdradzał, co się stanie, ale warto poczekać i zobaczyć.

    

    

   Coś innego

    

   Ocena 7,00

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 22 kwietnia 2019 18:32
  • Faworyta - 2018

   Takie filmy są na pewno wartościowe z powodu tego, że sięgam po wiedzę jak to się działo i kto to był. W tym wypadku to samo. Historia działa się po części. Królowa Anna oczywiście angielska, jest chora a faktyczne rządy sprawuje za nią Sarah, księżna Marlborough. Anglia jest w sporze z Francją i prowadzi z nią wojnę. Trzeba podnosić podatki na wojsko, ale nie jest to popularne wśród społeczeństwa i opozycji rządowej. Do naszej faworyty przybywa daleka kuzynka z listem polecającym. Abigail dostaje pracę w kuchni. Z czasem zaczyna piąć się w hierarchii zamkowej i wygryza swą kuzynkę Sarah. Jak to się stało opowiada film. Dobrze, że jest wysoko oceniany, bo dzięki temu liźniemy coś z historii.

    

    

   Warto

    

   Ocena 7,00

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 22 kwietnia 2019 18:23
  • Wpis bez tytułu

   Troszeczkę słaby film jak dla mnie. Nic nowego się nie dowiedziałem. Dla kogoś, kto ogląda takie filmy po raz pierwszy może być filmem wciągającym. To historia Piotra pierwszego apostoła Chrystusa, który jest uwięziony przez Nerona i oczekuje na śmierć. Sam film nie byłby ciekawy gdyby nie dodano historię miłości jednego ze strażników i służącej żony Nerona. Przemiana młodego ambitnego żołnierza to też kanwa filmu. Oczywiście są pożary Rzymu i palenie chrześcijan ale do Quo Vadis daleko daleko...

    

    

   Zmarnowany potencjał

    

   Ocena 5,5

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 22 kwietnia 2019 17:57
 • piątek, 19 kwietnia 2019
  • Zamaskowany - 2015

   Film z gatunku płaszcza i szpady. Taki przygodowy Zorro. Nasz bohater Will to zabijaka pracujący dla Kompanii Indyjskiej. Chce zakończyć swą pracę i przejść na emeryturę ale jego szef oszukuje go na pieniądzach. Nie dość, że nie dostaje swych należności to jeszcze nasyła na niego morderców. Nasz Will zostaje uciekinierem. Musi oczyścić swoje imię, by poślubić ukochaną osobę. Udaje się do Ameryki gdzie zaczyna pracę jako drukarz i bawi się w Zamaskowanego, który pomaga biednym. Taki Zorro. Udaremnia niecne plany Kompanii Indyjskiej czyli wuja ukochanej i zdobywa jej rękę. I żyli długo i szczęśliwie....

    

   Zatykacz czasu

    

   Ocena 6,00

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 19 kwietnia 2019 15:58
  • Zabijaka 2

    

   Nasz Doug, którego znamy z pierwszej części zostaje znokautowany i ma kontuzję ręki. Kończy swą karierę. Zostaje pracownikiem w ubezpieczalni. Niestety nie jest zadowolony. To nie jest zajęcie dla niego. Postanawia wrócić do drużyny. Zaczyna trenować i przełamywać ból w ręce. Wspiera go była dziewczyna, obecnie żona. Mają mieć dziecko i Doug chce być odpowiedzialnym ojcem. Udaje mu się wrócić na lód. Pokonać swego rywala. Znowu krew się lej i lecą zęby. Wszystko fruwa na lodzie.

    

   Zatykajło

    

   Ocena 6,5

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 19 kwietnia 2019 15:56
  • Zabijaka - 2011

   Doug pracuje, jako ochroniarz w barze. Jego jedynym atutem jest siła – siła mięśni. To po prostu mięśniak a z umysłem gorzej. Jest czarną owcą w rodzinie. Jego siłę zauważa trener hokejowy i nasz bohater zostaje hokeistą. To nic, że za bardzo nie umie jeździć na łyżwach jego zadanie to unicestwianie przeciwników. Na meczu ma wdawać się w bójki i nokautować przeciwników. Krew się leje, lecą zęby. Doug mimo swej pozycji w drużynie jest lubiany i ją cementuje. Mimo, że nie lubię takich filmów to mnie ten wciągnął i dałem się ponieść.

    

    

   Nawalanka

    

   Ocena 6,5

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 19 kwietnia 2019 15:53
 • czwartek, 18 kwietnia 2019
  • Przemytnik - 2018

   Już ze względu na reżysera i odtwórcę głównej roli należało spodziewać się dobrego filmu. No i tak było. Wiadomo Clint Eastwood to już marka, na której się nie zawiodłem. Gra tutaj przemytnika narkotyków z miejsca A do miejsca B. Niby prosty scenariusza ogląda się z zaciekawieniem.  Co go zmusiło do takiej pracy? Życie a zwłaszcza nowoczesność, czyli Internet. Jego biznes padł a on został bez grosza przy duszy. Jakoś trzeba żyć to i żył. Dzięki zarabianym pieniądzom i to niemałych kupuje samochód, ratuje spaloną restaurację, płaci za studia wnuczce.

    

   Warto

    

   Ocena 7,00

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 18 kwietnia 2019 19:35
 • niedziela, 07 kwietnia 2019
  • Ziemia Święta - 2018

    

   Wyobraźcie sobie ojca, który hoduje świnie w Izraelu czyli Ziemi Świętej. Jego córka jest wieczną studentką, syn dramaturg gejem a z żoną ma rozwód. Cała ta mieszanka nadaje się na film i tak jest. Harry nasz hodowca przyjaźni się z rabinem, który ustawia znaki w mieście zabraniające przewozu świń. Walczy też z nawiedzonym zakonnikiem, który uważa to miejsce za własność Jezusa. Jego żona umiera na raka a cała rodzina zamiast się spotkać piszą do siebie wiadomości.

    

    

   Warto

    

   Ocena 6,50

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 07 kwietnia 2019 15:03
  • Witamy w Trouilly! - 2018

   Nasza Agatka kończy kurs nauczycielski zdaje egzamin i zostaje nauczycielką. Zostaje wysłana na staż gdzieś na prowincję w Pikardii, jako nauczycielka języka angielskiego. Miała nadzieję zostać w Paryżu, ale nic z tego. Wiadomo prowincja, wiadomo uczniowie. Nie jest jej łatwo być nauczycielką niesfornych dzieciaków, którzy mają wszystko jak to się ładnie mówi w nosie. Typowy relaksacyjny film bez fajerwerków.

    

   Relaks

    

   Ocena 5,5

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 07 kwietnia 2019 10:48
 • środa, 03 kwietnia 2019
  • Teraz albo nigdy - 2018

   Maja od 15 lat pracuje w handlu w supermarkecie. Chce zostać kierowniczką. Niestety nie ma studiów i nie może zdobyć tego stanowiska. Za sprawą syna znajomej fałszuje swój życiorys i znajduje pracę w korporacji, jako doradca. Musi wymyślić wraz ze swoim zespołem kosmetyk z naturalnych składników. Gdy zatrudniła się w korporacji jej życie rodzinne legło w gruzach. Straciła swego ukochanego, gdyż ich cele życiowe były inne. Do tego dochodzi jej tajemnica. Dobry film, na którym na pewno nie zaśniesz. Trzy razy się zaśmiejesz.

    

    

   Nawet

    

   Ocena 6,50

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   środa, 03 kwietnia 2019 09:38
 • wtorek, 02 kwietnia 2019
  • O chłopcu, który ujarzmił wiatr - 2019

   Jest gdzieś w Afryce o nazwie Malawi. Tam dzieje się akcja filmu. Ciekawe, bo ludzie żyją tam, aby przeżyć. Gdy my mamy pełno jedzenia tam zastanawiają się jak przeżyć do następnych zbiorów. Rabunkowa gospodarka w Afryce spowodowała wycinkę drzew a to z kolei spowodowało, że w porze deszczowej są powodzie a w czasie suchej susza. Nic tak nie trzyma wody jak lasy. Nasz bohater Wiliam zaczyna chodzić do gimnazjum, ale za szkołę trzeba płacić. Rodzina nie ma pieniędzy, bo w obliczu widma głodu musi oszczędzać. Wiliam musi przerwać naukę. Rodzinie zagraża głód. Na polu nic nie rośnie z powodu suszy. Nasz bohater wpada na pomysł dostarczenia wody na pola. Historia autentyczna. Warto ten film obejrzeć

    

    

   Warto

    

   Ocena 7,00

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 02 kwietnia 2019 07:42
 • poniedziałek, 01 kwietnia 2019
  • Boso po ściernisku - 2017

   Bardzo przyjemny obraz, chociaż dzieje się w czasie II wojny światowej w Czechosłowacji. Wojny praktycznie nie ma w filmie. Nasz bohater Eda przeprowadza się z miasta na wieś do krewnych. Tutaj obserwujemy jego perypetie oraz życie jego rodziny. Różne większe lub mniejsze awantury podane w lekkiej formie. Wiadomo jak to dzieci psoty, psoty i psoty.

    

   Warto

    

   Ocena 7,0

    

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 01 kwietnia 2019 17:29
  • Gospodynie nie istnieją - 2017

   Dwie siostry: Georgie chce zajść w ciążę, lecz od roku jej się to nie udaje. Druga siostra Margot traci pracę jako dziennikarka i zaczyna zajmować się domem tzn. trójką dorastających dzieci i mężem. Ich matka mieszka w rodzinnej siedzibie, którą wierzyciele chcą sprzedać, gdyż nabrała pożyczek na większą sumę niż wartość obiektu. Gdy wszystko poskładamy razem daje komedię i właśnie taki jest to film. Rozrywkowy.

    

   Przyjemny wieczór

    

   Ocena 5,5

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 01 kwietnia 2019 17:18
 • piątek, 29 marca 2019
  • Aquaman - 2018

   Film to typowy film nudy. Chyba, dlatego, że takie coś może oglądać tylko młody widz, który lubi walki i nic więcej. Nawet mi się nie chce tego dzieła opisywać. Walczy Atlantyda przeciw Atlantydzie. Naparzanka. Po jednej stronie prawdziwy spadkobierca po drugiej pół mieszaniec, czyli nasz bohater Artur. Ma trójząb, który powoduje, że jest prawdziwym królem. Wszystko oczywiście dzieje się pod wodą. Nie polecam ambitnym widzom. Szkoda czasu.

    

    

   Tandeta

    

   Ocena 5,0

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   piątek, 29 marca 2019 20:21
 • czwartek, 28 marca 2019
  • Cierpkie mleko - 2017

   Film o krowach. Tak w skrócie można go opisać. Pierre prowadzi gospodarstwo i jest producentem mleka. W okolicy jest nazwany krowim królem, gdyż tak kocha krowy. Śledzi wydarzenia o epidemii gorączki krwotocznej u krów i boi się, że taka choroba dotknie jego stado. Rzeczywiście dochodzi do takiego faktu. Pierre ukrywa go i walczy o swoje krowy. Film przedstawia jak w Unii są traktowane sprawy hodowli, czyli rolników.

    

   Mocny

    

   Ocena 6,8

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   czwartek, 28 marca 2019 14:35
 • wtorek, 26 marca 2019
  • Miłość nad fiordem. Na fali przypływu, odc. 1/2 - 2013

   Typowy film dla kobiet. Ona architekt z wielkiego miasta przybywa do osady zaprojektować salę parafialną. Spotyka tu swoją pierwszą miłość, która mieszka tu z żoną pastorem i córeczką. Dla niej jest to szokiem, tym bardziej, że to właśnie za zaproszeniem stoi żona jej byłej miłości. Co jest zgrane? Po kilku chwilach wiemy już wszystko albo się domyślamy.

    

   Tylko miłość

    

   Ocena 6,0

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 26 marca 2019 07:56
  • Żołnierze Panfiłowa - 2016

    

   Po pierwsze żeby nie było niejasności historia jest zupełnie zmyślona, ale jak to bywa u naszych wschodnich sąsiadów nikomu to nie przeszkadza. Nie było tak, że gołymi prawie rękoma 28 żołnierzy zatrzymało atak czołgów na Moskwę. No i już wiadomo, o czym jest film. Jak to dzielni żołnierze powstrzymują Niemców. W tych kategoriach należy to oglądać i tyle. Jako film fabularny. Jest to obraz dla chłopców bo się biją i tyle.

    

   Można obejrzeć

    

   Ocena 6,5

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 26 marca 2019 07:45
  • Odnaleźć nadzieję - 2014

   Jak to zwykle bywa były sportowiec nie może odnaleźć się w życiu prywatnym i pije. Zapija swoje troski i smutki. W sklepie pracuje w dziale warzywnym pracuje Produs chory na zespół downa. Chłopak jest inteligentny, prostoduszny i szczery. Chce zostać pracownikiem miesiąca, lecz kierownik uważa go za nic nie wartego pracownika przyjętego z litości. On to w rozmowie z naszym sportowcem odkrywa swoje zalety i ukazuje mu życie. Na początku nie wciąga a później jest lepiej. Gdzie pracował nasz sportowiec Calvin tego w filmie nie ma? Oczywiście jest sam też nic o żonie. Wiele znaków zapytania.

    

   Można obejrzeć

    

   Ocena 6,5

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 26 marca 2019 07:31
 • sobota, 23 marca 2019
  • Jak uratowałem Kanadę - 2015

   Stażysta z Haiti zostaje zatrudniony na staż u niezależnego posła Steve Guiborda. Udało mu się, bo nikt go nie zatrudnił. Ale nie o tym. Nasz poseł staje się języczkiem uwagi, gdyż jego głos zadecyduje o udziale Kanady w misji wojskowej, czyli w wojnie. Rozkład sił w parlamencie się tak ułożył, że jego głos jest decydujący. Nie wie, co ma zrobić i za radą swego stażysty organizuje demokratyczne wysłuchanie mieszkańców okręgu. Jeździ po wszystkich miasteczkach i wysłuchuje głosu ludu. A ten głos jest różny, bo każdy próbuje załatwić swoje sprawy.

    

    

   Rozrywka

    

   Ocena6,00

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   sobota, 23 marca 2019 19:54
 • wtorek, 19 marca 2019
  • Dotknij nieba - 2018

   Bart wychowuje się w rodzinie, w której ojciec jest despotą. Matka ich opuszcza a on zostaje z ojcem. Wszystko to wpływa na jego życie żeby przypodobać się ojcu zajmuje się sportem futbolem. Niestety nabawia się kontuzji i jego kariera sportowa legła w gruzach. Za sprawą nauczycielki zostaje artystą w wodewilu, zaczyna śpiewać. Wstępuje do zespołu, jako wokalista. Krytycy z wytwórni muzycznych orzekają, że niestety nie nadają się do promocji. Brakuje im tego „czegoś”. Bart nie załamuje się tworzy super piosenkę, dzięki, której zaczyna być głośno o zespole. Film o piosence religijnej.

    

   Czegoś brakuje

    

   Ocena 6,8

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   wtorek, 19 marca 2019 17:26
 • niedziela, 17 marca 2019
  • Kamerdyner 2018

   Dawno nie nakręcono u nas czegoś podobnego takiej epickiej sagi. Za to warto zobaczyć ten film. To przedstawienie losów Mateusza Krolla wychowanego w domu hrabiostwa von Krauss, gdyż był synem z nieprawego łoża hrabiego. W dzieciństwie bawił się z córką hrabiego Maritą i tak ta fascynacja przetrwała do lat młodzieńczych. Niestety losy krzyżują się gdyż wybucha najpierw I wojna światowa, później powstaje nowa Polska i znowu wojna. Dzieje tej miłości dzieją się na tle historii, która na nią wpływa w pośredni sposób. Nasz bohater zostaje kamerdynerem u Kraussów, by przetrwać wojnę i być przy swojej ukochanej.

   Poruszony jest wątek stosunku Niemców do Kaszubów w czasie wojny. Ich masowy mord za to, że opowiedzieli się za Polską.

    

   Warto zobaczyć

    

   Ocena 7,5

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   niedziela, 17 marca 2019 16:22
 • poniedziałek, 11 marca 2019
  • Magic Man - 2009

   Tatiana jedzie z przyjaciółkami do Las Vegas. Chce dowiedzieć się więcej o śmierci swojej matki, która była asystentką magika. Z koleżankami wybiera się na pokaz słynnego iluzjonisty Dariusa i spotyka się prywatnie, gdyż on miał wysłać jej list z zaproszeniem. Więcej w tym filmie jest  zagadek  tak, że  na koniec nie będziecie wiedzieli o co chodzi. Giną dwie przyjaciółki Tatiany i tak naprawdę nie wiadomo kto i dlaczego zostały zamordowane. Istny galimatias. Gorzej niż w czeskim filmie.

    

   Klapa

    

   Ocena 4,5

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 11 marca 2019 15:28
  • Maria Magdalena - 2018

   Temat ciekawy, bo ja nie wiedziałem jakie były losy Marii Magdaleny. Czy dużo tu fikcji nie wiem. Niestety wykonanie trochę szwankuje. Na przykład święty Piotr nie był na pewno Murzynem. Taki kwiatek. Nic z tego filmu na pewno nie zapamiętam bo nie był w ogóle ciekawy. Sztywno i mrocznie opowiedziana historia. Jeśli ktoś nie wie to Maria dołączyła do Jezusa, jako jedna z kobiet i była z nim i apostołami do jego męczeńskiej śmierci. No, ale dobrze, że film powstał. Zabrakło tylko iskry Bożej.

    

   Mogło być lepiej

    

   Ocena 6,00

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 11 marca 2019 15:17
  • Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej - 2017

   Ciekawy byłem, o czym jest ta książka, bo taki dziwny wydawał mi się tytuł. Sztuka kochania to wiem książka, ale dalej..... Okazuje się, że przedstawione są dzieje jak powstała ta książka, co dało jej inspirację no i dzieje wydania za komuny. Nie były to łatwe czasy, bo jak ktoś się uparł to nie było możliwości wydania takiej czy innej książki. Co ciekawe, bo temat książki był zakazany? Po prostu kobieta była stworzona do 3K kołyska, kochanie, kościół a nie do seksu. A tu taka książka z takim tematem. W ogóle dowiadujemy się, jakim człowiekiem była nasza bohaterka i jakie miała ciekawe życie. Warto obejrzeć, bo to były inne czasy teraz nie do pomyślenia.

    

   Duży plus

    

   Ocena 7,5

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   simile60
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 11 marca 2019 14:42

Kalendarz

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wyszukiwarka

Kategorie

Kanał informacyjnyOpcje Bloxa